Skôr než kúpite byt
29. 11. 2022 | PR Servis

Skôr než kúpite byt

Dvakrát merať a raz strihať – touto vetou by ste sa mali riadiť pri kúpe bytu. Pokiaľ rozmýšľate nad vlastným bývaním mali by ste mať predstavu vlastného bývania dopredu premyslenú. Kúpa bytu je neraz celoživotná investícia preto by ste si mali dobre vyberať. Čo by ste mali zvážiť skôr ako byt kúpite?

Čas verzus cena

Ak si chcete kúpiť vlastný byt nečakajte, kým pôjdu ceny dole. Kedykoľvek môžete kúpiť dobrý byt za dobrú cenu. Pokiaľ budete kúpu odkladať, lebo dúfate, že ceny pôjdu dole môžete čakať aj roky alebo o pár rokov nakoniec kúpiť byt za vyššiu cenu než dnes.

Rozvaha

Novostavby sú drahšie než staršie byty – to je fakt, na ktorom nič nezmeníte. Pokiaľ ale budete čakať na vhodný starší byt na predaj môžu vám ujsť výborné ponuky novostavieb. Dopyt po bytoch je stále veľký a predaj bytov v Bratislave a aj iných mestách nestíha uspokojiť dopyt. 

Určite ale nekupujte prvý byt ktorý si obhliadnete. Stanovte si kritériá a rozhodujte sa podľa nich. Do kritérií zahrňte veľkosť bytu, lokalitu, dostupnosť, občiansku vybavenosť, stav bytu, ... Ak byt spĺňa väčšinu z nich kúpte ho.

Cena

Cena je pevne daná a tu žiadne kompromisy nerobte. Pokiaľ si konkrétnu nehnuteľnosť nemôžete dovoliť nerozmýšľajte nad tým odkiaľ zobrať ďalšie financie ale ju jednoducho nekúpte. Ak by ste v budúcnosti nemali na splátky hypotéky prišli by ste o byt.

Ak kupujete starší byt počítajte aj s finančnou rezervou na rekonštrukciu. Pokiaľ si vyberáte byt v novostavbe tieto financie nepotrebujete. Bývanie v nových bytoch má v tomto smere veľkú výhodu. Žiadne ďalšie investície na opravu nevyžaduje. Ak chcete bývať v novom v lokalite Jégého alej byty na predaj ešte nájdete.

nadherna-sk-finep-01_1669709365.jpg

Dôvod kúpy

Byt môžete kúpiť preto, že v ňom chcete bývať ale ho kupujete ako investíciu. V závislosti od toho by sa mali odvíjať vaše kritériá. Ak v ňom chcete bývať vyberajte byt podľa lokality, občianskej vybavenosti, dostupnosti do mesta, škôl,.... Pokiaľ chcete byt ako investíciu zamerajte sa hlavne na lokalitu a jeho stav. 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

Aký je vlastne rozdiel medzi diamantom a briliantom? Viete to?
Keď máte jasný cieľ, musíte na ňom pracovať
Zuzana Jánošíková: Vychádza mi, že tu a teraz mi je najlepšie.
S úsmevom získaš viac!
Dobrodružstvo je nebezpečné, ale rutina je smrteľná
Práca z domu
Inšpirácia: Chiara Ferragni - talianska modelka a fashion bloggerka
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke