Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XV
28. 2. 2019 | Zuzana

Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XV

Naše telo je múdre a prejavuje chorobou duševný nesúlad. Ak ho budeme počúvať, môžeme sa vyliečiť. Príčiny chorôb hľadajme vo vzťahoch s blízkymi ľuďmi aj vo vzťahu k sebe. Vnútorné konflikty medzi našimi potlačovaným túžbami vedú k ochoreniam. Naše myšlienky sa rozchádzajú v názoroch s našimi vnútornými pocitmi. Veľmi dobre cítime, čo práve potrebujeme, ale rozum nám prikazuje plniť si povinnosti.

Nízky tlak

Ľudia s nízkym tlakom sa stavajú do role obete. Majú tendenciu vyhýbať sa konfliktom a snažia sa zbaviť zodpovednosti. Aby tento problém zmizol, je dôležité zapustiť korene a nájsť si v živote svoje miesto. Je nutné chápať spory ako výzvu k svojej zmene a neustupovať pred všetkým a každým.  Ďalej je dobré hľadať sebavedomie, byť aktívnejší a konať.

Vysoký tlak

Vysoký krvný tlak poukazuje na potlačené emócie, ctižiadostivosť a agresivitu. Človek s týmto problémom príliš tlačí na seba alebo na druhých. Neustále žije v konfliktnej situácii, ktorú nijak nerieši. Pokúša sa všetko kontrolovať a organizovať, má problém s komunikáciou. Rada pre ľudí s vysokým tlakom znie: Buďte trpezliví a nechajte iných žiť ich vlastný život, tak ako oni sami chcú. Učte sa hovoriť o svojich pocitoch, učte sa byť tolerantní, láskaví a zhovievaví.

 blood-pressure-3773347-960-720_1551195291.jpg

Trombóza

Trombóza žíl človeka zastavuje. Bráni mu v prietoku krvi, tým pádom bráni v pohybe láske a pochopeniu. Tento problém blokuje voľný priebeh vecí, symbolizuje zakorenené názory a nemenné stanoviská. Postihuje všetkých, ktorí nechcú odpustiť ostatným.  

Zápcha

Neschopnosť odpustiť. Človek nie je schopný od niečoho upustiť, či vyjadriť svoje pocity. Hrubé črevo je orgánom našej minulosti a zhromažďuje v sebe to, čo už nepotrebujeme, to čo máme vrátiť svetu. Stolica symbolizuje peniaze. Zápcha naznačuje, že sa nechceme vzdať niečoho v hmotnej oblasti. Máme strach, že budeme bez prostriedkov, ktoré považujeme za potrebné. Je to aj prejav strachu, kedy sa bojíme ukázať svoje temné stránky. Základnou výzvou je pochopiť, že nič netrvá večne, všetko pominie. Nikdy nič nie je stále a nič nemôže ostať rovnaké. Všetko sa neustále mení.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IX
Budú aplikácie pre duševné zdravie efektívnou alternatívou, keď si nebudete môcť dovoliť terapiu?
Seriál psychosomatika: keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XVI
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XVII
Bojujú so syndrómom náhleho úmrtia dojčiat. Aj váš hlas zaváži!
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VII
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie X