Sviečka: viete s ňou očistiť priestor?
7. 11. 2019 | Redakcia

Sviečka: viete s ňou očistiť priestor?

Áno, práve teraz je tu najtemnejšie a najtmavšie obdobie roka! Takmer dva mesiace, počas ktorých budeme už len spomínať na krásne teplé letné dni. Nesmúťte však priveľmi, aj táto časť roka má svoje opodstatnenie. To, čo by ste však rozhodne mali urobiť, je siahnuť po sviečkach a ich magických silách. Poznáte ich?

Vedeli ste o tom, že neraz postačí jediné škrtnutie zápalkou a malý plamienok, ktorý zažnete vám môže zmeniť náladu a dodať novú energiu do dňa či práce? Alebo že môže posilniť vaše odhodlanie a úmysly? 

So sviečkami je to príjemnejšie

Áno, používanie sviečok na rôzne rituály je tradíciou,  ktorá ľudstvo sprevádza tisícky rokov. Prečo teda nevyužiť túto dávnu múdrosť aj dnes? Nie, nemusíte veriť v nejaké neviditeľné magické sily alebo energie. Sviečka zapálená pre radosť, či ako spomienka úplne postačia – naplnia svoj účel.

Pomocou sviečok však môžete umocňovať aj činnosti ktorým sa venujte. Po upratovaní zapáľte sviečku na znak dobre prúdiacej energie v priestore, či na privolanie pozitívnej energie. Zvláštnu úlohu v tomto prípade hrajú biele sviečky, môžu niesť aj svieže a príjemné vône napríklad vanilku alebo jazmín. 

Aj po hádke

Máte zlý deň? Nedarí sa vám? Veci vám nevychádzajú? Mali ste nedorozumenie, hneváte sa alebo ste sa pohádali s partnerom? Nevadí, upokojte sa, posaďte sa v pokoji a zapáľte sviečku. Chvíľu sa sústreďte na jej plameň a nechajte, aby spálila všetku negatívnu energiu okolo vás.

Už ste na to vyzreli? Tak si zapáľte sviečku a do aromalampy nakvapkajte oleje podľa svojej aktuálnej nálady. Nechajte prevoňať celý priestor, alebo použite vonné tyčinky. milan-popovic-dlu6ktdzupw-unsplash_1572814877.jpg

 

Máte radi rituály?

Spravte si domáci oltár. Nebude to nič zložité. Zmestí sa aj do najmenšieho bytu. Proste nájdite malý priestor, kam uložíte predmety blízke svojmu srdcu. Obrázok, sošku, spomienku, liečivý kameň a k nim svietnik, ktorý máte rada. Postačia do neho aj klasické čajové sviečky. Po príchode domov poďakujte za deň, ktorý máte za sebou, myslite na pozitívne veci. 

Náš tip: Na domáci oltár nepatrí nič každodenné. Je to priestor, ktorý udržiavame čistý a plný pozitívnej energie. Na osvieženie na jar, v lete a na jeseň dávajte na svoj oltár aj čerstvé živé kvety. 

Zdroj fotografií: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Leto bez alkoholu? Zvládnete túto výzvu aspoň mesiac?
Ako ušetriť pri nákupe kozmetiky online
Ako na sexi opálenie? Dokonalý bronz ako z pláže
Hviezdy o letnej láske: my už vieme, čo vás toto leto čaká!
Objavili ste už CELÝ svoj klitoris? Veda ho preskúmala len nedávno!
Veľký horoskop: Venušino okienko na jún
Rozhovor týždňa: Nazrite s nami za Okienko snov
Nestihli ste narodeniny? A viete už ako oslávite Deň detí?

Ďalšie články na podobné témy

Ako vyčistiť špinavý matrac alebo sedačku?
Ekologický trik do domácnosti: tieto veci robíte doma nesprávne!
Jarná očista mysle: Ako zmeniť myslenie a tým celý svoj život?
Podmanivá vôňa santalového dreva
Venušino okienko: Apríl v znamení lásky
Viete vniesť do svojho domova pozitívnu energiu? Tento trik zaberá!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.