Šialený stres? Vieme, čo zaberie (aj podľa vedcov)!
19. 12. 2019 | Redakcia

Šialený stres? Vieme, čo zaberie (aj podľa vedcov)!

Máte poslednú dobu veľa stresu? Prenasleduje vás v práci i doma? Stále sa niečo deje a povinností je toľko, že sa vám doslova sypú na hlavu? Áno, koniec roka je práve týmto chaosom typický. Prijmite to a so stresom zabojujte tým najpríjemnejším spôsobom!

Joga v práci? Znie to dosť netradične, dokonca až šialene. Ale pozor, dajte joge šancu. Vedci vedia, prečo sa zamerali práve na túto aktivitu. Je všestrannejšia než by sa zdalo. Poďte si s nami spríjemniť deň v práci a ponaťahovať sa. 

Len ťažko budeme hľadať človeka, ktorý aspoň občas nepociťuje pri práci stres. A po pravde, zrejme ho pociťujete v práci denne aj vy. Dobrou správou je, že vám v náročných chvíľach pomôže joga. A dokonca ju nemusíte ani cvičiť. Takže, čo radia vedci?

form-w0yivob3lli-unsplash_1576363327.jpg

Zrejme aj vedci majú občas v práci riadny stres. A tak im napadlo, že by sa pozreli v rozsiahlej štúdii – s 1300 účastníkmi – na vplyv jogy na zvládanie stresu v práci. Výsledky rozhodne potešia všetky milovníčky jogy.

Joga sa jednoznačne ukázala ako príjemné cvičenie znižujúce stres na pracovisku. Ak máte teda zamestnávateľa, ktorý podporuje podobné aktivity aj počas pracovnej doby, a dokonca vám vytvoril priestor, kde by ste si zacvičili, určite si nájdite niekoľko minút denne na niektorý jogový cvik alebo jogovú relaxáciu.

Neviete ako na to?

Samozrejme, nie každé pracovisko umožňuje plnohodnotné cvičenie, prípadne vám to znemožňuje dress code či iné okolnosti. Ani toto vás však nemusí zastaviť. Ukázalo sa totiž, že pozitívny výsledok dosiahnete už pri jogínskom dýchaní, teda hlbokom, pomalom dýchaní. Tieto techniky sa môžete jednoducho naučiť napríklad z videí na internete.

dane-wetton-t1nemsm1rgi-unsplash_1576363331.jpg

Benefity jogy

Ak nie je čas cvičiť v práci, cvičte doma. Pravidelným cvičením získate nové spôsoby ako uvoľniť napäté telo, zvýšite ohybnosť, zlepšíte si spánok, znížite krvný tlak a celkovo získate pozitívne body v rámci životného štýlu. 

Kto vie, možno vás chytí riadne za srdce a vy ju začnete cvičiť na pravidelnej báze, dokonca aj v dňoch bez stresu. A za  pokus predsa nič nedáte!

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Leto bez alkoholu? Zvládnete túto výzvu aspoň mesiac?
Ako ušetriť pri nákupe kozmetiky online
Ako na sexi opálenie? Dokonalý bronz ako z pláže
Hviezdy o letnej láske: my už vieme, čo vás toto leto čaká!
Objavili ste už CELÝ svoj klitoris? Veda ho preskúmala len nedávno!
Veľký horoskop: Venušino okienko na jún
Rozhovor týždňa: Nazrite s nami za Okienko snov
Nestihli ste narodeniny? A viete už ako oslávite Deň detí?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.