Šokujúce! Majú ženy radšej svoje najlepšie kamarátky ako ich vlastných manželov?
14. 10. 2018 | Paťka

Šokujúce! Majú ženy radšej svoje najlepšie kamarátky ako ich vlastných manželov?

Výskum, ktorý sa uskutočnil pre zdravotné zariadenie a wellness skúmal vzorku skoro 1 600 žien v USA, ktorých sa pýtal otázky týkajúce sa ich vzťahu v manželstve a vzťahu s kamarátkami. Je možné takýto výskum prirovnávať aj so Slovenkami?

Je priam šokujúce, že viac ako polovica žien odpovedala na rôzne otázky podobne. Americké ženy majú radšej svoje kamarátky ako ich manželov. Prečo?

Tu je iba zopár dôvodov:

Nuž, čo na to povedať. Každá si osobitne vstúpme do seba. Stotožňujete sa s týmito tvrdeniami? Niektoré možno sedia, niektoré nie. Napríklad to, že s mužmi je niekedy väčšia sranda ako so ženami. Ale to je v tejto chvíli nepodstatné.

Naozaj máte radšej svoju najlepšiu kamarátku ako manžela? Tieto dôvody sa môžu zdať Slovenkám až absurdné. Zakladajú sa síce na pravde, avšak nie sú to pre nás možno tie dôvody, pre ktoré by sme mali našu najlepšiu kamarátku viac v láske.

Kamarátku a partnera predsa nemôžme porovnávať. Sú to dva rozdielne ,,typy lásky”.

Je možné, že chvíľkami by sme našich manželov najradšej nepoznali, ale je to úplne normálne a patrí to k životu. Vzťah sa neustále vyvíja, aj keď si myslíme, že už to nie je možné. Je len na nás a na partnerovi, aký si ten vzťah vybudujeme. To, že nás nepočúvajú a naopak, keď nás počúvajú tak sa viac rozčuľujú, bohužiaľ, nezmeníme. Ako sa vraví, ženy sú z Venuše a muži z Marsu. Nejaké rozdiely v povahe tam musia byť. Tie, ktoré si nájdu a zoberú manžela ako svoju kópiu len v mužskom pohlaví, možno tieto problémy neriešia.

 couple-1850073-960-720_1539501263.jpg

Podstatné je však to, že svojho manžela milujeme celým srdcom a tieto, niektoré až banálne dôvody, nie sú zrovna také, ktoré by rozhodili Slovenku. Nie sme predsa z cukru a priznajme si, ani my našich manželov občas nepočúvame.

U kamarátok je to o trochu iné. S kamarátkami sa nestretávame každý deň, ale takisto ich ľúbime. Len si našu lásku nedokazujeme intímnymi prejavmi. Mať najlepšiu kamarátku je ako mať sestru. Môžete jej, samozrejme, čokoľvek a kedykoľvek povedať, vždy vás bude počúvať, dá vám dobré rady, vždy je na vašej strane a vždy sa vás zastane.

Nájsť si dobrú kamarátku trvá dlho. Takisto sa tento vzťah musí budovať a prejsť si určitými úskaliami, ktoré priateľstvo len zocelia. Nájsť si dobrého manžela trvá ešte dlhšie. Alebo v opačnom prípade netrvá vôbec dlho, pretože ho nehľadáme a on zrazu príde. Príde vtedy, kedy to najmenej čakáte a zamilujete sa celým srdcom.

To, či majú ženy radšej ich najlepšie kamarátky ako svojich manželov je otázne. V Amerike tomu tak možno je. Avšak vedeli by ste sa stotožniť s týmito tvrdeniami aj vy? Položte si túto otázku a možno nastane čas, kedy budete potrebovať svoj vzťah s manželom posunúť do iného levelu.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Sú muži naozaj menej emocionálni než ženy?
Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Kľúč k šťastnému vzťahu je pochopiť muža a vážiť si ho
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
Odborníci na imunológiu to už dávno vedia, naučte sa odpúšťať aj vy.
Ako si Olívia lásku hľadala
Rešpekt, sebaúcta a sebaláska vo vzťahu
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VI