Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VII
7. 6. 2018 | Zuzana

Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VII

Naše telo je múdre a prejavuje chorobou duševný nesúlad. Ak ho budeme počúvať, môžeme sa vyliečiť. Príčiny chorôb hľadajme vo vzťahoch s blízkymi ľuďmi aj vo vzťahu k sebe. Vnútorné konflikty medzi našimi potlačovaným túžbami vedú k ochoreniam. 

Naše myšlienky sa rozchádzajú v názoroch s našimi vnútornými pocitmi. Veľmi dobre cítime, čo práve potrebujeme, ale rozum nám prikazuje plniť si povinnosti.

Kašeľ

Ak často pokašliavate, alebo trpíte chronickým kašľom, poukazuje to na vašu neschopnosť otvorene prezentovať svoje vlastné názory. Dá sa z toho ešte vyčítať potlačená agresivita a je to výzva k tomu naučiť sa druhým povedať svoj názor. Kašeľ súvisí s krivdami minulosti. Niekto nám ublížil a my sme to nevedeli v sebe spracovať. Ak sa chcete zbaviť kašľa, je nutné naučiť sa pracovať s vlastnými krivdami, uvedomiť si ich a prijať ich ako súčasť nášho vývoja. Stali sa v minulosti a preto už nie je viac nutné držať sa ich v prítomnosti.

Kolená

Kolená sú zástupným orgánom obličiek. Ukazujú na naše vzťahy s okolím. Či vieme pred inými pokľaknúť na kolená, alebo iných zrážame na kolená, či niečo lámeme cez koleno. Sú symbolom pokory. Problémy s kĺbmi ukazujú na neschopnosť robiť zmeny. Kolená nám tiež ukazujú ako pružne reagujeme na život, či sa vieme prispôsobiť.

 pexels-photo-257849_1528354277.jpg

Ľadvinové (obličkové) kamene

Tieto kamienky sú ako dlhodobo neriešené partnerské nezhody. Svedčia o potrebe harmónie vo vzťahu. Kameň je výrazom tvrdého postoja, znamená odmietanie zmierenia, odpustenia a zblíženia. Trváme si tvrdo na svojom zatiaľ čo nepríjemné témy chcú ísť von. Ak máme ľadvinové kamene, stojíme pred otázkou, či vzťah ukončíme, alebo sa rozhodneme ho pozitívne zmeniť. Je dobré si uvedomiť, že partner je môj učiteľ na ceste k sebe.

Lupiny

Ukazujú na nespokojnosť. Pokožka hlavy súvisí s pečeňou, poukazuje na nesúhlas s tým, ako práve prebieha náš život. Ľudia s lupinami majú pocit, že k šťastiu potrebujú ešte mnoho materiálnych vecí. Je to výzva k spokojnosti s tým, čo máme.

Ilustračné foto: Pexels.com

Ďalšie články od autorky Zuzana

Sebavedomie si môžete vycvičiť
Pre liečivú vodu už nemusíte chodiť do kúpeľov
Prenechajme kontrolu mužom a dovoľme si luxus v podobe pravého ženstva
Aj vy máte túto úžasnú vlastnosť? Vie veľmi jednoducho odhaliť naše talenty
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VI
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Môže byť človek úplne voľný ako vták? Áno, ale nesmie sa báť svojich temných stránok
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.

Ďalšie články na podobné témy

Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Jesenné tipy na posilnenie imunity
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako zahnať jesenný splín?
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Máte problém s DRUNKOREXIOU?
Vaginálne mapovanie – čo to PREBOHA je?
Krásna i s akné! Hviezda Instagramu sa nebojí priznať boj s týmto ženským nepriateľom

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.