Tieto maličkosti vylepšia váš vzťah
6. 7. 2021 | PR Servis

Tieto maličkosti vylepšia váš vzťah

Vyznania lásky môžu mať stovky podôb, neobmedzujte sa iba na sladké ľúbim ťa a milujem ťa. Existuje päť jazykov lásky a každý z nás hovorí tým svojím. Ak zistíte, ktorý jazyk je dôležitý pre vašu polovičku, váš vzťah sa môže posunúť o veľký krok vpred.

Nasledujúce riadky odhalia akými maličkosťami môžeme jeden druhému dať najavo svoje city. Mnohé z nich poznáte, ale skúste v nasledujúcich slovách skutočne nájsť sami seba alebo svoje polovičky. Pretože každý z nás primárne preferuje jeden z nasledujúcich jazykov lásky...

Slová uistenia

Pre niektorých ľudí je najväčším vyznaním lásky, ak im slovne dáme najavo, že ich milujeme. Zbožňujú originálne oslovenia (či už Hrošík, Mojik alebo Margarétka), klasické ľúbim ťa, ale aj všetky chvíle, kedy partner vysloví, že k nemu patria.

Tak trochu majetnícke môj a moja môžete vyjadriť aj o niečo inovatívnejšie - obdarujte sa King a Queen mikinami pre páry. Pretože ak niekto zbožňuje, že mu vyznávate lásku slovami v súkromí, je veľmi pravdepodobné, že to bude ešte viac hriať na srdci, ak to poviete celému svetu. Nehanbite sa za lásku a urobte si príjemnú prechádzku v jedinečnom outfite.

Fyzické dotyky

Hladenie, bozkávanie, túlenie sa, škrabkanie a všetkými milované objatia... Fyzický dotyk patrí ku každému hlbšiemu vzťahu, nielen tomu partnerskému. Ale v romantických vzťahoch sa k nemu pridáva i sexualita. Preto si zadovážte radšej kvalitný matrac na manželskú posteľ a nie plyšáka s nápisom I love you. Samozrejme, túto radu píše aj sám Gary Chapman s humorom, no vyjadrením lásky je pre mnohých z nás aj to, ako často sa nás partner dotýka a či sa nehanbí držať nás na verejnosti za ruku. Posolstvo je podobné ako pri všetkých ostatných jazykoch lásky - patríš ku mne, rád/rada s tebou trávim čas, pochválim sa tým aj pred inými ľuďmi.

Darčeky

Na prvé počutie to môže znieť ako materializmus a zameranosť na veci a nie na zážitky. Mnohým ľuďom však stále privolajú na pery úsmev drobné i väčšie darčeky. Nemusí ísť len o šperky, oblečenie, alebo dovolenky. Ak priateľke vložíte do kabelky malú sušienku s milým odkazom na lepiacom papieriku, potešíte ju rovnako, ako keď jej kúpite retiazku s obľúbeným drahokamom.

Kúzlo je v obdarovaní, v ochote obetovať svoje prostriedky a čas a vymeniť ich za vec, ktorú si môže ten druhý nechať a vracať sa k nej, alebo si ju naplno vychutnať. Vždy keď ju uvidia, spomenú si na vás... Alebo môžete zájsť ešte ďalej a obdarovať vás oboch. Darčeky môžu viesť aj k zážitkom. Ak si vyberiete, napríklad, zábavný velocipéd, čiže bicykel s jedným veľkým kolesom, užijete si kopec zábavy a naučíte sa spolu niečo nové. Takto sa tvoria spomienky na celý život!

Láskavé skutky alebo služba druhému

Do tejto kategórie spadajú všetky chvíle, kedy partneri navzájom vycítia, čo by ten druhý potreboval a neváhajú sa oňho alebo o ňu postarať. Môže to byť v podobe prípravy večere keď viete, že partnerka má dlhý a náročný deň v práci. Alebo pomoc s prípravou na skúšku na vysokej škole.

Zvláštnou kategóriou je, keď urobíte skutok, ktorý je pre partnera príliš namáhavý a trápi ho. Pomasírujte sa navzájom, upečte nečakaný koláčik, urobte nákup, ktorý mal urobiť ten druhý... Pri tomto jazyku lásky partneri ocenia aj to, ak im váš skutok umožní stráviť trochu času osamote a venovať sa svojim záujmom.

Pozornosť

To najlepšie a najdôležitejšie sme si nechali na koniec. Pretože jazyk lásky vo forme pozornosti by mal používať úplne každý z nás. Odložiť telefón, keď sa so mnou chce milovaná osoba rozprávať. Neprerušovať jej myšlienky a skutočne počúvať, čo hovorí. Tráviť čas spoločne a budovať hlboké priateľstvo, aj keď sme už vo vzťahu celé roky. Nezabúdajte ani pravidelne randiť a užívať si spolu voľný čas. Je niečo krajšie, ako venovať si navzájom pozornosť?

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Pýtali sme sa mužov: Aká by mala byť ideálna žena?
Letná romantika – Ako udržať vášeň a romantiku v dlhodobom vzťahu
Neviete, čo kúpiť svojmu partnerovi? Poradíme vám!
Ako ju zbaliť na druhom rande
Ako ho zbaliť na druhom rande
Sedem tipov, ako zachrániť váš vzťah
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Ako zvládnuť začiatky bývania s partnerom