Spríjemnite si interiér vlastne vyrobenou sochou
28. 5. 2017 | Evuschka

Spríjemnite si interiér vlastne vyrobenou sochou

Možno si ešte pamätáte časy, kedy bolo hitom si vďaka modelitu vyrobiť sošku, figurku, zvieratko, domček ? Časy sa menia a s nimi nielen ľudia, technológie, ale aj materiály. 

Materiál z ktorého sa staré tričko premení na sochu nie je nič iné ako špeciálny tekutý stužovač neškodný pre človeka, životné prostredie. Ale bez priloženia kreatívnej ruky k dielu tú premenu neurobíte. Preto je tento materiál s názvom paverpol určený najmä tvorivým dušiam, ktoré radi čarujú originálne vecičky. Ak máte doma zbierku starých textílií, možno aj čipiek, fliaš, polystyrénu, drevených krabičiek a zároveň ich chcete využiť na niečo neobvyklé, tak na nete nájdete stovky rád ako ich zaujímavým spôsobom za pomoci paverpolu využiť. Za normálnych okolností by táto zbierka skončila v koši, ale s trochou fantázie poteší nejedni oči a urobí radosť hoci len ako darček.

socha anjela

Nielen interierové sochy

Kúzlo tohto materiálu je na rozdiel od mnohých polymerových hmôt, rýchle tvrdnúcich na vzduchu je v jeho pomalom tuhnutí. Po nanesení na látku, alebo iný najlepšie prírodný materiál máte dostatok času na kreatívne vyžitie. Potrebuje až 24 hodín aby sa premenilo v ňom namočené tričko na kameň, ale ešte aj po tejto dobe máte možnosť ho dotvarovať ak by ste z výsledkom neboli spokojní. Takže v prvom rade je paverpol určený na spájanie textilu, no vďaka jeho vlastnostiam sa používa aj na spájanie papiera, rôznych druhov prírodných materiálov, textílií, polystyrénu , keramiky, skla, sadry a podobne.

nove-figurky-7_1495947673.jpg

Ďalším bonusom je možnosť použitia na sochy, ktoré chceme umiestniť napríklad v záhrade. Nevadia mu žiadne poveternostné vplyvy iba v prípade vysokých teplôt nad 35 stupňov celzia, socha trochu „zmäkne“, ale po ochladení sa môžeme tešiť jej pôvodnému stavu. Zima jej neurobí nič. Ale pred jej vonkajším umiestnením sa doporučuje zalakovať ju. Sochy odolné mrazom postavené v záhrade môžu byť pre niekoho doplnkom, pre iného pochvalou šikovnosti a tvorivosti. Jedno je však isté, žiadna návšteva od vás neodíde bez toho aby si dielo všimla a možno i pridala kompliment.

postava-na-plazi_1495947645.jpg

Zriaďte si ateliér doma

Ak som vo vás vyvolala zvedavosť, neváhajte zaobstarajte si menšie balenie, najlepšie set pre začiatočníkov, zapojte fantáziu a vyskúšajte si vytvoriť vo svojej obývačke prvé dielo. Začiatočníkom (a nielen im, mne sa to stáva pravidelne ) , že výsledok bude iný ako bol plán, ale keďže ide o umenie nie je to žiaden problém. Umenie je hrou a zábavou, výsledok je vždy iný a nemáte čo pokaziť. Chce to len dobrú náladu, prikrytý pracovný stôl aj miesto pod stolom a ak sú deti malé, tak radšej ich nechať mimo dosahu. Jasné môžete sa „zakvackať“ , v porovnaní s vyšívaním budete určite po práci umývať. Ale videl už niekto čistého maliara, sochára, alebo lesknúci sa ateliér ? Práca s paverpolom je inak nezávadná a bez problémov ju zvládajú deti nad 8 rokov, a môžu ju vykonávať aj tehoté ženy. Ak by sa vám predsa zdalo náročné začať s niečím úplne novým bez pomoci, obráťte sa na skúseného lektora vo vašom okolí, alebo si vyhľadajte kurz, veď tvoriť v skupinke žien kreatívne naladených bude určite veľká zábava. Navštívte stránku www.paverpol.sk tu sa dozviete viac.

Ilustračné foto: Archív autorky článku

Ďalšie články od autorky Evuschka

Novoročné oslavy po španielsky
Vianoce v Španielsku
Staňte sa konečne milionárkou
Robte len to čo vás baví
Neklikajte, zarábajte
Ako ne/zarábať na internete
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke

Ďalšie články na podobné témy

Ako si originálne zariadiť balkón, alebo terasu
Opäť je tu sieťovka!
Vyrobte si originálne veľkonočné dekorácie: Za pár minút oživia váš domov!
Ako neminúť majetok na detské oblečenie?
Urob si sama: Slávnostná háčkovaná kabelka
Recept: Slaný raňajkový croissant
Automatická kresba
Letná kreativita pre malých aj veľkých

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.