S mykózou si poradíte aj sama
25. 10. 2022 | PR Servis

S mykózou si poradíte aj sama

Kvasinková infekcia, čiže vaginálna mykóza, je jedným z najčastejších gynekologických problémov žien. Jeseň je sezónnou wellness pobytov a práve z nich si môžete namiesto vytúženého oddychu priniesť neželaný „suvenír“ v podobe mykózy – sauny, vírivky a spa sú pre ženy, citlivé na mykózy, rizikové. Prinášame odpovede na najčastejšie otázky, ktoré ženám bez rozdielu veku vŕtajú hlavou.

Väčšina žien rieši rovnakú dilemu – treba ísť k lekárovi alebo si poradím sama?

Ak svoje telo už dobre poznáte a pocítite diskomfort „tam dole“, pravdepodobne už viete, že ide o mykózu. V prípade, že už má s týmto problémom žena skúsenosti a nie sú priveľmi časté (t.j. nekomplikovaná mykóza niekoľkokrát do roka), je možné zahájiť liečbu voľno predajnými vaginálnymi antimykotikami – liekmi na kvasinkovú vaginálnu infekciu. Príjemnou správou je, že existuje aj jednorazová forma tejto liečby v podobe mäkkej vaginálnej kapsuly, ktorú stačí podať iba raz. Mäkká kapsula predstavuje praktické riešenie pre všetky ženy, ktoré sa túžia mykózy zbaviť rýchlo a nechcú sa pri tom nijako obmedzovať – napríklad z časového hľadiska (opakovaným podaním, hľadaním vhodného miesta na ďalšiu aplikáciu), ani pri plánovaní svojich aktivít. Kedy sa vybrať radšej k lekárovi? Ak je žena mladšia ako 18 rokov, má mykózu prvýkrát, prípadne si tým nie je istá, alebo sa pridruží akýkoľvek typ bolesti v podbruší, zvýšená teplota alebo krvácanie – je všetko sú dôvody pre návštevu gynekológa.

zdroj-canesten_1666636503.jpg

Dobrý TIP: Rýchlo pod kontrolou

V lekárni sú voľne dostupné prípravky na liečbu mykózy na báze klotrimazolu. Novinkou medzi nimi je Canesten GYN 1 deň 500 mg mäkká vaginálna kapsula. Prečo je vhodné po nej siahnuť? Mäkká kapsula je na zavádzanie príjemnejšia– komfortnejšie pôsobí vo vnútri pošvy, nedrobí sa. Po rozpustení želatínového obalu sa uvoľní jej krémovitý obsah s účinnou látkou a pôsobí priamo na sliznicu pošvy. Jednorazový režim je pohodlný a hygienický – nie je potrebné zasahovať do pošvy viac ako jedenkrát. Canesten GYN 1 deň 500 mg mäkká vaginálna kapsula vám poskytne rýchle, bezpečné, účinné a komfortné vyriešenie vášho intímneho problému. Pred užívaním sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom a čítajte príbalovú informáciu. Viac na www.canesten.sk

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Pohodlie a kvalita v jednoduchom dizajne
6 tipov, ako na rekonštrukciu okolia domu
Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch
Bude môjmu dieťaťu chutiť aj detská výživa bez cukru?
Predaj Garmin v kamennej predajni v Prešove
Povinné zmluvné poistenie online – oplatí sa dnes vybavovať cez internet?
Medzinárodný deň žien očami Lidla
Ako zdravý lifestyle a preventívne vyšetrenia môžu pomôcť predchádzať zdravotným problémom.

Ďalšie články na podobné témy

Čo pomáha pri reume?
Čo má spoločné múdrosť tela s intuíciou?
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XIV
Tabletka od bolesti hlavy? Skúste najskôr magnézium
Tehotenstvo a (ne)dostatok zinku
Kyselina hyalurónová pomáha aj očiam
Čo je získaná, adaptívna imunita?