Spite ako v bavlnke: 4 tipy ako dosiahnuť komfort po akom túžite
19. 11. 2021 | PR Servis

Spite ako v bavlnke: 4 tipy ako dosiahnuť komfort po akom túžite

Pohodlná posteľ je základom kvalitného a hlbokého spánku, ktorý vaše telo potrebuje pre efektívnu regeneráciu. Hovorí sa, že človek strávi jednu tretinu svojho života spánkom. Preto je na čase investovať do postele, ktorá vám počas týchto chvíľ poskytne maximálne pohodlie a vytúžený oddych.

1.         Kvalitný základ

Dobrý matrac by mal byť úplnou samozrejmosťou. Ak máte pocit, že stráca svoje tvary a potreboval by vymeniť, no nemáte dostatok peňazí na jeho kúpu, vhodnou alternatívou sú pamäťové peny. Dodajú vám väčší pocit pohodlia, mäkkosti a dokážu sa dokonale prispôsobiť krivkám vášho tela.

2.         Príjemná posteľná bielizeň

Nič sa nevyrovná pocitu, keď si unavený ľahnete do čistých mäkkých obliečok a zabalíte sa do periny. Vyberte si vhodný materiál, ktorý bude priedušný a príjemný pre vašu pokožku. Dobrou voľbou sú ľanové alebo bavlnené obliečky, ktoré dobre izolujú teplo a sú hypoalergénne. Zvoľte si plachtu na posteľ, ktorá je dostatočne elastická a vďaka pevnej gume ju dokážete jednoducho uchytiť a zapraviť.

3.         Vhodný vankúš

Nech už sú vaše spánkové polohy akékoľvek, vaša chrbtica a krk by mali byť v správnej pozícii. To môžete docieliť voľbou vhodného vankúša. Investujte do kvalitných vankúšov z husacieho peria alebo elastickej pamäťovej peny. Pre príjemný pocit, ale aj estetický vzhľad, nezabudnite vaše vankúše navliecť do pohodlných bavlnených obliečok.

4.         Útulné prikrývky a deky

Páperová perina predstavuje počas dlhých zimných večerov tú najlepšiu alternatívu, ktorá vás udrží v teple. Pre príjemný nočný spánok je potrebné zvoliť si správnu kategóriu hrúbky. Nie je vhodné mať príliš hrubú prikrývku, pod ktorou vám bude zbytočne horúco, ale ani tenkú, ktorá vás dostatočne nezohreje. Príjemnú atmosféru dotvoríte použitím mäkkej  bavlnenej či úpletovej deky, ktorú elegantne prehodíte cez posteľ.

Ak vašu posteľ s kvalitným matracom obohatíte o svieže bavlnené obliečky a posteľné plachty, správne vankúše a príjemné prikrývky, dosiahnete komfort po akom sa vám kedysi ani nesnívalo. Takúto posteľ bude ráno ťažké opustiť.

Zdroj obrázku: Olena Yakobchuk / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Wobenzym s nami už 30 rokov
Vianočné know-how: Ako prežiť sviatky bez ťažoby na žalúdku?
Poznáte alternatívny spôsob bývania? Čo to je a aké možnosti máte?
Ako na skvelú postavu? Toto je 6 dôležitých faktorov, ktoré viete ovplyvniť a pomôžu vám
Ako napísať list Ježiškovi moderným spôsobom
S akými zdravotnými problémami vám môžu pomôcť CBD produkty?
Ako uľaviť dieťaťu pri zápale nosohltanu, tzv. soplíkom?
Chcete, aby aj počas pandémie malo vaše dieťa dostatočné vzdelanie?

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa cvičí jóga v Malackách
Ako chrániť svoju domácnosť pred vírusmi a baktériami?
Ako zregenerovať v tomto pochmúrnom počasí?
Aktivity, ktorým sa s deťmi venujte, keď ste doma
Objavte 15 tipov pre skutočne luxusnú relaxáciu
Alergie na plesne – aké sú ich príznaky a ako sa im dá vyhnúť?
MYSLÍTE NA SVOJE ZDRAVIE? PORADÍME, AKO SI DOPRAJETE SPRÁVNY RELAX I NA JESEŇ
Úprava vody zabezpečí zdravšiu vodu v našich domácnostiach

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.