Sama na Vianoce -  ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama
21. 12. 2017 | Simona

Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama

Nemôže byť nič frustrujúcejšie ako prežiť deň Vianoc sama. Veď tento sviatok je predsa stvorený na to, aby sme ho strávili v spoločnosti našej rodiny či najbližších. No pokiaľ situácia nedovoľuje, aby ste boli spolu verte, že sviatky pokoja sa dajú prežiť príjemne aj vo svojej vlastnej spoločnosti.

Môže sa to síce zdať frustrujúce, keď sa ráno zobudíte do ticha. Nepotrebujete piecť, ani variť a teda na čo upratovať, keď nikto nepríde? Nenechajte, aby na vás padla demotivácia, ba priam až nechuť. Prečo si neurobiť deň len pre seba a stráviť tak kvalitný čas sama so sebou?

1. Ponorte sa do svojho vnútra. Zistite ako sa cítite, čo vás trápi a čo teší. O svoje poznatky sa môžete podeliť s papierom. Urovnáte si tak myšlienky a lepšie pripravíte do nového roka.

2. Skrášlite svoj priestor. Použite napríklad svetielka, ktoré zavesíte nad posteľ. Zhasnite ostatné svetlá a užívajte si príjemnú atmosféru.

3. Že vraj neviete spievať? Hlúposť! Nájdite si na internete karaoke a do sýtosti sa vyspievajte! Vráťte sa do detských časov a nebojte sa popustiť uzdu fantázie.

4. Poznáte niekoho, kto bude tráviť Vianoce tiež sám? Obdarujte ho hoci len pohľadnicou či priateľským úsmevom.

5. Pripravte si svoj obľúbený nápoj, no nebojte sa experimentovať a skúste niečo nezvyčajné. Upečte si koláč, na ktorého prípravu ste predtým nemali čas alebo odvahu. Ak sa vám nepodarí, nič to. Aj tak to nikto neuvidí!

 christmas-2971961-960-720_1513863337.jpg

6. Urobte si skrášľujúci deň. Dajte si dlhú sprchu, prípadne napustite vaňu a nešetrite na pene do kúpeľa alebo na soli. Vyskúšajte píling celého tela, ohoľte si nohy a užívajte ich hladkosť. Dodajte svoju telu potrebnú hydratáciu pomocou obľúbeného telového mlieka či oleja. Umyte si vlasy a venujte im extra pozornosť! Nalíčte sa a pekne oblečte.

7. Vždy ste chceli skúsiť nuda pláž, ale hanbili ste sa? Teraz je na to vhodný čas, nikto sa nepozerá!

8. Robili ste si v detstve bunker z vankúšov a diek? Urobte to isté aj teraz, len trochu dospelejšie. Uprostred obývačky si môžete vytvoriť ,,hniezdo“ z mäkučkých vankúšov a stráviť večer pozeraním rozprávok (a pojedaním koláčikov).

9. Vyjdite si na prechádzku a užite si atmosféru. Prípadne skočte o polnoci do kostola, aj keď nie ste veriaca a zapojte sa do spievania Tichej noci.

10. Kúpte si alebo vytvorte niečo zaujímavé. Malý handmade darček napríklad. Položte ho pred susedné dvere, zazvoňte a utekajte do úkrytu. Je už len vás či sa podpíšete alebo nie. (Pre väčšiu zábavu odporúčame nepodpísaný darček).

11. Zabudnite na plač a pozrite si komédiu! Alebo vtipné videá na youtube, ktorých nájdete kopec. Robte si žarty aj zo seba a z toho, ako všetko beriete vážne.

12. Napíšte si zoznam, prečo je také úžasné stráviť celý jeden deň aj noc len vo svojej spoločnosti.

13. Prehodnoťte svoju každodennú rutinu a zistite ako sa dá robiť to, čo bežne robíte aj inak. Nájdite aspoň 10 alternatív a skúste ich zaradiť do svojho dňa.

14. S ničím sa netrápte, buďte ,,aktívne lenivé“ a len tak si hovkajte.

15. Starajte sa o seba celý deň. Napíšte mi báseň, navarte si niečo chutné a správajte sa k sebe ako ku kráľovnej.

 relaxing-1979674-960-720_1513863401.jpg

16. Ak je vo vašom meste alebo dedine možnosť dobrovoľníctva, prihláste sa. Rázom už nebudete sami a zohreje vás príjemný pocit pri srdci za to, že ste urobili niečo pekné a spríjemnili tak vianočný čas aj niekomu inému.

17. Buďte kreatívne a vyskúšajte to, čo ste vždy chceli robiť. Môže to byť vyšívanie, pletenie alebo maľovanie.

18. Zostaňte v pyžame celý deň, čítajte knihu a urobte si domácu pleťovú masku

19. Ak vám niekto chýba (bývalý partner, rodičia, kamarátka, deti), napíšte im list. Nemusíte im ho však poslať, uľaví sa vám.

20. Ak potrebujete plakať, plačte. Uvoľníte sa. Vypíšte sa z nepríjemných pocitov, vykričte, no príliš sa v tom neduste. Upriamte pozornosť na niečo iné a pozrite si film. 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autora Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA

Ďalšie články na podobné témy

Valentín s krásnymi nechtami!
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Vianoce v Španielsku
Premeňte cukor na svojho priateľa. Triky, ako ho využiť v domácnosti
Osvedčené tipy na darčeky pre najbližších
Detské vlhčené obrúsky ako ich nepoznáte. Takto ich využijete v domácnosti!
10 beauty trikov, o ktorých ste (možno) nevedeli
Zázrak menom kokosový olej