Rozlúčte sa s minulosťou a nadýchnite sa čerstvého vzduchu I.
8. 7. 2018 | Simona

Rozlúčte sa s minulosťou a nadýchnite sa čerstvého vzduchu I.

Niekedy môže byť extrémne ťažké nemyslieť na minulosť. A to už ani nehovorím o budúcnosti, pretože tieto dve sú spolu nerozlučne späté. Práve minulosť a kroky, ktoré sme urobili kedysi dávno tvoria to, ako vyzerá náš život teraz. No niekedy sa duchom držíme minulosti príliš silno...

Viete to. Viete, že je čas nechať to ísť. Nech už je to čokoľvek. Vzťahy, nepodarené pokusy o podnikanie či akúkoľvek bolesť a trápenie, ktoré držíte v sebe. Je potrebné ich nechať odísť. Tento proces môže byť pre mnohé z vás veľmi náročný a nechce sa vám doň. No do kedy budete držať samé seba vo väzení, vytvoreného vašou vlastnou mysľou?

Vyhovárame sa na druhých, ale popri tom sme to my, komu ubližujeme najviac. 

Dám vám príklad: Ani neviete ako sa vám myšlienky uberú smerom k vášmu bývalému partnerovi. Možno ste sa rozišli len teraz nedávno. Alebo už je to nejaký čas. Chytíte sa tej myšlienky a už to ide ako lavína.

Kde je? Čo robí? S kým asi je? Myslí ešte na mňa? Je šťastný? Bezo mňa?

Udržujete sa tak v pocite nezmaru, bezradnosti a smútku. Neviete na tom nič zmeniť a ešte ak sa k tomu pridá žiarlivosť, že on si užíva život a vy nie... Zavrite na chvíľu oči a nechajte to odísť. Ako?

Dajte si čas

Aj tento krok je nevyhnutný k liečeniu. Ako viete, že sa vám zacelí rana po páde, musíte veriť, že tak sa zacelí aj rana na duši. Áno, možno zostane jazva, ale tá zostane len ako pripomienka na to,  aby ste sa poučila a uvedomila si svoju silu. Ak máte pocit, že potrebujete byť sama so sebou, je to v poriadku. Tú minútku alebo aj celý víkend si zoberte pre seba. Zavrite sa v byte, vypnite telefón alebo utečte do prírody. A možno len premietajte. Zoberte si so sebou zápisník, tomu môžete veriť  najviac a vypíšte sa, keď na vás prídu ťažké emócie. Plačte, kričte, čokoľvek čo uznáte za vhodné a prospešné práve pre vás.

Stáva sa, že sa často pozeráme len na tie dobré a krásne veci, ktoré sme prežili. Nevidíme tiene a možné negatívne stránky veci. Ako všetko v živote aj toto potrebuje rovnováhu. Skúste sa pozrieť na vec z rôznych uhlov pohľadu. Je čas dať si dole ružové okuliare a vidieť svet aj v iných farbách.

 alarm-clock-2132264-960-720_1531059761.jpg

Otvorte sa novým možnostiam

Často sa stáva, že keď ste uzamknutá v minulosti, cez tie zatvorené dvere k vám nemôže prísť nič nové. A vy po tom tak neuveriteľne túžite. Kde to do frasa je? No... nemá to kadiaľ vojsť. 

Stanovte si nový cieľ. A tým je: Chcem byť šťastná.

To je všetko. A od teraz pre to, pre seba, urobte všetko, aby ste sa cítili dobre. Alebo aspoň lepšie. Pozrite sa konečne na seba. Ste úžasná, krásna a múdra ženská, ktorá si zaslúži byť milovaná, naplnená a šťastná! Práve ťažšie obdobia nám môžu otvoriť oči. Kedy si uvedomíme, že naozaj stojíme za to.

Sústreďte sa preto na príjemné veci, ľudí a udalosti. Dokonca si môžete spomenúť aj na spomienky z detstva, ktoré vo vás vyvolajú pocity vďačnosti a lásky. Alebo sa lepšie poobzerajte okolo seba a poďakujte za to, čo všetko ste už dokázali. Nekárajte sa, že ešte nie ste tam a nemáte to... Pomaly ďalej zájdeš, ale isto.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autorky Simona

Prečo je také ťažké nájsť DOBRÝCH priateľov?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Poďme sa zoznámiť: Simona
Ako propagovať svoju značku pre začiatočníkov
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Sama doma na Vianoce
Zemiakový šalát alebo slané tartaletky?

Ďalšie články na podobné témy

Hlboký vnútorný mier ako znamenie rovnováhy, všetko ostatné je trvalo neudržateľné
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Piesne, ktoré vás zbavia zlej nálady a podporia vytrvalosť
Váš nový život je za dverami, stačí pred nimi nechať všetko, čo nie ste
Prestaňte už bojovať so životom a konečne sa UVOĽNITE
Prečo máme tendenciu veriť v hoaxy - nepodložené informácie?
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Bojujete s úzkosťou? Nebojujte

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.