Single ženy dnešnej doby
10. 7. 2017 | Paťka

Single ženy dnešnej doby

V dnešnej dobe je veľmi veľa single žien, ktoré buď nemajú čas na vzťah, alebo ho proste nechcú. Ja som jednou z nich a určite nie len mňa okolie bombarduje neustále otázkami ako je možné, že nemám priateľa veď som pekná, múdra, upratujem, varím, pracujem atď. 

Niekedy ma tieto otázky privádzali do šialenstva ale postupom času som si na ne nejako zvykla a nedávam im veľkú váhu. Byť single ženou nie je vôbec také ľahké ako si naše zadané kamarátky myslia. Nemyslím po psychickej stránke. Áno, samozrejme, niekedy sú chvíle, kedy by sme niekoho pri sebe privítali ale tieto chvíle netrvajú dlho, pretože potom sa hrnieme do ďalších povinností, ktoré nás čakajú. Postupne sa aj naučíme zabíjať pavúkov, odháňať včely, otvárať zaváraniny a podobné veci, ktoré sú pre ženy občas náročnejšie. Dokonca si vieme aj poskladať nábytok bez pomoci. Tie, ktoré sú zadané majú na to väčšinou muža.

Ďalšia vec, sociálne siete. Na sociálnych sieťach ľudia spoločne zdieľajú ich radosti i starosti. Na tom nie je nič zlé. Raz však príde obdobie, kedy má skoro každá naša kamarátka priateľa, s ktorým pridáva zamilované fotky. Iné majú deti. Na detičkách nie je nič zlé, ale vtedy si asi každá z nás uvedomí, že by už bolo vhodné nájsť si nejakého partnera. Po príspevku s dieťaťom však príde príspevok so zvieratkom a vesmír je opäť vo svojej rovnováhe.

Dôvodov prečo sú ženy slobodné je mnoho. V súčasnosti je veľmi veľa žien slobodných, pretože sa snažia vybudovať si kariéru, byť samostatné, mať vlastné bývanie a veľa ďalších. Kedysi tomu tak nebolo. Kedysi ženy rodili pred 20. rokom alebo tesne po. Dnes ženy rodia okolo 30. roku života. Nájdu sa smozrejme aj výnimky, ktoré rodia skôr.

Napriek tomu, že sme samé tak sa nenudíme. Niektoré z nás sú zahltené prácou, iné si nájdu aktivitu, ktorá ich napĺňa. Máme množstvo záľub, pri ktorých nemáme čas na to, byť s ďalším človekom a nechceme mať pri sebe nikoho, kto by nám to vyčítal. Trpel by tým aj partner, aj my.

 pexels-photo-300122_1499687048.jpg

Byť single nie je na hanbu. Jednoducho sa stále nenašiel niekto, kto by s nami rád zdieľal naše aktivity, zážitky. Samostatnou kapitolou sú náročné ženy. Na muža kladú vysoké podmienky, niekedy nesplniteľné a potom vyplakávajú, že sú stále samé.  

Ak má byť žena single, musí byť sama so sebou vyrovnaná a až potom bude šťastná. Naše zadané kamarátky, nám často hovoria aké sme silné, odvážne, nebojácne, úspešné a ako nám to závidia. Nie je na tom nič na závidenie, pretože jeden by sa z toho raz zbláznil. Najmä keď je na strope pavúk a práve nemáme pri sebe nič, čím by sme ho mohli odstrašiť.

Ak však ste sa iba teraz stali single ženou, nezúfajte a najmä sa nehrňte do ďalšieho nového vzťahu, pretože to naozaj nepomôže. My, ktoré sme single dlhšie si dokonca občas už ani neviem predstaviť, aké by to bolo mať vzťah. Príde človek, ktorý nám poruší našu samotu, náš časový plán, program. To je dôvod na zbláznenie sa. Najskôr sme v eufórii, ale potom dlho premýšľame nad tým, aké to bude. Týmto premýšľaním strácame niekoľko príležitostí. Avšak ak príde ten pravý, určite premýšľať dlho nebudeme.

Týmto som chcela len ukázať, že byť single ženou v dnešnom svete, nie je ani dobré ani zlé ako si niektorí myslia. Väčšinou sme spokojné so sebou a nepotrebujeme aby nás niekto ľutoval.

Ilustračné foto: Pexels.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca
Chcem sa zmeniť, ale to by znamenalo, že už nebudem taká, akú ma chcú mať
Veci, ktoré vám môžu podkopať sebavedomie: Tipy, ako si zachrániť vlastné JA!
Krásnej žene záleží len na peniazoch
V dobrom aj v zlom
Veronika Svobodová: Keď ťa to neteší, vezmi si z toho aspoň niečo nové
10 najčastejších príznakov, vďaka ktorým odhalíte manipulátora
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia