Športujeme v tuhej zime
18. 2. 2017 | Naďa

Športujeme v tuhej zime

Tí z nás, ktorí milujú šport sa ho nevzdávajú ani v tuhej zime, ktorá nás prišla skúšať. Január a február bývajú veľmi chladné, no ak chcete behať či inak športovať vonku, dá sa to! Stačí vám len perfektné oblečenie, ktoré vás zahreje a odvedie prebytočný pot preč z tela.

Bojíte sa, že prechladnete hneď ako vyjdete von? Nemajte strach zo zimy. Práve v zimnom a chladnom počasí sa niekedy športuje omnoho lepšie, ako pri vysokých horúčavách, ktoré nás nemíňajú každé leto. Ak aj vy radi dýchate čerstvý vzduch a športujete vonku, nezabúdajte na to správne oblečenie, ktoré by ste mali mať.

Termo oblečenie

Mnohí ľudia, ktorí radi chodia na hory, veľmi dobre poznajú termo oblečenie. Práve tenká látka z funkčného materiálu dokáže odsať prebytočný pot, ktorý by vám mohol spôsobiť prechladnutie alebo inú chorobu. Okrem toho má aj skvelý efekt na zahriatie tela, takže vám v tomto oblečení nebude ani zima. Ak vonku radi beháte, určite si zakúpte tričko a nohavice, ktoré si dáte pod svoj klasický bežecký outfit. Zimy sa viac báť nemusíte.

sport v zime

Obuv

Veľká otázka prichádza vo forme obuvi. Akú obuv by ste mali zvoliť na športovanie, ak sú vonku mrazy, sneh alebo ľad. Odpoveď je jasná a jednoduchá: vezmite si svoje klasické tenisky, ktoré používate na beh. Do nich si obujte aspoň dvoje vrstvy ponožiek a ručíme vám, že zima na nohy vám určite nebude. Behom a cvičením sa človek zahreje, takže vás zima neskolí. Vyhýbajte sa však zamrznutým plochám, na ktorých by ste sa mohli šmyknúť. Tie sú veľmi nebezpečné na úrazy.

Čapica

Ľudia, ktorí radi vonku behajú často zabúdajú na jednu dôležitú vec, ktorou je čapica. Práve tá ochráni vaše citlivé miesta, ktorými sú najmä uši. Čapicu si dajte buď klasickú, ktorú máte doma, samozrejme bez rôznych ozdôb, ktoré by vám mohli zavadzať, alebo si kúpte takú, ktorá je rovno určená na beh alebo šport. Čapice, ktoré sú určené na športovanie sú z funkčného materiálu, takže sa vám hlava nespotí a nebudete sa musieť báť chorôb a bolestí hlavy. Nezabúdajte na to, že športovať v zime sa dá, ale nesmiete to preháňať a dávať si na seba pozor. 

V outfite sme použili:

Čierne dámske legíny so sivým vzorom

Čierne športové body

Fialové dámske tričko s potlačou

Fialová športová podprsenka

Fialová mikina na cvičenie

Krémové tenisky

Ďalšie články od autorky Naďa

Ako nosiť maxi šaty?
Ako by mala vyzerať top asistentka?
Topánky do nepohody
V čom zaujať na jeseň?
Pančuchy a ponožky
Farby lístia v móde
Festivalová pohodička
Čarovné Toskánsko

Ďalšie články na podobné témy

Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Vyhnite sa chrípke a podporte svoju imunitu
4 dôvody, prečo je zdravé byť v zime na slnku
Pripravte sa na zimu!
Ste zimomravá? Poradíme vám štýlové zimné kombinácie oblečenia a obuvi
Beh v rytme hudby alebo Ako vybrať slúchadlá na behanie?
Turistický tip na blížiacu sa zimu: Spoznajte čaro skialpinizmu!
Najčastejšie chyby, ktoré robíte pri cvičení: Čomu sa vyhnúť?