Svadba v záhrade? Prečo nie?!
21. 4. 2020 | PR Servis

Svadba v záhrade? Prečo nie?!

Záhrada je miestom, na ktorom môžete nielen pestovať svoje obľúbené plodiny či oddychovať a relaxovať, ale poskytuje priestor aj na menej tradičné aktivity. Svadba v záhrade síce nie je úplne bežnou udalosťou, aj napriek tomu postupne rastie na popularite. K dokonalej svadbe v záhrade patrí aj svadobný záhradný altánok, ktorý celú slávnostnú atmosféru podčiarkuje.  

Keď sa povie svadba v záhrade, mnoho ľudí si hneď predstaví scény, ktoré poznajú z rôznych filmov. Krásne prírodné prostredie, sýto zelený trávnik či nádherne vyzdobený drevený altánok. Bez pochýb, svadba na záhrade má svoje špecifické čaro. 

Kedy zvoliť svadbu na záhrade pred prenájmom priestorov?

Svadba na záhrade so sebou prináša hneď niekoľko výhod. Ak máte k dispozícii dostatočne veľkú záhradu, nemusíte sa pri plánovaní svadby obmedzovať rezerváciami priestorov. Avšak pri plánovaní svadby v záhrade si najprv odpovedzte niekoľko základných otázok. Je vaša záhrada dostatočne veľká vzhľadom na počet hostí, ktorých pozývate? Svadby v záhrade sa totiž realizujú väčšinou v prípadoch, ak je na svadbu pozvaný menší počet ľudí. Väčšinou sa pohybuje okolo 30, avšak nie je to pravidlom. Ak plánujete pozvať viac hostí, možno bude vhodné zvážiť prenájom priestorov. Ďalšou vecou, na ktorú by ste mali pri svadbe na záhrade myslieť, je jej zabezpečenie. Myslite na to, že bude potrebné zabezpečiť toalety, elektrický prúd, priestory na uskladnenie jedla ale aj riadu, stoly a sedenie. 

Pri svadbe v záhrade by ste mali myslieť aj na veci, ktoré by za iných okolností zabezpečilo miesto, ktoré by ste si na svadbu prenajali. Bude potrebné zabezpečiť, kto sa postará o pohostenie, doplňovanie nápojov či koláčov ale aj o odnášanie špinavého riadu či dodávanie čistých pohárov. Ak nechcete do týchto aktivít zapojiť nikoho z rodiny, aby si svadobný deň užili naplno, môžete využiť služby cateringovej agentúry. Tak budete mať istotu, že o jedlo, nápoje a servis budete mať postarané.

Svadobný záhradný altánok

Dôležitou vecou, na ktorú by ste v prípade svadby v záhrade mali byť pripravení, je riziko dažďa či nepríjemného počasia. V takomto prípade sa často využíva svadobný stan či záhradný altánok, ktorý poskytne prístrešie. Ak už máte na záhrade záhradný altánok, môžete ho počas svadby využiť. Takýto, najčastejšie drevený altánok, sa počas svadby v záhrade dokáže premeniť na dokonalé romantické miesto. Stačí vám na to len tá správna výzdoba a slávnostná atmosféra prenikne celou vašou záhradou. V podobnom štýle, v akom ozdobíte váš záhradný altánok, môžete vyzdobiť aj stoly, stoličky či okolité súčasti záhrady, ako napríklad stromy, kríky, ploty alebo terasu. 

Záhrada vám poskytuje nekonečné množstvo možností a netreba sa báť naplno využiť fantáziu. Ako dekorácie môžete využiť kvety z vlastnej záhrady a vyhrať sa s prírodnými motívmi. Vytvoríte tak dokonalú a autentickú sviatočnú atmosféru.

V prípade svadby na záhrade je dobré, ak predsa máte aj plán B. Nielen dážď, ale aj príliš silné slnko môže svadbu skomplikovať. Preto je dobré, ak máte dopredu pripravené miesto, na ktorom sa môžu svadobčania schovať pred dažďom či silnými slnečnými lúčmi. Na tento účel dokonale poslúži záhradný altánok či záhradný stan. V prípade dokonalého počasia zas môžete záhradný altánok využiť ako miesto pre kapelu či občerstvenie. 

Svadba na záhrade je rozhodne špecifickou, no nie menej romantickou udalosťou. Práve naopak, romantickosť jej dodáva práve prírodné prostredie záhrady, ktoré je autentické, svieže a atraktívne. Záhrada je totiž sama o sebe už vyzdobená trávnikom, stromami, kríkmi či kvetinovými záhonmi. Ak aj vy túžite po takejto originálnej a romantickej svadbe, nenechajte sa odradiť a svoj sen si splňte. Nezabudnite sa však pripraviť na všetky možné alternatívy. 

Zdroj obrázku: Erman Erikoglu / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!
Dôležitosť pravidelnej údržby a servisu chladiacich zariadení pre predĺženie ich životnosti
Použitie PUR a PIR Panelov v chladničkách a mrazničkách: Ako zabezpečiť ideálne podmienky pre skladovanie potravín
Ako minimalizovať poškodenie a potrebu opráv pri hliníkových dverách?
Krok za krokom: Ako svojpomocne opraviť poškodenú koženú sedačku?
Vediete priemyselnú firmu? Malá rada k elektromotorom

Ďalšie články na podobné témy

Ako postupovať pri plánovaní vlastnej svadby?
Letná svadba
Zažiarte na vlastnej svadbe so šatami za minimum!
Zlaté šperky slávia veľkolepý návrat
Princ si vzal Meghan. Kto si vezme mňa?
Château Rúbaň rozprávkové miesto pre rozprávkovú svadbu
Týchto 5 rád vám zaručene pomôže zabudnúť na EX
Vďaka tomuto si vás okamžite zapamätá