Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VII
7. 6. 2018 | Zuzana

Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VII

Naše telo je múdre a prejavuje chorobou duševný nesúlad. Ak ho budeme počúvať, môžeme sa vyliečiť. Príčiny chorôb hľadajme vo vzťahoch s blízkymi ľuďmi aj vo vzťahu k sebe. Vnútorné konflikty medzi našimi potlačovaným túžbami vedú k ochoreniam. 

Naše myšlienky sa rozchádzajú v názoroch s našimi vnútornými pocitmi. Veľmi dobre cítime, čo práve potrebujeme, ale rozum nám prikazuje plniť si povinnosti.

Kašeľ

Ak často pokašliavate, alebo trpíte chronickým kašľom, poukazuje to na vašu neschopnosť otvorene prezentovať svoje vlastné názory. Dá sa z toho ešte vyčítať potlačená agresivita a je to výzva k tomu naučiť sa druhým povedať svoj názor. Kašeľ súvisí s krivdami minulosti. Niekto nám ublížil a my sme to nevedeli v sebe spracovať. Ak sa chcete zbaviť kašľa, je nutné naučiť sa pracovať s vlastnými krivdami, uvedomiť si ich a prijať ich ako súčasť nášho vývoja. Stali sa v minulosti a preto už nie je viac nutné držať sa ich v prítomnosti.

Kolená

Kolená sú zástupným orgánom obličiek. Ukazujú na naše vzťahy s okolím. Či vieme pred inými pokľaknúť na kolená, alebo iných zrážame na kolená, či niečo lámeme cez koleno. Sú symbolom pokory. Problémy s kĺbmi ukazujú na neschopnosť robiť zmeny. Kolená nám tiež ukazujú ako pružne reagujeme na život, či sa vieme prispôsobiť.

 pexels-photo-257849_1528354277.jpg

Ľadvinové (obličkové) kamene

Tieto kamienky sú ako dlhodobo neriešené partnerské nezhody. Svedčia o potrebe harmónie vo vzťahu. Kameň je výrazom tvrdého postoja, znamená odmietanie zmierenia, odpustenia a zblíženia. Trváme si tvrdo na svojom zatiaľ čo nepríjemné témy chcú ísť von. Ak máme ľadvinové kamene, stojíme pred otázkou, či vzťah ukončíme, alebo sa rozhodneme ho pozitívne zmeniť. Je dobré si uvedomiť, že partner je môj učiteľ na ceste k sebe.

Lupiny

Ukazujú na nespokojnosť. Pokožka hlavy súvisí s pečeňou, poukazuje na nesúhlas s tým, ako práve prebieha náš život. Ľudia s lupinami majú pocit, že k šťastiu potrebujú ešte mnoho materiálnych vecí. Je to výzva k spokojnosti s tým, čo máme.

Ilustračné foto: Pexels.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Nechal Vám Ježiško pod stromčekom peniaze a ešte stále ste si nič nekúpili? Investujte do drahokamovej vody
Poďme znova a hlavne lepšie vykročiť do Nového roka aj čo sa peňazí týka
Prelet nad planinou Nazca nás dostal na tajuplnú históriu a očaril krásou peruánskej krajiny
Na šamanských rituáloch som sa stala neodmysliteľnou súčasťou prírody a zažila som skutočnú slobodu
Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť II.
Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť I.
Džungľu veľkomesta som na týždeň vymenila za Amazonský prales
Je našou hlavnou motiváciou radosť?

Ďalšie články na podobné témy

Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IX
Tehotenstvo a spánok: Tieto tipy vám doprajú kvalitný odpočinok
Jesenné tipy na posilnenie imunity
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako zahnať jesenný splín?
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Máte problém s DRUNKOREXIOU?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.