Striebro nad zlato? V starostlivosti o naše zdravie určite
4. 11. 2018 | Zuzana

Striebro nad zlato? V starostlivosti o naše zdravie určite

Keď sa povie striebro, hneď si predstavíme prsteň či náušnice. Skrátka šperk, alebo starú striebornú mincu obalenú patinou. Ale dávať striebro do súvislosti so zdravím. Napadlo by Vám to?

Striebrom sa liečilo už dávno pred objavením antibiotík

A zdá sa, že použitie tohto kovu je opäť v kurze. Alternatívna medicína sa stáva čoraz viac populárnejšou. Pred druhou svetovou vojnou bolo striebro v Európe aj v Amerike používané ako oficiálne liečivo na určité diagnózy. Napríklad sa ním liečili zápaly, plesne, akné, žalúdočné vredy, ekzémy či popáleniny.

V priebehu vojny sa rozmohli antibiotiká, lebo sa ľahšie skladovali, potom zase vyšiel zákon, že žiadna prírodná látka v čistej podobe nemôže byť patentovaná ako liečivo. Takže antibiotiká nahradili striebro a z liečenia sa stal biznis. V deväťdesiatych rokoch však unikli na verejnosť informácie o tom, že kozmonauti sú na svojich cestách vybavení koloidným striebrom určeným pre širokospektrálne zdravotné a hygienické použitie.

Ďalej výskum amerického ministerstva obrany označil koloidné striebro ako víťaza v kategórii najúčinnejších antivírusových a antibakteriálnych látok. Toto v ľuďoch vzbudilo záujem o striebro a vďaka tomu sa dá kúpiť aj dnes. Jedná sa o takzvané koloidné striebro, nano častice rozptýlené v destilovanej vode.

 elevate-755049-unsplash_1541342937.jpg

Výhody a tajomstvo úspechu koloidného striebra

Tento prípravok sa podieľa na dozrievaní buniek imunitného systému a vykazuje antioxidačnú aktivitu. Je chemicky neutrálny, nedráždi žalúdok. Výborne z tela odstraňuje hlien. Ten je pre vírusy a baktérie ideálnym prostredím k rozmnožovaniu. Hlien sa usadzuje v dutinách, na prieduškách a tiež v žalúdku.

Najúčinnejší spôsob použitia koloidného striebra je jeho vnútorné podanie. Odporúča sa súčasne konzumácia bieleho jogurtu kvôli doplneniu probiotických látok. Striebro je výborné na výplachy dutín, aplikovať ho môžeme na akné, ekzémy, popáleniny, plesne, alebo uštipnutia hmyzom. Pár kvapiek pridaných do vody, ktorou zalievame kvetiny zaistí ich dlhšiu sviežosť a pomôže ich zbaviť nákazy či parazitov.

Ďalšie články od autorky Zuzana

Je našou hlavnou motiváciou radosť?
Váš nový život je za dverami, stačí pred nimi nechať všetko, čo nie ste
Panenský Týnec: magické miesto s tajuplnou energiou
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XII
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Recepty na domáce iontové nápoje
Nikto nie je viac ako vy, no nie je ani menej
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XI

Ďalšie články na podobné témy

Bojujú so syndrómom náhleho úmrtia dojčiat. Aj váš hlas zaváži!
Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IX
5 chrípkových zabijakov
Čo má spoločné múdrosť tela s intuíciou?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XII
Jesenné tipy na posilnenie imunity
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.