Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XI
30. 9. 2018 | Zuzana

Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XI

Naše telo je múdre a prejavuje chorobou duševný nesúlad. Ak ho budeme počúvať, môžeme sa vyliečiť. Príčiny chorôb hľadajme vo vzťahoch s blízkymi ľuďmi aj vo vzťahu k sebe. Vnútorné konflikty medzi našimi potlačovaným túžbami vedú k ochoreniam. Naše myšlienky sa rozchádzajú v názoroch s našimi vnútornými pocitmi. Veľmi dobre cítime, čo práve potrebujeme, ale rozum nám prikazuje plniť si povinnosti.

Paradentóza

Výzva k životu. Ak človeka postihne paradentóza, mal by sa s chuťou pustiť do života. Mal by sa vzchopiť. Strach zahryznúť sa do problémov a riešiť ich nie je často príjemné, je ľahšie poukazovať na chyby druhých, lebo potom nie sú vidieť tie naše. Pri strate čistoty jednania zo strachu, aby človek nevyzeral zle, stráca vápnik, stabilitu aj pevnosť. Prejaví sa to na zuboch.

Pleseň

Pleseň sa usadzuje v tele pokiaľ je organizmus prekyslený. Kyslý človek je neustále naštvaný, nespokojný, agresívny a negatívny. Navonok sa môže tváriť, že je všetko v poriadku a svoju nespokojnosť prežíva vnútorne, všetko zlé obracia proti sebe. Takýto človek venuje svoju pozornosť negatívnym veciam, to ho vyčerpáva, a potom mu neostáva energia na vlastnú obranu. Odporúča sa neriešiť veci, ktoré nemôžeme zmeniť, vyberať si, čo chceme žiť, čo chceme prijímať a ako sa pri tom chceme cítiť. Negatívnym názorom sa nevyhneme, ale môžeme sa s nimi aktívne vyrovnať.

 cloves-1367675-960-720_1538296755.jpg

Prekrvenie – studené nohy a ruky

Týmto problémom často trpia ľudia, ktorí ešte nenašli zmysel svojho života. Nemajú činnosť, ktorá by ich naplňovala radosťou. Každý prišiel so špeciálnym darom, ktorý má naplno rozvíjať. Niekedy o existencii tohto daru tušíme, ale bojíme sa ho zrealizovať, vložiť do tejto oblasti energiu a aktivitu, pretože nevieme, čo nás potom čaká, čo všetko táto energia rozprúdi. Odmeranosť, nechuť a uzavretosť prezrádzajú studené nohy a ruky. Tak ako tréningom rozprúdime krv v žilách a vženieme do buniek potrebné živiny, rovnako tiež pochopením vnesieme radosť do určitej oblasti života, ktorú potrebujeme poriadne precvičiť.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Vesmír nepočuje, čo si myslíme. Počuje to, ako sa cítime
Zázrak menom kokosový olej
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Láska a iné závislosti
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť

Ďalšie články na podobné témy

Rany osudu sa hoja nielen časom. Pennebakerova terapia písaním pomáha prekonať depresiu.
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VI
Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IX
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie X
Zredukujte úzkosť na minimum
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XII

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.