Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XIV
21. 2. 2019 | Zuzana

Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XIV

Naše telo je múdre a prejavuje chorobou duševný nesúlad. Ak ho budeme počúvať, môžeme sa vyliečiť. Príčiny chorôb hľadajme vo vzťahoch s blízkymi ľuďmi aj vo vzťahu k sebe. Vnútorné konflikty medzi našimi potlačovaným túžbami vedú k ochoreniam. Naše myšlienky sa rozchádzajú v názoroch s našimi vnútornými pocitmi. Veľmi dobre cítime, čo práve potrebujeme, ale rozum nám prikazuje plniť si povinnosti.

Tachykardia – zrýchlený tep

Človek s týmto problémom sa ženie plnou parou vpred za naplnením svojich predstáv. Preháňa to so snahou a je uponáhľaný. Schopnosť počkať a odpúšťať tu akosi chýba. Zrýchlený tep ukazuje, že človek nevie žiť reálne v láske. Má pocit, že nestihne zrealizovať všetky svoje túžby a priania. Neverí, že všetko má svoj čas. Výzvou pre takéhoto človeka je naučiť sa dôverovať vesmíru a pochopiť, že všetko je presne tak, ako má byť.

Tehotenská nevoľnosť

Ak má žena problémové tehotenstvo, z pohľadu psychosomatiky nechce vstúpiť do novej oblasti vlastného bytia. Má strach zo zmeny a z následkov. Často jej totiž zhatí životné plány. Nehodí sa jej do konceptu, nechce prijať novú úlohu a chce sa jej podvedome zbaviť, takže ju vracia životu – zvracia. Bolesť chrbta symbolizuje bremeno, ktoré ju čaká. Bude ho musieť nosiť dlhú dobu a nebude mať čas na vlastné záujmy. Pálenie záhy a zápcha znamená nevedomý odpor k mužovi a dieťaťu, neochotu mu odpustiť to, že ju zbavil slobody a on o svoju neprišiel. Hemoroidy sa objavia, ak si žena nie je ochotná priznať, že má inú úlohu než muž. Nevie si pripustiť, že práve materstvo je cesta k rozvoji ženstva a ženskosti.

 photo-1456427370572-34441f97a340_1550675896.jpg

Strach z veľkých zmien a očakávanie problémov odoberajú minerály z tela, takže dochádza ku kŕčom. Potrat príde, ak žena úplne odmietne svoju novú úlohu. Hlavným životným poslaním ženy je schopnosť plodiť deti. Prostredníctvom materstva sa žena zoznamuje so svojim ženstvom, môže ho prežiť a pochopiť. Dôležité je materstvo prijať, ale nie ako ďalšiu položku na zozname, ktorú si môže odfajknúť. Pravé prijatie tohto poslania spočíva v príležitosti byť ženou, ktorá nič neorganizuje, ale všetko čo príde, celé svoje ja, podriadi prianiu dieťaťa. Je tu šanca na to, že sa prostredníctvom dieťaťa žena toto naučí aj vo vzťahu k mužovi. Materstvo dáva žene šancu k obrovskému duchovnému posunu. Pôrodom na svet neprichádza iba nový človek, ale tiež žena sa rodí v novú, dokonalejšiu bytosť. Samozrejme v prípade, že sama chce.

Ilustračné foto: Unsplash.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Čo má spoločné múdrosť tela s intuíciou?
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu
Zranenia pri sexe alebo intímna bolesť
Bezlepková diéta? Odmení sa vám tisíckrát!
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VI
Bojujú so syndrómom náhleho úmrtia dojčiat. Aj váš hlas zaváži!
Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?