Staráme sa o obuv
4. 9. 2022 | PR Servis

Staráme sa o obuv

Obuv často po príchode domov iba odložíme do skriniek, kde ležia bez povšimnutia do ďalšieho obutia. Nadšenie z novej obuvi vystrieda údiv, prečo po pár noseniach nie je už taká pekná, komfortná, alebo prečo premoká. Pri správnej starostlivosti sa však vaša radosť z kúpených topánočiek výrazne predĺži. Poradíme vám, ako na to!Dôležitá je starostlivosť od samého začiatku
Je dôležité starať sa o obuv už od jej obstarania. Ešte pred tým, než topánky obujete von, ošetrite ich vhodným prípravkom podľa druhu materiálu, z ktorého je obuv vyrobená. V predajniach DEICHMANN môžete taktiež využiť službu Imbox a topánky nechať hneď po ich zakúpení naimpregnovať priamo v nich.

Nemenej dôležité je správne obúvanie – naučte sa používať lyžicu na obúvanie a vyhnite sa tak zošliapanej obuvi. Pri vyzúvaní zo šnurovacích topánok nezabudnite uvoľniť všetky šnúrky, je to šetrnejšie nielen pre obuv, ale aj pre vaše nohy. Keďže je jesenné počasie nevyspytateľné, vonku vás môže zastihnúť nečakaný dážď a topánky môžu premoknúť. V takom prípade potom doma použite napinák, ktorý na vlhkej obuvi vyrovná záhyby vzniknuté pri chôdzi, odľahčí spodnú konštrukciu obuvi a pomôže udržať jej správny tvar. Obuv nechajte následne voľne uschnúť, rozhodne ju neklaďte do tesnej blízkosti vykurovacích telies, môže totiž dôjsť k jej nezvratnému poškodeniu, predovšetkým pri kožených modeloch.
flashnews-22-08-pece-o-obuv-sk-v01_1662280112.jpg

Umenie čistenia obuvi


Držte sa hesla: najskôr očistiť, potom chrániť. Iba čistá obuv sa dá ošetrovať vhodnými prostriedkami na údržbu. Topánky by sa mali po každom nosení utrieť handričkou a vlažnou vodou, alebo vykefovať od prachu. Velúrové usne čistite najlepšie pomocou gumovej alebo drôtenej kefy. Až potom na obuv rovnomerne naneste vhodný prostriedok určený na údržbu obuvi.

Prostriedky na údržbu obuvi


V predajniach DEICHMANN nájdete špeciálne prostriedky na ochranu a údržbu obuvi, a to ako na modely zo syntetických, tak kožených, či textilných materiálov. Personál vám ochotne poradí, aký typ prípravku pre vašu obuv zvoliť. Použitím nesprávneho ošetrujúceho prostriedku by ste totiž mohli urobiť viac škody ako úžitku. V ponuke nájdete rôzne ošetrujúce a impregnačné spreje, aktívne čističe, ochranné krémy a vosky, špeciálne ochranné mlieko alebo aj zmäkčovadlo na useň a syntetické materiály, ktoré vám pomôže zmäkčiť miesta, kde obuv tlačí. Zoženiete tu aj klasickú kefu, alebo špeciálnu kefu na semiš. Čo sa týka impregnácie obuvi, je v nadchádzajúcich mesiacoch nesmierne dôležitá. Chráni vaše topánky proti vlhkosti a zabraňuje nečistotám, aby sa na obuvi usadzovali.

Nezabúdajte tiež na správnu hygienu chodidiel. Aby boli vaše nohy svieže, používajte sprej s pravým hodvábom. Ten udrží chodidlá suché po celý deň. V ponuke je tiež sprej s aktívnou formulou S, ktorý dezinfikuje vnútro obuvi, ničí baktérie a zanecháva príjemný pocit. Ďalším tipom je možnosť výmeny stielky v prípade, že sa tá pôvodná jednoducho opotrebuje. Vybrať si môžete opäť z niekoľkých druhov, napríklad kožené s aktívnym uhlím proti zápachu, alebo gélové, ktoré sa dajú prať v ruke. V chladnejších jesenných mesiacoch určite oceníte aj zateplené stielky.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Vychutnajte si lahodnú šálku filtrovanej kávy - ako na jej prípravu?
Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
Dámske botasky nielen na voľný čas
Spoznaj tvár zamestnávateľa s Work or Not!
Cesta k dokonalej obývačke vedie cez profi interiérové štúdio
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko
Získajte dokonalý úsmev a dobrodružstvo: Príručka pre zubný turizmus

Ďalšie články na podobné témy

Ste zimomravá? Poradíme vám štýlové zimné kombinácie oblečenia a obuvi
SNEHUĽKY PRE DOSPELÝCH - poriadne nedocenená obuv
OHEŇ, VODA A SLNKO: Stopa troch extrémne silných farieb na vašom outfite
Dámske topánky na jeseň. Ktoré si vybrať?
Populárne modely tenisiek od značky Adidas
Ako si vybrať topánky k šatám?
Jarná výbava do dažďa: parádne gumáky a riekanky
Topánky na vysokom podpätku – ako nájsť ten najpohodlnejší pár?