Ste po Vianociach v mínuse? Tieto triky vám pomôžu vymeniť šatník a pritom ušetriť
29. 1. 2019 | Gabriela

Ste po Vianociach v mínuse? Tieto triky vám pomôžu vymeniť šatník a pritom ušetriť

Počas roka existuje niekoľko období, ktoré sú finančne náročné. A jedno z nich sa práve skončilo - Vianoce. Nie ste sami, ak máte v peňaženke a na svojich účtoch prievan. Je však potrebné pohnúť sa ďalej a nadmerné výdavky nahradiť či dobehnúť sporením. Ale ako? Veď prichádza sezóna plesov a ďalšie štýlové oblečenie do predajní.

Nebojte sa, nemusíte minúť opäť ťažko zarobené peniaze. Týchto niekoľko šetriacich trikov vám ľahko pomôže s výmenou šatníka, čím si do budúcna zabezpečíte dostatočný rozpočet napríklad na ďalšie Vianoce. Alebo sa len vyvarujete podobnej situácii.

Často sa možno mylne domnievame, že nám peniaze zaručia skvelý štýl a vzhľad. Ale v skutočnosti je možné aj s malým rozpočtom očariť a pôsobiť jedinečne. Stačí len trocha pohnúť rozumom, neutekať automaticky do obchodných centier a poobzerať sa po iných možnostiach.

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ktorými znížite výdavky za oblečenie. A už nebudete musieť týždeň pred výplatou trieť núdzu len preto, lebo ste chceli či potrebovali dobre vyzerať.

Na začiatok, počuli ste niekedy o SWAP? Že nie? Tak to ste prišli o veľa.  V zahraničí je to populárny a pomerne rozšírený spôsob, ako môžete recyklovať oblečenie. Ale našťastie sa dostalo dostal aj k nám.

Jeho princíp spočíva vo výmene dobrého oblečenia, ktoré máte doma v skrini za ďalší kus oblečenia od niekoho iného. Jednoducho prídete na SWAP akciu, na ktorú si zaplatíte vstupné (pár eur) a donesiete naň svoje oblečenie, ktoré ste oprali. To sa skontroluje, aby spĺňalo podmienky SWAPU (musí byť čisté, zachované, nepoškodené). A môžete nakupovať, resp. vymieňať.

SWAP je ekologický a efektívny spôsob, ktorým sa zbavíte nechceného či nepotrebného oblečenia, a to zadarmo. Dokážete si tak ľahko vymeniť hoci aj celý šatník a naozaj ušetriť.

 photo-1499175898579-d743fea6e7dc_1548747627.jpg

Ak chcete predsa len získať nejaké peniaze, môžete začať svoje nepotrebné oblečenie predávať cez rôzne sociálne siete (napr. skupiny na Facebooku) alebo weby s použitým tovarom. Alebo môžete skúsiť usporiadať doma na dvore garážový výpredaj. Nikdy neviete, čo sa vám nakoniec podarí predať. Za peniaze z predaja si potom môžete kúpiť ďalšie kúsky. A nemusíte ísť hneď do značkových obchodov. Vkusné a štýlové veci dokážete nájsť aj v Second hande. V tých značkových sa dajú kúpiť pôvodne veľmi drahé kúsky oveľa lacnejšie.  Ak sa vám nechce navštíviť ich priamo, skúste online verziu Second handu.

Ďalší spôsob, ako ušetriť a zároveň si zadovážiť vysnívané oblečenie, je možno trochu nevšedný až odvážny. Vo výpredajoch v nákupných centrách sú zvyčajne veci, ktoré sa už nikomu nehodia. Buď sú príliš malé alebo veľké. Niektorí blogeri robia to, že si kúpia oblečenie väčšej veľkosti a potom si ho doma vyperú na vyššom stupni, aby sa zrazilo. Čudné alebo geniálne? O tom môžete rozhodnúť vy. Ak sa nebojíte experimentovať, aj toto je jeden zo spôsobov ako ušetriť. Teda, ak sa vám to podarí.

Jednoduchým trikom je aj to, že sa začnete prehrabávať vo vlastnej skrini, robiť poriadok a možno objavíte nové kombinácie, ktoré ste ešte nevyskúšali. Pozvite si kamarátky či sestru, aby vám s tým pomohli. Nie nadarmo sa vraví - viac hláv, viac rozumu.

Pre oživenie vzhľadu môžete použiť aj jednoduchú šatku či výrazné spony do vlasov. Samozrejme musíte myslieť na vhodnú voľbu farieb a vzorov.

Ak napriek všetkým týmto radám vôbec netušíte, ako je možné vyskladať aj z oblečenia z druhej ruky neobyčajný outfit, skúste Instagram. Nájdete tam veľa ľudí, ktorí podobne ako vy, majú nižší rozpočet a napriek tomu sú štýloví. Začnite ich sledovať a budete mať nekonečnú inšpiráciu na každý deň.

Tak čo, idete do toho?

Ilustračné foto: Unsplash.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

12 vecí, ktoré robia šťastní ľudia inak
Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch
Môžeme ochorieť používaním make-upu?
Frustrácia ako začiatok niečoho nového
Nekonečný boj s rozaceou III: Tieto zmeny pomáhajú
Nekonečný boj s rozaceou II: Pomohol laser?
“NIE” zbytočnostiam: takto sa to naučíte!

Ďalšie články na podobné témy

Preklopkajme sa do jari
Toto sú tajné stylingové triky, ktoré sa môžete naučiť aj VY!
Neuveriteľný vianočný outfit. Dokážete si ho vyčarovať i vy!
Ikonická IVY PARK exkluzívne na ZOOT.sk!
Čo si obliecť na Silvestrovskú párty?
Takéto prekvapenie by chcel Váš partner častejšie než len na Valentína
Jednoduché triky na oživenie nálady vďaka oblečeniu
Plátenkové tenisky - canvas BOOM!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.