Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XIII
24. 1. 2019 | Zuzana

Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XIII

Naše telo je múdre a prejavuje chorobou duševný nesúlad. Ak ho budeme počúvať, môžeme sa vyliečiť. Príčiny chorôb hľadajme vo vzťahoch s blízkymi ľuďmi aj vo vzťahu k sebe. Vnútorné konflikty medzi našimi potlačovaným túžbami vedú k ochoreniam. Naše myšlienky sa rozchádzajú v názoroch s našimi vnútornými pocitmi. Veľmi dobre cítime, čo práve potrebujeme, ale rozum nám prikazuje plniť si povinnosti.

Suchá pokožka

Koža tvorí pomyselnú hranicu medzi nami a svetom, tiež nám umožňuje kontakt s ním. Prostredníctvom pokožky sa ventiluje nežnosť, jemnosť a cit. Zdravá koža je hladká, hebká, mierne lesklá, čistá, hydratovaná a príjemná na dotyk. Tiež by sme mali takto pôsobiť na okolie. Ľudia trpiaci suchou pokožkou prestávajú byť pružní vo svojich názoroch. Je zo výzva k zjemneniu svojho správania, k väčšej pružnosti.

Štítna žľaza – znížená funkcia

Táto žľaza vyjadruje túžbu. Ak človek zostáva iba v etape, že niečo chce, no nemá silu, moc či odvahu na realizáciu, tak plní svoj lymfatický systém zlobou a nenávisťou. Potom prichádzajú problémy so štítnou žľazou, pečeňou, žlčníkom a krčnou chrbticou. Pri zníženej funkcii štítnej žľazy človek stráca záujem o život, uzatvára sa pred okolím, všetko ho necháva chladným. Je to výzva k nájdeniu významu vlastného života.

 massage-835468-960-720_1548358257.jpg

Štítna žľaza – zvýšená funkcia

Ak človek nežije v harmónii s telom a dušou objaví sa táto nerovnováha. Zvýšená funkcia štítnej žľazy poukazuje na prehnané nároky, človek chce všetko stihnúť, všetko zvládnuť. Nedokáže iba tak byť, radovať sa z toho mála, čo práve je. Je v ňom akýsi hnací motor, ktorý ho ženie za stále novým a ďalším, za niečím, čo mu prinesie spokojnosť. Bohužiaľ, ak nevieme byť spokojní s tým, čo máme tu a teraz, nebudeme spokojní nikdy. Pocit, že nestihneme všetko čo musíme, že niečo zmeškáme spaľuje veľa živín a energie. Trpíme telesne aj duševne. Je to výzva nechať sa poháňať srdcom.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Bojujete s úzkosťou? Nebojujte
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VII
Psychopati nemôžu byť vyliečení. Pozrite si dôvody!
Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IX
Mýlite si pravú a ľavú stranu? Možno máte chybu v mozgu
Budú aplikácie pre duševné zdravie efektívnou alternatívou, keď si nebudete môcť dovoliť terapiu?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XV

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.