Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
7. 5. 2019 | Zuzana

Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť

Každý už vo svojom živote pocítil strach a nebolo to raz. Strach má tendenciu vkrádať sa do všedných dní a kradnúť nám šťastie. Vlastne bere všetko, čo mu príde pod ruku. Zdravie, lásku, vitalitu a dokonca nás môže pripraviť aj o holý život. Strach je iba veľmi drzá a trúfalá emócia, ktorá sa myľne domnieva, že je lepšia ako my. Netuší však, že my sme múdrejší a vieme ako na ňu.

Ide o negatívnu energiu, ktorou v daný moment žijeme. Skresluje nám realitu tak, že vidíme okolný svet cez čierne okuliare. Cítime ju v každej bunke svojho tela. Vnímame ju v hlase, keď sa nám trasie. Cítime knedlik v krku alebo kameň v žalúdku. Cítiť sa dá naozaj každým kúskom tela, napríklad keď sa nám rozbúcha srdce, alebo stiahne hruď. Strach sa vie objaviť aj na koži, keď po nej prebehnú zimomriavky. Stačí na sebe spozorovať tieto príznaky a hneď môžeme smelo prehlásiť, že sa bojíme.

Kde sa v nás bere strach?

Jeden múdry citát vraví, že neexistujú dedičné choroby, existujú iba dedičné myšlienky. Čo nám zároveň dáva odpoveď na úvodnú otázku. Kde sa vzal, tu sa vzal, strach prichádza bez pozvania po myšlienke. Koniec koncov, rovnako je to aj s ostatnými emóciami. Prichádzajú po myšlienke. Tie pozitívne nemusíme riešiť. Tie sú príjemné a prospečné, lebo vďaka nim je naša realita proste a jednoducho nádherná. Svet aj svoj život vnímame na základe pocitov, preto navrhujem venovať im väčšiu pozornosť. Trošku ich preskúmať, zoznámiť sa s nimi, bližšie ich spoznať a hlavne ich pochopiť, lebo keď niečomu rozumieme a chápeme to, tak nám to prináša príjemný pocit uspokojenia. Naše pocity si to zaslúžia a hlavne si to zaslúžime my sami.

 pexels-photo-262103_1500875048.jpg

So strachom sa treba najprv skamarátiť

Keď už sme si sami svojimi myšlienkami strach privodili, neostáva nám nič iné než ho teda pozvať ďaľej. Nie nadarmo sa hovorí, že priateľov si drž pri tele a nepriateľov ešte bližšie. Toto isté platí aj pri strachu.Takým prvým krokom k utuženiu pošramotených vzťahov medzi nami a strachom je uvedomenie, priznanie si, že ten strach naozaj máme. Nemá zmysel ho popierať, brániť sa, či sa mu dokonca vyhýbať, lebo aj tak ho cítime. Pri snahe strach potlačiť narazíme na odpor, ktorý vyvolá ešte väčší odpor. Takto sa strachu nezbavíme. Je potrebné prijať fakt, že strach jednoducho máme. Keď pripustíme jeho existenciu, tak okamžite pocítime ako sa vytráca jeho vplyv. V ďaľšom kroku je dobré zistiť, po akej konkrétnej myšlienke sa strach objavuje. Táto myšlienka v kombinácii so strachom tvorí v našej hlave podvedomý program. Deje sa to automaticky. Stačí jedno slovo, na základe ktorého ihneď zareagujeme. A že sme si takýchto programov za celý život vytvorili viac než dosť netreba nijak zvlášť zdôrazňovať.

Príčiny strachov hľadajme vo svojom detstve

Tam tieto programy totiž vznikajú. Rôzne názorové a myšlienkové presvedčenia nám boli neustále opakovené, dlhé roky sme sa ich učili a utvrdzovali sa v nich, až sme týmto myšlienkam uverili do tej miery, že ich považujeme za pravdu. Potom sa v živote dostávame do situácií, z ktorých máme strach a ani vo sne by nás nenapadlo, že ide iba o podvedomé asociácie negatívnych programov, ktoré sme si kedysi vytvorili v detstve. Verím, že tento článok vám dodal odvahu urobiť jedno zásadné životné rozhodnutie. Prijať zodpovednosť za vlastné pocity a postaviť sa ku svojim strachom čelom.

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Cvičíte pre radosť... alebo?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Je pre vás rozhodovanie problém? Vyriešte ho pomocou troch slov
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nielen v lete?
Jednoduché triky pre krásne vlasy