Sú penny boardy vhodné pre deti?
28. 6. 2022 | PR Servis

Sú penny boardy vhodné pre deti?

Výška a hmotnosť jazdca (dokonca aj veľkosť topánok!) sú dôležité pri zvažovaní toho, či siahnete po penny boarde, alebo radšej zvolíte pre vaše dieťa skateboard či long board. Aký je teda medzi nimi rozdiel, a ktorá doska je vhodná pre dieťa?

Penny boardy sú lacnou možnosťou, ale naozaj nie sú ideálne na to, aby sa na nich učili jazdiť začiatočníci. Zatiaľ čo menší ľahší jazdci sú pre penny boardy vhodnejší ako dospelí, vo väčšine prípadov stále existujú lepšie alternatívy dosiek, na ktorých sa vaše dieťa môže učiť jazdiť. Všeobecným problémom je, že penny boardy sú také malé, že aj deti a menší jazdci musia použiť veľmi krátky postoj (nohy blízko pri sebe), aby sa obe nohy zmestili na dosku.

Sú penny boardy vhodné na dochádzanie do školy?

Pokiaľ už vaše dieťa vie dobre jazdiť, odpoveď je určite ÁNO. Penny board je na dochádzanie na kratšie vzdialenosti skvelou voľbou. Vďaka svojej obratnosti a malým rozmerom poskytuje jazdcovi možnosť lepšie sa vyhýbať prekážkam a ľuďom, takže je skutočne ideálny na jazdenie po meste. Je malý, a tak ho jednoducho, v prípade potreby, schováte aj do batohu. Na dlhšie vzdialenosti je však určite vhodnejší bicykel alebo longboard. Na nich dokážu jazdci pohodlne prejsť aj tisíce kilometrov.

Krátky postoj, ktorý vyžaduje 22-palcová doska penny boardu, je tiež dôvodom, že väčší jazdci môžu vyzerať pri jazde dosť nemotorne. Deti z nich zase vyrastú omnoho rýchlejšie ako z klasického skateboardu či longboardu.

Dlhšie dosky = väčšia stabilita, kontrola i bezpečnosť.

Porovnajte krátky nevyvážený postoj penny boardu (nohy blízko pri sebe) so širším postojom, ktorý vidíte na dlhších doskách. Tento postoj má zjednodušiť odrážanie, a celkovo vyváženie a ovládanie dosky. Longboardy navrhnuté pre deti majú tendenciu vyzerať ako dlhšie dosky, čo vedie k lepšiemu výkonu, a dostávajú tak viac príležitostí rýchlejšie napredovať.

Veľkou výhodou penny boardov je však ich cena. Sú lacné, čo je nesmierne dôležité, pretože jazdiť na akejkoľvek doske je vždy lepšie, ako nejazdiť vôbec. Ak si teda nemôžete dovoliť nič drahšie, pokojne siahnite po penny boarde a vedzte, že vaše dieťa si jazdenie na ňom užije rovnako, ako na akejkoľvek inej doske.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Odrážadlo: Jeho výhody a ako naučiť dieťa na ňom jednoducho jazdiť?
Moderná viacúčelová žinenka: Na čo všetko sa dá využiť Airtrack?
Letná kreativita pre malých aj veľkých
Režisér filmu Piaty element Luc Besson prichádza s veľkolepým sci-fi Valerian a mesto tisícich planét
Ako neminúť majetok na detské oblečenie?
HRAVÉ UČENIE vďaka Kinder
Ako vybrať šport pre dievča
Keď koža Vášho bábätka volá o pomoc