SERIÁL: Štíhla do leta: Ako schudnúť 10 kilo? Pomôžu smoothie?
18. 5. 2020 | Redakcia

SERIÁL: Štíhla do leta: Ako schudnúť 10 kilo? Pomôžu smoothie?

Nápoj plný vitamínov a minerálov môže byť dobrým pomocníkom pri chudnutí. Je tu však nástraha na ktorú by ste si rozhodne mali dávať pozor. Už tušíte, kde je ten povestný pes zakopaný?

Milujete smoothie? Pripravujete alebo kupujete tieto nápoje na dennej báze? Môžu byť zdravé, má to však jeden háčik. Pri chudnutí vám vôbec nemusia pomáhať. Problém je totiž v kalóriách, ktoré obsahujú. 

fallon-michael-l7pfdtu8hou-unsplash_1589229855.jpg

Zdravé smoothie

Smoothie je vlastne nápoj vyrobený z vody, rastlinného či klasického mlieka alebo ďalších nápojov, do ktorých namixujeme ovocie, zeleninu alebo semienka či iné zdravé zložky. Neraz obsahuje aj ľad. Môže byť náhradou raňajok alebo niektorého jedla počas dňa. Na prvý pohľad to znie rozumne a zdravo.

jan-sedivy-kf4u7owh-di-unsplash_1589229838.jpg

Kde je háčik?

Dobre pripravené smoothie môže byť zdravé a plné živín a energie, ktorá sa vám hodí po cvičení či na začiatku dňa. Tiež môže byť prostriedkom ako skonzumovať aj menej obľúbené druhy zeleniny, ovocia alebo čerstvých byliniek. 

Vedeli ste, že smoothie sa v tejto podobe nedá brať ako nápoj ale ako jedlo? Nenechajte sa oklamať, práve ste si do pohára namixovali v podstate bohaté jedlo. Pre mnohých je hlavne ráno jednoduchšie prijať výživný nápoj namiesto bohatých raňajok. 

daily-nouri-d37stewmyqy-unsplash_1589229856.jpg

Avšak pozor. Tým, že prijímate tekutinu, ste náchylnejšia skonzumovať viac než by ste zjedli z klasického taniera. Zároveň môže byť vaše smoothie ochudobnené o vlákninu, hlavne ak do neho používate odšťavené ingrediencie – a tie vášmu tráveniu budú chýbať. 

Sladíte?

Sladíte si svoje smoothie? Skúste postupne dávku sladidla znižovať alebo ho úplne vynechať. Radšej siahnite po sladšom (zrelšom) ovocí alebo zelenine. Pozor aj na množstvo sladidiel v kupovaných smoothies. 

nathan-dumlao-dh67nsufkv8-unsplash_1589229841.jpg

Málo či radšej viac?

Aké bohaté by malo vaše smoothie byť? Odskúšajte rôzne recepty podľa svojich preferencií. Niekomu postačí jednoduché smoothie z banánu a rastlinného mlieka do ktorého pridá len proteínový prášok na obohatenie, niekto si radšej vyberie listovú zeleninu, pridá odšťavený zeler, rôzne bylinky či kurkumový prášok. 

Náš tip: Pestrosť je v tomto prípade dobrou voľbou, samozrejme postačí striedať aj niekoľko základných receptov. Vaše smoothie však môžete obohatiť o rôzne výživové doplnky, ktoré by vám možno samostatne nechutili. 

alina-karpenko-jh1pbhevj38-unsplash_1589229840.jpg

A bonus? Ingrediencie si pozorne dávkujete alebo vážte, aby ste mali prehľad o ich kalorickej hodnote, aby ste mali prehľad. Podceniť množstvo prijatých kalórií je jednoduchšie než ste si mysleli!

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Ľuďom s chorobou kráľov pomôže aplikácia
Ako napísať a vydať knihu bez vydavateľstva? A potom na knihe zarobiť?
Ako neprísť o spoločné zážitky počas pandémie?
Vybrali by ste sa na Mount Everest v lodičkách?
Podcast Martin Valachovej: Ako pomôcť deťom aby dobehli zameškané a prosperovali v škole alebo na prijímačkách?
Chcete schudnúť? 90 - dňová výzva s FitCurves Ružinov!
Wellness víkend doma: spravte update krásy aspoň raz týždenne!
SNEHUĽKY PRE DOSPELÝCH - poriadne nedocenená obuv

Ďalšie články na podobné témy

Je možné schudnúť len z tukových zásob?
Ako neskončiť po karanténe s kilami navyše?
SERIÁL: Štíhla do leta: Ako schudnúť 10 kilo? Poznáme recept i najväčšie nástrahy!
Úspešné chudnutie: Začať od pondelka sa nie vždy vypláca
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Dobre sa vyspite. Schudnete ľahšie!
Ako poraziť chuť na sladké? Doma je to najťažšie!
Prečo je silný a zdravý sexy?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.