TAMI: Čaro podnikania som mala objaviť už skôr
15. 1. 2019 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

TAMI: Čaro podnikania som mala objaviť už skôr

Každá z nás by chcela mať prácu, ktorá ju napĺňa. Niektoré čakajú kým im z nebies bude ponúknutá možnosť poslania, ktoré majú plniť a iné nasledujú svoje sny. TAMI je stelesnením toho, že ak správne nakombinujete to, čo vás baví a to, čo vám zarába, budete úspešné. Túto kombináciu nemusíte objaviť okamžite. Môže prejsť pár rokov, kým na to prídete. Musíte len chcieť. 

1. Tami, i keď neverím, že Ťa ešte niekto nepozná, prosím povedz nám niečo pekné o sebe, kto si a čo robíš? 

Som TAMI a marketujem na instagrame. Objavila som v tejto sebarealizácii vášeň, užitočnosť a peniaze.

2. Ako si sa k tomu dostala? Čo pre teba táto práca znamená, čo ti dáva?  Prečo práve toto? Prečo to vnímaš ako svoje životné poslanie?

Dlho som sa hľadala a konečne som namiešala koktail, ktorý spojil moje nadanie, empatiu, znalosti z oblasti marketingu, skúsenosť s prácou so sociálnymi médiami, jazykové schopnosti a odvahu prezentovať a vzdelávať. Vytvorila som projekt instaranajky, ktorý je hlavne o užitočnom obsahu pre malé biznisy, ako uspieť na sociálnej sieti Instagram. A najlepšie na celom projekte je dokonalý offline aj online networking. Cítim, že tým, čo viem a zdieľam- pomáham ... a že niečo, čo som brala ako samozrejmosť „šak každý to vie“ vie ľudom pomáhať a zarábať im peniaze a recipročne aj mne.

3. Aké je tvoje životné motto, krédo, čím sa riadiš alebo čo ťa motivuje?

Chcem citovať svoju kamošku a podnikateľku Zuzku Becher „ Čo ťa nezabije, to ti zarobí“... Heh, to na odľahčenie. Som vďačná za život, aký žijem a mottá nepotrebujem.

4. Si úspešná žena? Bola si úspešná vždy? Aký bol tvoj sen? Ako si za ním išla, čo ťa viedlo?

Podľa mojich kritérií úspešná som, ale nemá to nič spoločné s mojim snom. Mojim dievčenským snom bolo byť holywoodskou herečkou. V každej dekáde objavujem svoje nové „ja“ a teraz som prevažne mama. Marketing, konzultačný biznis ako aj knižné vydavateľstvo sa tak integrovane stali súčasťou môjho života, že to prestala byť práca. Ja tým žijem, je to moja súčasť a každý deň balansujem komu, čo, načo, koľko času venujem.

5. Ako by si ty sama definovala pojem úspešná žena? Ako má úspešná žena podľa teba vyzerať? S čím podľa teba súvisí úspech?

Heh, ako ja. Úspešná žena sa škáluje podľa počtu ľudí, ktorí ju milujú a myslia na ňu. Úspešná žena žije vo flow a žiari z nej životná energia. Úspešná žena si užíva život a je si vedomá sily dávania a brania. A fyzická schránka je iba schránka - čo tam hodíš, to tam nájdeš.

tami_1547567320.jpg

6. "Objavila som svoje poslanie a zarábam tým, čo ma baví" - čo to pre teba znamená? Žiješ to? Si ohodnotená a platená za svoje poslanie? Ako si sa k tomu dostala? 

Mrzí ma, že som nedokázala skôr objaviť čaro podnikania. Ale bez korporátneho sveta by som si nevedela vážiť myšlienkovú, sebarealizačnú a časovú slobodu podnikania. Je to náročné a veľa pracujem, učím sa a baví ma samotný proces spoznávania. A najťažšie je ohodnotiť svoju energiu, expertízu a čas výmenou za peniaze. Čas sa nevezme sám, vytváram si ho. Beriem ho deťom, sebe a manželovi. Dlho som to v sebe riešila, ale už to mám, už viem, koľko stojí moja hodina života. Mám 35 rokov a až teraz to viem vysloviť a stáť si za tým. Prácu neberiem ako poslanie. Je to kombinácia mojich schopností s tým, čo ma baví robiť a tým, čo vynáša.

7. Čo by si poradila žene, ktorá chce zmeniť svoj život a nevie ako začať? Čo sú podľa teba prvé kroky?

Nájsť si podporu a zbaviť sa energetických upírov (áno, aj vlastnej mamy). Dostať sa do bodu 0, urobiť audit svojej osobnosti, schopností a želaní a začať „niečo“ robiť. Robiť, vyhodnocovať, upravovať a robiť .

8. Poznáš príbeh niektorej ďalšej ženy, ktorá si takto zmenila život alebo na tom pracuje? Podelíš sa s ním v krátkosti?

Ivica Rozehnal stojí za značkou sukní pre dámy, ktoré chcú vyniknúť ženskosťou RIVICA. Odišla z vysokej pozície vo finančníctve a stala sa „krajčírkou“. V spoločnosti, kde vládne „ego“ je to veľká odvaha a ja ju obdivujem. Dokázala vybudovať silný brand a škáluje podnikanie ukážkovo.

Headhuterka Zuzka Becher dokázala za niekoľko mesiacov rozbehnúť projekt BUĎ ÚSPEŠNÁ a učí práve ženy nielen podnikať, ale predávať a zarábať.

Nika Macinská je žena, z ktorej omdlievam. Má biologických 8 detí a 3 biznisy. Je stelesnením vyrovnanosti, harmónie a lásky. Mám šaty jej značky IMANI a vzadu je posolstvo „nádherná“. Takže som doslova nádherná, drahý portál nádherná.sk

A jemné žieňa a kouč Zuzana Palková sa stará o plnenie želaní, ktoré sa stávajú cieľmi... Uff a ešte by som mohla menovať a menovať. Úžasné ženy stretávam a každá má za sebou veľký a dôležitý krok, prevziať zodpovednosť a zarábať na tom, čo ju baví.

9. Čo by si poradila svojim deťom, ak sa ťa opýtajú: "Mama, chcem byť v živote úspešný, čo mám robiť?

„Buď šťastný a zdravý. Dávaj a ber v rovnováhe. Rob veci úprimne a buď štedrý. Úspech je sluha šťasteny, netreba ho naháňať“

10. Ak by si mala znovu 20 rokov a vedela vtedy, čo vieš dnes, čo by si si poradila?

Dobrá otázka... povedala by som si „never tomu, čo ti hovorila mama“.

www.tamaragoncarova.sk

www.inspirapublishing.eu

Instagram: @instaranajky @tamiinspira

ggr_1547567629.jpg

Foto: osobný archív

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autora Bohumila Vrbovská Ďurišová

9 tipov pre podnikanie a pasívny príjem pre ženy v roku 2024
Aké sú najlepšie tipy na udržanie zdravej a mladistvo vyzerajúcej pleti pre ženy nad 40 rokov?
Prečo sa oplatí mať účet na LinkedIn?
Roseteddy a Darčekové krabičky sa spojili
Oplatí sa odporúčanie či priamy predaj kozmetiky?
Čo som spravil pre iných?
HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?

Ďalšie články na podobné témy

Veronika Bošková: V prvom rade si zadefinuj, čo znamená byť úspešný pre teba
Dagmar Moc Králová: Emoce jsou pro nás důležité
Adriana Mátyásová: Kamarátske stretnutie zmenilo môj život
Zistili sme, ako na rovnováhu medzi prácou a rodinou
Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
Katarína Němcová: K čomu sú vám milióny, keď nevidíte v svojej práci hlbší zmysel a nebaví vás
Katarína Mayer: život je, podľa mňa, o zážitkoch a nie o výsledkoch
Natália Šultysová: Nakoniec som pochopila, že je oveľa dôležitejšie počúvať svoju intuíciu