Tieto darčeky pre deti sú aktuálne najžiadanejšie
19. 10. 2020 | PR Servis

Tieto darčeky pre deti sú aktuálne najžiadanejšie

Vážne, ako ťažko je nakupovať pre svoje deti? A ešte ťažšie je, ak kupujete darčeky pre deti niekoho iného! Dnešné deti majú už všetko (a ešte viac), čo by kedy mohli chcieť a potrebovať. Vianoce, narodeniny alebo „len tak“, výber darčekov pre deti môže byť naozaj zložitý!

 

Dokážu vôbec dospelí nájsť a darovať ideálny darček? Je vždy smutné, keď trávite veky výberom, platením veľkých peňazí a váš dar zaujme dieťa iba na 15 minút, aby ho opustilo na celú večnosť. Celé roky sa potom pozeráte na tú medializovanú bábiku, ktorá leží na hornej polici šatníka, a neustále vám pripomína vaše siahnutie vedľa a vyhodené peniaze. V istom okamihu sa niečo také stalo nám všetkým. Preto by sme dnes chceli hovoriť o tom, ako zvoliť správny darček pre dieťa tretieho tisícročia.

Deti už nie sú také, aké bývali, keď sme boli malí my, a preto pamätajte:

     staré metódy už nefungujú

     deti niekedy vedia viac o gadgetoch ako my

     pre nové generácie strácajú materiálne veci hodnotu

Poďme teda k veci. Pri výbere darčekov pre kohokoľvek, či už ide o dospelého alebo dieťa, si musíte položiť niekoľko otázok a nájsť na ne odpovede, aby ste určili, čo presne tejto osobe dáte. Predstavte si dar ako akt komunikácie, nielen ako užitočný (alebo nie) predmet. Komunikácia vyvoláva emócie a všetci chceme, aby bol príjemca šťastný, keď dar dostane.

Keďže trh prekypuje tisíckami možností, je ťažké nájsť vhodný darček pre moderné dieťa a preto sme zostavili zoznam, ktorý by vám mohol pomôcť.

dieta-na-bicykli-s-mnozstvom-darcekov_1603089020.jpg

zdroj: EvgeniiAnd/shutterstock.com

V prvom rade -  nemusíte svojim deťom kupovať drahé dary

Deti nemusia úplne pochopiť hodnotu darov a každý rok môžu túžiť po väčších, lepších a drahších veciach. Namiesto toho ich naučte vážiť si každú jednu hračku, ktorú dostanú, bez ohľadu na to, koľko stojí. Majte na pamäti, že najlepšie dary nie sú nevyhnutne najdrahšie. Rodič by preto nemal minúť malý majetok,  a potom iba sledovať, ako dieťa po piatich minútach hry odhodí svoj nový „must-have“. Ideálne sú jednoduché a vysoko kvalitné pútavé kúsky, ktoré skutočne oslavujú silu učenia a vyvíjania sa hrou. Okrem toho sú tiež nevyhnutné ich očakávania. Ak vždy dávate drahé darčeky, očakávajú to a nebudú spokojní s niečim menším. Naučte ich byť vďačnejšími a šťastnejšími s tým, čo majú.

Vyberte dary zodpovedajúce veku

Deti sa tešia z hračiek, ktoré dokážu ovládať a ktoré sú vhodné pre ich konkrétnu vývojovú fázu. Tu je niekoľko našich návrhov pre malé deti, z ktorých  majú najväčší úžitok, pretože prechádzajú rôznymi fázami:

     0-6 mesiacov - hrkálky, pestrofarebné hračky pripevnené k postieľke, ktoré sa otáčajú nad dieťaťom a hrajú jemnú uspávanku alebo interaktívne hracie koberčeky.

     6 - 12 mesiacov -  jasne ilustrované knihy vyrobené z látky alebo tuhých látok, plávajúce hračky do vane, vláčik, autíčka pre chlapcov, mäkké bábiky alebo plyšové hračky pre dievčatá.

     1 - 2 roky -  lopty, hračky do pieskoviska, puzzle, hudobné nástroje, ilustrované knihy, kuchynské súpravy atď.

     2 - 3 roky - krieda, lopta, veľké lego alebo drevené kocky, puzzle, trojkolka, knihy, kuchynské súpravy, xylofón atď.

     3 - 5 rokov - knihy, pastelky, omaľovánky, plastelína, bicykle, sady na kreslenie a maľovanie alebo spoločenské hry

Tipy na darčeky pre chlapcov

chlapec-pozera-na-darcek_1603089024.jpg

zdroj: Firma V/shutterstock.com

RC drony

Chlapci milujú RC drony, s ktorými sa môžu hrať v parku alebo na pikniku. Ceny RC vrtuľníkov sa výrazne líšia v závislosti od rôznych vstavaných technológií. Niektoré RC drony umožňujú snímať videozáznamy na diaľku s vysokým rozlíšením. A v tom prípade bude cena samozrejme iná. Drony za približne 30 eur sú pre chlapcov v tínedžerskom veku absolútne adekvátne.

Štartovacia súprava Anki Overdrive

Ak chcete, aby sa vaše deti mohli hrať s hračkami budúcnosti, kúpte im štartovaciu sadu Anki Overdrive. Sledujte, ako vaše deti nastavujú svoju vlastnú trasu a potom pomocou svojich inteligentných telefónov programujú a súťažia so svojimi kamarátmi. Vďaka toľkému množstvu zahrnutej technológie je táto hra naozaj fantastická.

Akustická mini gitara

Ste na love jedinečných darčekov pre chlapcov? Ak váš drobček miluje hudbu, mini akustické gitary určené pre deti sú vybavené vzdelávacími kartičkami, ktoré deťom pomôžu naučiť sa akordy, a s 3 strunami namiesto 6 bude proces učenia oveľa jednoduchší.

Fotoaparát Zink Polaroid Snap Instant Digital Camera

Okamžité obrázky sú vynikajúce. Tento digitálny fotoaparát s nulovým atramentom poskytne vášmu dieťaťu nástroj na vyfotenie, okamžitú tlač a následné zdieľanie na viacerých platformách! Vysoko kvalitné obrázky spárované s vysoko kvalitným a skvele vyzerajúcim fotoaparátom.

GoPro kamera

Bez ohľadu na to, aké dobrodružstvá vy a vaše ratolesť podstúpite, najlepšie ich zdokumentujete pomocou GoPro. GoPro kamery, sú dodávané so zabudovaným WiFi a Bluetooth a filmami v rozlíšení až 4K30. Táto vynikajúca malá pomôcka prichádza dokonca s novými režimami Night Photo a Night Lapse pre nočné eskapády.

Tipy na darčeky pre dievčatá

dievcatko-s-darcekom-v-ruke_1603089024.jpg

zdroj: MarcinK3333/shutterstock.com

Fitness Band Garmin Vívofit Jr. Minnie Mouse

Fitness páska pre deti, Vivofit jr., je náramok vhodný dokonca aj na plávanie. Má mnoho funkcií verzie pre dospelých, ale pre dievčatá je vo veľmi „cool“ prevedení. Obrazovka je prispôsobiteľná a s výdržou batérie viac ako 1 rok budú tieto hodinky sledovať úroveň aktivity, spánok a dokonca aj domáce práce pomocou aplikácie ovládanej rodičom.

Štýlový fotoparát Fujifilm Instax Mini 9

Vo svete, kde očakávame všetko už včera, poskytuje tento fotoaparát zakaždým okamžité výsledky. Šikovný malý fotoaparát v širokej škále nádherných farieb nasníma dokonalé obrázky tak, že vám dá vedieť, ktoré nastavenie je potrebné použiť, a potom ihneď vytvorí fotografiu. Dodáva sa dokonca so zrkadlom na selfie!

Súprava prírodných lakov na nechty

Pre dievčatá, ktoré milujú glamour. Laky na nechty pre deti na vodnej báze. Skvelý nápad pre pyžamové párty. Dievčatá môžu kombinovať dve farby a vytvoriť tak svoje dokonalé odtiene. Tento darček skutočne „nelakuje“ dobrý vkus.

Retiazka so znamením zverokruhu

Keď vaše dievčatko uprednostňuje šperky pred hračkami, je to istý znak toho, že už vyrástla. Darujte jej teda kúsok s so znamením v podobe prívesku, ktorý zobrazuje súhvezdie jej znamenia zverokruhu.

Herná konzola Nintendo Switch

Nintendo Switch je zrejmou voľbou pre hráčov, ktorí chcú hrať kdekoľvek sú. Konzola sedí v domácom doku na hranie cez televízor, ale keď je čas ísť, dá sa z dokovacej stanice vysunúť a používať v handheldovom režime. Nonstop akcia (nielen) pre gamingové dievčatá.

Drahé, veľké, alebo nie, nejde o dar, ale záleží na myšlienke, hovorí staré čínske príslovie…

Darček je prejavom náklonnosti a lásky, je to niečo čo si treba vážiť Navyše vo väčšine prípadov ide skôr o ten pocit pri rozbaľovaní ako o dar samotný. Preto spravte svoje darčeky nezabudnuteľnými špeciálnym baliacim papierom a stuhami.  A čo je dôležitejšie, pomôžte svojim deťom objaviť skutočnú radosť z darovania. Áno, je veľmi ťažké udržať pozornosť mimo  spotrebiteľského prvku, keď sme ním tak obklopení. Nezabudnite však, že najlepším darčekom pre dieťa je láska jeho rodičov, pozornosť a všetky nádherné spomienky, ktoré s ním zostanú do konca života.

Zdroj informácií:

     https://dodoburd.com/christmas-gifts-for-girls

     https://heavy.com/gifts/best-cool-gifts-for-boys/

Fotogaléria k článku

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Robel pre dámy
Wobenzym opäť dostupný
Postavte si letný kapsulový šatník s značkou TATUUM - čo by v ňom malo byť?
Jarné osvieženie šatníka so značkou Wojas. Sprievodca pánskou obuvou na novú sezónu
Tieto bobule vás na jar nakopnú!
Perlové šperky: trend, ktorý ovládol tohtoročnú sezónu
Každodenná športová obuv pre aktívneho chlapca – čo by ste mali vedieť pred kúpou?
Zažiarte so značkou Tamaris

Ďalšie články na podobné témy

9 tipov pre rodičov, ako viesť deti k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti
Tipy, ako naučiť deti zásady bezpečnosti na cestách
Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych
Kedy je ten spávny čas začať s vreckovým pre deti? Čo by nemalo chýbať v detskej peňaženke?
Osvedčené triky, ako vybrať ten najlepší darček
Keď škola volá po prvýkrát. Ako zvládnuť nástup do prvej triedy?
Tréning budúceho prváčika – čo ešte stihnete do konca prázdnin?
Obdarovanie je také jednoduché – stačí len pár klikov