Tak trochu iná dovolenka
19. 8. 2018 | Zuzana

Tak trochu iná dovolenka

Odpočinok a relaxácia sú nevyhnutnou súčasťou našich životov. Nie je to žiaden luxus, ktorý by sme si snáď nemohli dopriať. Ba naopak, upokojovať večne zamestnanú myseľ je viac než želané. Ste vo večnom strese, nestíhate, máte problémy a ste doslova na konci síl? Vaša nálada je na bode mrazu, no vy sa aj tak snažíte dosiahnuť falošných ideálov šťastia?

Myslíte si, že všetko zvládnete ak zamakáte ešte viac, aj keď vaše telo vysiela signály a svietia všetky kontrolky s nápisom: Prestaň, toto nemá zmysel. Potom už príde iba kolaps, alebo nejaká choroba, ktorá nás donúti zmeniť naše správanie a začať skutočne rešpektovať svoje potreby.

Pre niekoho dokonalý odpočinok, pre iného nový štart

Pobyty v tme sa stávajú veľmi obľúbené. Samozrejme nie je to pre každého. Človek sa nesmie báť tmy a svojich myšlienok. Ono byť sám so sebou celý týždeň ešte k tomu celý čas potme. No je to pre silnejšie povahy. Ľudia tento druh dovolenky vyhľadávajú pri ťažkých životných situáciách, keď si potrebujú nerušene utriediť svoje myšlienky. Niektorí sem chodia doslova vypnúť a dobiť baterky. Dôvodov prečo ísť do tmy je viac než dosť.

Ocitnete sa v úplne inej realite, stratíte pojem o čase, kontakt s blízkymi, nemusíte kontrolovať telefón ani email. Otvoria sa vám nové možnosti, napadnú vás nové myšlienky, možno vyriešite dlho neprekonanú traumu. Ľudia majú s týmto pobytom rôzne skúsenosti. Niektorí paradoxne v tme vidia svetlo, zjavujú sa im nadprirodzené bytosti, či sa im podarí nadviazať komunikáciu s niekým mimo tento svet. Nech už to je akokoľvek, myslím si, že po týždni strávenom v tme vás to zmení.

Dozviete sa o sebe nové informácie. Lepšie sa spoznáte. Možno sa až budete diviť, s kým to vlastne celý život žijete.

 cabin-1081733-960-720_1534669474.jpg

Ako to celé prebieha

Na dobrovoľnej báze. To znamená, že chatka v ktorej budete pobývať je odomknutá a vy môžete kedykoľvek pobyt ukončiť. K dispozícii máte sociálne zariadenie, posteľ a základné vybavenie. Môžete tam meditovať, počúvať hudbu, cvičiť, proste čokoľvek, akurát ste v absolútnej tme. Vegetariánske jedlo vám prinesú raz za deň a ak chcete, môžete sa s dotyčným aj porozprávať. Všetko je uspôsobené tak, aby ste sa cítili ako doma. Pohodlne a v bezpečí. Väčšinou prvé tri dni človek celé prespí, než si telo zvykne na nový režim, takže o dokonalý odpočinok je postarané. Ak usúdite, že tmy už máte dosť, pokojne môžete odísť a zvyšok pobytu tráviť napríklad prechádzkami po lese. Možno nie je na škodu občas vymeniť rušné letoviská za pokojné a tiché miesto v lese.

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Letné osviežujúce nealkoholické nápoje vyrobené doma
Tipy: Ako sa správne opaľovať od začiatku!
Nie je more ako more, vyberte si pre vašu dovolenku to ideálne
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nielen v lete?
Jednoduché triky pre krásne vlasy
Krásna pleť v lete i bez make-upu
Máte problém s DRUNKOREXIOU?
Na slovenský trh vstupuje prémiová značka vody GLACÉAU smartwater