Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus
5. 9. 2023 | PR Servis

Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Na svete existuje množstvo rastlín a húb, ktoré majú liečivé účinky. Aj to je dôvod, prečo sa využívajú ako zložky výživových doplnkov. Spirulina je modro zelená mikroriasa. Konzumujú ju tak ako ľudia, tak aj zvieratá.

Vo všeobecnosti platí, že existujú konkrétne dva druhy spiruliny, pričom sa obe vyskytujú na celom svete. Najmä v oblastiach Mexika, Afriky, Číny a na území Havaju. O spiruline je známe, že má výraznú a intenzívnu chuť, ktorá je hneď rozpoznateľná. Vyskytuje sa v sladkých, ale aj slaných vodách.

Nezabúdajte: Spirulina chlorella. Tieto dve zložky sú bohatým zdrojom vlákniny, vďaka čomu si dosiaľ získali obrovskú priazeň. Prinášajú však ďaleko viac priaznivých účinkov na zdravie, ktoré jednoducho stoja za pozornosť.

Zloženie plné živín

Vysoký obsah vitamínov, minerálov a živín popisuje to, aké má spirulina účinky. Táto jedinečná mikroriasa obsahuje bielkoviny, vlákninu, omega 3 a 6 mastné kyseliny, vitamíny skupiny A, B, C, E a K. Zaujímavosťou je tiež fakt, že spirulina sa považuje za jednu z najvýživnejších potravín na svete vôbec. Vyniká skutočne v rôznych smeroch a okrem bohatého zloženia na zdraviu prospešné zložky prináša aj blahodarne účinky na organizmus.

Má protirakovinové účinky

Mnohé vedecké výskumy potvrdili, že spirulina má potencionálne protirakovinové účinky, ktoré sú veľmi efektívne. Hovorí sa, že doplnky výživy s obsahom tejto rastliny sú účinné najmä čo sa týka rakoviny ústnej dutiny. Samozrejme, potrebné sú aj ďalšie štúdie, aby sa potvrdila účinnosť vlastností spiruliny aj v iných častiach tela, čo sa týka rakoviny.

Znižuje krvný tlak

Trápi vás vysoký krvný tlak? V tom prípade by ste to mali riešiť čím skôr, pretože hypertenzia môže prehĺbiť aj do vážnejších komplikácií. Spirulina je jedinečná aj v tom smere, že dokáže znížiť vysoký krvný tlak. Vďaka tomu sa zlepší aj zdravie srdca, a to do vysokej miery. Potvrdili to aj štúdie, ktoré sa vykonávali pod dohľadom mnohých vedeckých odborníkov.

Zmierňuje príznaky alergickej nádchy

Alergici dobre vedia, aká môže byť nádcha nepríjemná. Najmä v období jari, kedy všetko začína kvitnúť. Prejavy takejto nádchy sú rôzne, závisí od konkrétneho metabolizmu a zdravotného stavu.

Aj mnohé vedecké výskumy dokazujú, že spirulina môže zmierniť nepríjemné prejavy alergickej nádchy, a to do vysokej miery. Nebudete tak musieť siahať po liekoch plných chémie. Samozrejme, ak by sa váš stav nezlepšoval, mali by ste to konzultovať s lekárom.

Chlorella a spirulina: Aký majú súvis?

Chlorella a spirulina sa častokrát spájajú a hovorí sa o nich pomerne bežne. Vo všeobecnosti platí, že ide najmä o prírodný zdroj vlákniny. Chlorella má za úlohu odstrániť z tela škodlivé a nepotrebné zložky. Z tohto dôvodu je veľmi nápomocná napríklad pri detoxikácii tela.

Spirulina je zase výhodná pri kontrole telesnej hmotnosti a podporuje aj chudnutie. Tieto dve zložky dokopy tak veľmi dobre fungujú a sú zdrojom nielen veľkého množstva vlákniny, ale aj iných potrebných látok pre správne fungovanie organizmu.

Pri výbere doplnku si dajte pozor

Ak sa chystáte na kúpu produktu s obsahom spiruliny, určite si na to vyhraďte viac času. Kupovať niečo bezhlavo a bez premyslenia predsa nemá žiadny zmysel. Pri výbere si dávajte pozor najmä na zloženie a kvalitu spracovania. Samozrejme, niekedy to hneď na prvý pohľad nie je jasné, no pomôcť vám môžu napríklad recenzie zákazníkov, ktorý si daný výživový doplnok už mohli odskúšať na vlastnej koži.

Výborným riešením sú spirulina tablety, ktorý si môžete zakúpiť aj cez našu stránku matchaday.sk. Vyniká čisto prírodným zložením, efektívnymi účinkami a vlastnosťami, ktoré si zamilujete.

Zdroje:

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.10.21.21265199v1.full
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31865786/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6585230/

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Wobenzym s nami už 30 rokov
Dva tipy na užitočné doplnky výživy, ktoré by ste mala vyskúšať
Pomôžte vlasom prirodzenou cestou
Vitamín D a deti: Čo by mali rodičia vedieť?
Omega 3 pre zdravie detí je kľúčovou zložkou jedálnička
Dajte stopku detským chorobám. Tu sú tipy ako si s nimi poradiť
Nadbytok či nedostatok? Ako viem, že mám zinku tak akurát
Afty dokážu u detí narobiť problémy. Viete ako sa im vyhnúť?