Striebro nad zlato? V starostlivosti o naše zdravie určite
4. 11. 2018 | Zuzana

Striebro nad zlato? V starostlivosti o naše zdravie určite

Keď sa povie striebro, hneď si predstavíme prsteň či náušnice. Skrátka šperk, alebo starú striebornú mincu obalenú patinou. Ale dávať striebro do súvislosti so zdravím. Napadlo by Vám to?

Striebrom sa liečilo už dávno pred objavením antibiotík

A zdá sa, že použitie tohto kovu je opäť v kurze. Alternatívna medicína sa stáva čoraz viac populárnejšou. Pred druhou svetovou vojnou bolo striebro v Európe aj v Amerike používané ako oficiálne liečivo na určité diagnózy. Napríklad sa ním liečili zápaly, plesne, akné, žalúdočné vredy, ekzémy či popáleniny.

V priebehu vojny sa rozmohli antibiotiká, lebo sa ľahšie skladovali, potom zase vyšiel zákon, že žiadna prírodná látka v čistej podobe nemôže byť patentovaná ako liečivo. Takže antibiotiká nahradili striebro a z liečenia sa stal biznis. V deväťdesiatych rokoch však unikli na verejnosť informácie o tom, že kozmonauti sú na svojich cestách vybavení koloidným striebrom určeným pre širokospektrálne zdravotné a hygienické použitie.

Ďalej výskum amerického ministerstva obrany označil koloidné striebro ako víťaza v kategórii najúčinnejších antivírusových a antibakteriálnych látok. Toto v ľuďoch vzbudilo záujem o striebro a vďaka tomu sa dá kúpiť aj dnes. Jedná sa o takzvané koloidné striebro, nano častice rozptýlené v destilovanej vode.

 elevate-755049-unsplash_1541342937.jpg

Výhody a tajomstvo úspechu koloidného striebra

Tento prípravok sa podieľa na dozrievaní buniek imunitného systému a vykazuje antioxidačnú aktivitu. Je chemicky neutrálny, nedráždi žalúdok. Výborne z tela odstraňuje hlien. Ten je pre vírusy a baktérie ideálnym prostredím k rozmnožovaniu. Hlien sa usadzuje v dutinách, na prieduškách a tiež v žalúdku.

Najúčinnejší spôsob použitia koloidného striebra je jeho vnútorné podanie. Odporúča sa súčasne konzumácia bieleho jogurtu kvôli doplneniu probiotických látok. Striebro je výborné na výplachy dutín, aplikovať ho môžeme na akné, ekzémy, popáleniny, plesne, alebo uštipnutia hmyzom. Pár kvapiek pridaných do vody, ktorou zalievame kvetiny zaistí ich dlhšiu sviežosť a pomôže ich zbaviť nákazy či parazitov.

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Bojujú so syndrómom náhleho úmrtia dojčiat. Aj váš hlas zaváži!
Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IX
5 chrípkových zabijakov
Čo má spoločné múdrosť tela s intuíciou?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XII
Je celozrnné pečivo naozaj lepšie?
Luboš Bielčik: Ako som začal distribuovať informovanú fľašu