Tara, tantrická masérka
18. 11. 2017 | Paťka

Tara, tantrická masérka

V súčasnosti sa ľudia snažia stále objavovať nové veci a zážitky. Jedným z týchto zážitkov je aj tantrická masáž. Tantrická masáž je veľmi intímna masáž, pri ktorej precítite nie len rôzne miesta na vašom tele, ale najmä pocity úľavy a relaxu. Tantrická masáž je o najmä o pocitoch a nie sexuálnych prežitkoch.

Kvôli zachovaniu anonymity masérky nebudú v rozhovore uvedené žiadne jej osobné údaje, iba meno, pod ktorým vystupuje ako tantrická masérka.

1. Tara, ako si sa vôbec dostala ku tomuto druhu masáže?

Má to taký zamotaný príbeh. Prvýkrát som o tantre čítala pred pár rokmi zaujímavý článok a hneď ma to zaujalo. Tantra nie je totiž len masáž, tantra je skôr životný štýl. Ja i veľa iných masérok sa staráme najmä o psychickú pohodu klientov. Samozrejme, každá tantrická masáž končí sexuálnym vyvrcholením (väčšinou). To je však prirodzenou súčasťou tejto masáže. O pár mesiacov som sa cez jedného známeho dozvedela o skvelom masážnom salóne, ktorý hľadal tantra masérky. Najprv som váhala, no akonáhle som vstúpila do salónu vedela som, že toto miesto je to, kde chcem pracovať. Nádherný priestor plný luxusu. Priestor je zariadený v indickom štýle. Na túto pozíciu samozrejme nemôžete čakať nejaký pohovor. Ak chcete však pracovať ako tantrická masérka, musíte si spraviť kurz. Tieto kurzy sa kedysi dali spraviť len v Českej republike, no dnes sa dajú urobiť aj u nás. Kurz je trošku drahší, avšak ak ste šikovná masérka a vytvoríte si svoju klientelu, počas jedného dvoch dní sa vám tieto peniaze vrátia. Po kurze som mohla nastúpiť ako kvalifikovaná masérka. Zo začiatku to bolo ťažšie, ale odstupom času som si zvykla. 

Tip na článok: Ako môže tantra masáž prebudiť vašej sexualitu.

2. Ako to vníma tvoje okolie?

Ťažko povedať. O tejto mojej práci vie pomenej ľudí. Slovensko je zatiaľ príliš konzervatívne a každú takúto činnosť si spája automaticky s prostitúciou, čo vôbec nie je pravda. Inde vo svete sú tantrické masáže bežnou záležitosťou. U nás si však ľudia nevedia stále privyknúť na to, že to je v podstate bežná práca. Pri thajskej masáži sa takisto masérka dotýka celého vášho tela a neberie sa to za ,,nástroj diabla” ako niektorí hovoria. Tí, ktorí vedia, že pracujem ako tantrická masérka to zobrali úplne normálne. Najprv boli trochu v šoku, no po dôkladnom vysvetlení to zobrali úplne v poriadku a neodsúdili ma za to. Tantra sa momentálne dostáva stále viac a viac do povedomia ľudí, čo nás veľmi teší. Stále samozrejme sú tu isté predsudky, no myslím si, že aj tie sa časom stratia.

 wellness-589774-960-720_1510995807.jpg

3. Prečo majú podľa teba ľudia predsudky?

Ako som už spomínala, veľa ľudí si tantra masérky mýlia s prostitútkami. Toto meno bohužiaľ robia tie slečny, ktoré prostitúciu v salónoch prevádzkujú. To však už nie je tantra salón. V kvalifikovaných salónoch je sex prísne zakázaný a akonáhle sa to majiteľ dozvie, masérka automaticky končí a nevezmú ju už do žiadneho salónu na úrovni. Nebojte sa, nie sú v miestnostiach kamery. Majiteľ sa to dozvie veľmi jednoducho. V tejto sfére sa informácie šíria skoro rýchlejšie ako svetlo. Všetci hneď o všetkom vedia a preto sa snažia ,,odstrániť” tieto masérky, ktoré robia zlé meno. Kvalifikovanému salónu to môže veľmi uškodiť.

 4. Prezradíš nám, ako približne prebieha tantrická masáž?

Najprv by som chcela povedať, že každá masérka má jedinečný štýl masírovania, ktorý je takým jej rukopisom. Dve masérky vám nikdy nespravia tú istú masáž. Najskôr sa začína úvodným rozhovorom, pri ktorom sa snažím navodiť príjemnú atmosféru, ubezpečím klienta aby sa nehanbil a aby mi povedal, či má nejaké sexuálne prípadne psychické problémy. Potom sa ide klient alebo klientka osprchovať. Ja ich medzitým počkám v masážnej miestnosti. Keď príde klient začína uvítací rituál. Sú to jemné dotyky a masážne pohyby na celom tele. 

Po uvítacom rituáli si klient ľahne na matrac a čakajú ho príjemné chvíle kedy po ňom prechádzam s pštrosými pierkami a vejárom. Takisto súčasťou sú aj horúce uteráky. Horúce uteráky sú naozaj horúce. Malý uteráčik sa namočí do čo najviac teplej vody. Pre masérky táto časť nie je moc príjemná, pretože predsa koža na rukách je tenšia. Ja zvládam vodu, ktorá má približne 70°C. Ak má totiž voda pod 50°C, rýchlo sa ochladí a horúce uteráky sú skôr studené a pre klienta to nie je moc príjemné.
Po tejto časti prichádza samotná masáž. Masíruje sa úplne celé telo. Ak sú však klientovi niektoré dotyky nepríjemné, stačí len povedať a prestane sa s dotykmi na danom mieste.
Počas masáže je všade tma, horia sviečky a je pustená príjemná hudba určená na tantrické masáže.
Samozrejme, na konci masáže je sexuálne vyvrcholenie, ktoré je úplne prirodzené. Ak nenastane, nič sa nedeje. Tantrická masáž je o kompatibilite dvoch ľudí a predsa, keď je niekto na takejto masáži prvýkrát, nemusí sa to vždy podariť.
Po skončení masáže sa s klientom rozprávam o jeho pocitoch. Niektorí chcú mať kľud a preto ich nechám odpočívať samých so sebou.

 2044442692-35b7043534-b_1510995655.jpg

5. Má tantrická masáž aj liečivé účinky?

Samozrejme. Klienti tieto účinky pociťujú ihneď po skončení masáže. Medzi liečivé účinky patrí najmä odbúranie stresu, úzkosti, svalového napätia a takisto odbúrava psychické bloky. Pomáha dokonca pri problémoch s mužskou erekciou alebo u žien pri problémoch s dosahovaním orgazmu. Pre úplné odsiahnutie liečivých účinkov je lepšie chodiť na tantrickú masáž pravidelne.

6. Vieme už, ako približne prebieha. Kto sú však klienti? Ako sa správajú?

Klientmi sú väčšinou muži, ženy len zriedka. Vekovo je to väčšinou 25 – 55 rokov avšak nájdu sa aj takí, ktorí majú po 60. veku života. Ako sa správajú? Každý z nich je jedinečný. Tí, ktorí chodia pravidelne sú uvoľnenejší, tí ktorí idú prvýkrát sú veľmi hanbliví. Dokonca sú tak vystresovaní, že pri rozprávaní sa zakoktávajú alebo najskôr vôbec nekomunikujú. Neskôr sa už ,,oťukajú” ba dokonca sú až moc zhovorčiví. Väčšinou sú však veľmi milí. Vopred im oznámim, že pri tantrickej masáži nejde o sex. Nie každý to ihneď pochopí a samozrejme skúšajú aspoň dotyky, avšak nie znamená nie.

7. Majú z toho klienti obavy?

Áno. Aj keď sa snažia hrať, že nemajú, majú vždy. Tantrická masáž si vyžaduje aj istú prácu s energiami. Dokonca ani netreba pracovať s energiou ale podľa mimiky a gestiky hneď viem, že klient má predsalen isté obavy z toho. Tantra je však o tom, aby klient všetky obavy zahodil za hlavu a oddával sa len nám, masérkam.

8. Prezradíš nám aj nejaké pikošky, ktoré sa udiali počas masáží?

Pikošiek je veľmi veľa. Najčastejšie som však po masáži skôr psychologičkou. Neverili by ste, s akými problémami sa mi klienti zveria. Sú to rôzne osobné problémy, no najčastejšie sa tieto problémy týkajú stresujúcej práce alebo manželským problémom. Jeden sa mi zveril s tým, že také jemné dotyky už dlho necítil od svojej manželky. Iní sa dokonca boja výjsť von zo salónu, pretože vedia, že ich opäť čaká stresujúci pracovný kolotoč. Všetko je to o komunikácii, najmä čo sa týka partnerských problémov. Vždy klientom odporučím, aby s tým začali komunikovať i so svojou polovičkou a nie len so mnou. Ak prídu na ďalšiu masáž, vždy ma poteší, keď počujem pozitívnejšie správy.

9. Otázka na telo, ako tantrické masáže zvládaš ty? Nie je to občas ťažké?

Ja to zvládam zatiaľ dobre. Musíte však na to mať žalúdok a psychiku. Je to veľmi náročné. Neodporúča sa však mať za deň viac ako 4 klientov. Po prvé, je to časovo náročné a po druhé, tantrická masáž masérku dosť vyčerpáva. Mala som už párkrát chvíle, kedy som už nevládala, ale každú masáž odvediem vždy na 100% pretože viem, že to klientovi pomôže.

10. Čo by si poradila ľuďom, ktorí sa obávajú tantrickej masáže?

Nemajte z ničoho obavy. Vyberte si správny masážny salón a všetko nechajte na masérku. Tá vás dokonale prevedie celým rituálom tantrickej masáže. Vy sa nemusíte vôbec o nič starať. Len si užívajte prítomný okamih, nemyslite na žiadne problémy, ktoré vás čakajú. Ľahnite si, vnímajte dotyky a hudbu. Garantujem vám, že počas tantrickej masáže budete pociťovať rôzne pocity. Nahoty sa neobávajte, je úplne prirodzená. Nenadarmo boli prví ľudia nahí. Nemáte tak čo skrývať a ani sa hanbiť. Po pár minútach to už ani nebudete vnímať a budete sa sústrediť len na prítomnú atmosféru.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Myslela som si, že sa bude dotýkať môjho tela, no pohladkaná bola hlavne moja duša. Skúsila som tantrickú masáž
Vaginálne mapovanie – čo to PREBOHA je?
Použite silu vlastného hlasu a buďte tak bližšie k celkovej harmónii
Začiatok nového roka bez chorobného odkladania vecí
Káva verzus popoludňajší spánok. Čo je lepšie pre naše telo a výkon?
Matcha čaj pomôže v boji s chrípkou a zároveň povzbudí. Spoznajte jeho ďalšie výhody!
Ktoré mydlo je najlepšie na intímnu hygienu?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie V