Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IV
20. 2. 2018 | Zuzana

Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IV

Naše telo je múdre a prejavuje chorobou duševný nesúlad. Ak ho budeme počúvať, môžeme sa vyliečiť. Príčiny chorôb hľadajme vo vzťahoch s blízkymi ľuďmi aj vo vzťahu k sebe. Vnútorné konflikty medzi našimi potlačovaným túžbami vedú k ochoreniam. Naše myšlienky sa rozchádzajú v názoroch s našimi vnútornými pocitmi. Veľmi dobre cítime, čo práve potrebujeme, ale rozum nám prikazuje plniť si povinnosti.

Celiakia

Táto choroba má korene v minulých životoch. Svedčí o tom, že sa človek rozhodol venovať svoj život hľadaniu pokory a lásky. Je to druh agresívneho boja proti chlebu dospelosti, proti svojmu telu aj životu. Výzvou pri tejto chorobe je milovať svoje telo také aké je, zmieriť sa s obmedzením a žiť vitálny život plný potešenia.

Celulitída

Je to hlavne problém žien. Je to výzva prijať mäkký, ženský spôsob života, zmieriť sa s tým, že som žena a zostať v pohybe. Príčina celulitídy je zlosť a zloba, túžba po treste. Obviňovanie seba aj druhých. Smútok zo života, v ktorom chýba radosť a zmysel. Vyliečenie celulitídy na mentálnej úrovni spočíva v odpustení sebe aj druhým, ďalej v žiadosti druhých o odpustenie. Pomôže aj to, keď začneme slobodne milovať a užívať si život, keď nájdeme konečne zmysel v tom, čo robíme.

Cukrovka

Sklamanie, pocit vlastnej bezvýznamnosti a neuskutočnená schopnosť mať rád. Cukor je láska. Človek jej má v tele dostatok, ale nevyužíva ju. Cukrovkár má pocit, že nie je milovaný, keď mu ostatní nevyhovejú. Dôležité je sa naučiť rozdávať lásku tak, že každého necháme nech si robí, čo chce. Tiež tu chýba láska k sebe samému. Skúste viac odpočívať, dopriavať si v živote radosť.

 pexels-photo-207381_1519149365.jpg

Chudokrvnosť

Vypovedá o strate chuti do života. Veľká nespokojnosť s bežným životom, neschopnosť vidieť krásu okolo seba. Máme pocit, že sme utlmený náročnosťou nášho okolia. Nie sme schopní vidieť problémy ako výzvy k tomu, aby sme aktívne niečo menili. Nedostatok železa poukazuje na nepripravenosť odolávať možným problémom. Pomôže, keď prijmeme lekcie od druhých ľudí ako možnosť k vlastnej zmene. Čím tvrdšia lekcia, tým väčší posun. Je to výzva k uchopeniu života do vlastných rúk. Človek by mal byť aktívny a meniť postoje.

Ilustračné foto: Pexels.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Naozaj nás spravia peniaze šťastnejšími?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie V
Frustrácia ako začiatok niečoho nového
Bojujete s úzkosťou? Nebojujte
Podvedomé správanie, ktoré vás brzdí v dosiahnutí vysnívaného cieľa
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca
Gaslighting - nebezpečná forma manipulácie, ktorá dokáže totálne rozložiť vašu psychiku