Staňte sa konečne milionárkou
14. 9. 2017 | Evuschka

Staňte sa konečne milionárkou

V tomto príspevku  Vám s trochou  humoru poskytnem praktické  tipy ako sa stať mega boháčkou. Vedeli ste, že  "až " 8 osôb našej planéty vlastní majetok v hodnote majetku 3,6 mld zvyšných osôb ? Čo tak rozšíriť ich kruhy a pridať sa k nim? Podľa organizácie Oxfam majú obe skupiny ( 8 osôb : 3,6 mld osôb ) v rukách 426 mld dolárov. V mojom príspevku nebudem  analyzovať situáciu ako a prečo, lebo tento nepomer má dostatočnú výpovednú hodnotu, ale budem hľadať riešenia ako sa premiestniť do tej prvej skupinky.

Ktorej by sa nepáčilo ak by na jej účet pribudlo niekoľko núl (a ku nim možno aj nejaká jednotka, v prípade, že konto bolo nulové). Lusknutie prstov, alebo mávnutie rukou nepostačí. Čo teda robí tých  8 ľudí sveta inak ? 

Úsmev -  môže byť znamením dobrého štartu. Všimnime si  fotky  niektorých z nich.

Áno autorka má pravdu (veď ona s tým už tiež začala), môj úsmev ešte nikdy nebol tak široký ako napríklad ten, ktorý má na fotke Jeffrey P. Bezos jeden zo zakladateľa Amazonu. 

bezos2-620x403_1505372088.jpg

Musím s tým niečo urobiť. A tu prichádza moja  prvá praktická rada : 

Navštíviť kurz smiechu  

Na ktorom sa naučíte smiať bez dôvodu,  bez vtipov a  iných vonkajších podmienok. Smeje sa tam na základe slobodného rozhodnutia a z vlastnej vôle. Kombinujú sa smiecho - cviky so špeciálnym dýchaním čo prinesie do tela a mozgu viac kyslíku. A sme pri ďalšom bode ktorý nás posúva:

Dostať viac kyslíka do mozgu 

Keď dostaneme viac kyslíka do mozgu začneme premýšľať. Smiať sme sa už naučili a keď vysmiaty začneme aj premýšľať budú sa diať zvláštne veci. Sadneme si k PC a vyrehotaný vyťukávame odpoveď našim veriteľom za neuhradené splátky. Ich reakcie sú neočakávané, odpustené poplatky za upomienky. Ušetrených 5 x 3 Euro. Ono to fakt funguje! 

A sme pri ďalšom dôležitom bode o ktorom tušíme, väčšina boháčov vie ako šetriť a aj to robí.

Šetrením k bohatstvu 

Tešíme sa s ušetrených prvých 15 Eur! Pozrime sa kde inde by sa ešte dalo ušetriť. Tu som zobzierala niekoľko oblastí

Jedlo - najviac sa dá ušetriť na jedle. Takže odteraz žiadne mäso, ovocie a zelenina, mliečne výrobky, hotové jedlá, sladkosti, malinovky, polotovary, tresky, majonézy.. nič, na konci mesiaca to budú stovky Eur a postavička ako lusk (vydržíme pokiaľ nám to zdravie povolí ) 

Hygienické potreby - koniec  hýreniu s toaletným papierom, veď nejeme tak sa ani toľko nevyprázdňujeme, mesačné úspory ďalších desiatok Eur 

Dovolenky a výlety - všade dobre doma najlepšie, aj tak sme sa preto vždy len pohádali.. 

Táto nová cesta k bohatstvu nás začína baviť. Sme kreatívne a podľa tohoto návodu šetríme aj na všetkom ostatnom. Na konci roka sme bohatšie o tisícky Eur, síce polovicu z roka strávime chodením po lekároch, ale sme stále vysmiate a tešíme sa z ušetreného. 

Správne investovať 

Teraz to príchádza, kyslík v mozgu ešte stále pracuje, smiať sme sa ešte nezabudli a vieme aj šetriť! Potrebujeme si nájsť  schopného predajcu investičných produktov. Na svoje zisky nechceme dlho čakať tak trochu zariskujeme, investujeme do krátkodobých fondov rizikového kapitálu. To že sa to na prvý krát nepodarilo a prišli sme o všetky úspory, nás nerozhádže, sme stále v pohode a poučendé skonštatujeme, že si potrebujeme prehĺbiť vedomosti .

Štúdium 

Poučené  z nesprávneho investovania, sa dáme na štúdium investovania popri zamestnaní. Domov chodíme s vyplazeným jazykom a po prvom polroku skonštatujeme, že ten život s nulami na účte nebol až tak zlý, nemuseli sme nikam chodiť, nad ničím rozmýšľať, ani šetriť a ani sa na silu usmievať. Obujeme si papuče, zoberieme ovládač a pohodlne sa vraciame do svojho komfortu.  

Ak ste sa dostali až sem, zmeňte poslednú vetu a neurobte to. Obujte si lodičky a choďte za svojím snom! 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Ďalšie články od autora Evuschka

Novoročné oslavy po španielsky
Vianoce v Španielsku
Robte len to, čo vás baví
Neklikajte, zarábajte
Ako ne/zarábať na internete
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke
Pozvanie na letné tvorenie, kurzy pre malých aj veľkých

Ďalšie články na podobné témy

Mikropráca, alebo práca z obývačky
Robte len to, čo vás baví
Ako sa (ne)pripraviť na pohovor
Ako si nájsť dobrú prácu po štyridsiatke
Chcem byť freelancerkou. Kde si nájdem prácu?
Kde je najlepšie miesto pre prácu freelancera?
Inka Nemezis: Som rada, že som a že som práve v tejto dobe.
Poďme sa zoznámiť: Gabriela