Tieto pečené krídelká chutia lepšie ako z reštaurácie!
23. 4. 2020 | Paťka

Tieto pečené krídelká chutia lepšie ako z reštaurácie!

Nemusíte chodiť ďaleko, aby ste si vychutnali dokonalé krídelká. Zvolajte rodinu, s ktorou samozrejme bývate v jednom dome, prestrite stôl, nachystajte pitie a hodujte! Patríte aj vy medzi tých, ktorí si radi vychutnávajú vynikajúce jedlo? Čítajte ďalej!

Väčšina rodín si vynikajúce jedlo najradšej vychutnáva v reštaurácii. Nemusíte nič chystať, sadnete si, objednáte, necháte sa obskakovať a jete. Momentálne si síce nemôžeme odskočiť do reštaurácie na chutnú večeru, ale skúsme si ju pripraviť doma. Nemusíte mať dokonca ani terasu, aj keď všetci vieme, že vonku nám chutí oveľa viac. Úplne postačí obývačka alebo kuchyňa.

chad-montano-ge28atnlqja-unsplash_1587328425.jpg

Aký je recept na tie najchutnejšie krídelká?

Tajomstvo spočíva v čerstvosti mäsa. Ak sú krídelká čerstvé, chutia vynikajúco aj s obyčajnou soľou a korením! Ak máte tú možnosť, podporte miestnych chovateľov a odkúpte od nich toľko krídeliek, koľko potrebujete. Ak nie, dbajte na dobrý výber v obchode. 

Ďalej si pripravíte pác, na ktorý budete potrebovať:

cheile-henderson-eb3pi5-u8l8-unsplash_1587328426.jpg

Cesnak pretlačte alebo rozkrájajte na malé kúsky, worčestrovú a sójovú omáčku zmiešajte s horčicou, medom, grilovacím korením a soľou. Pridajte trochu chilli a cesnaku. Zmes vopred ochutnajte dochuťte podľa toho, či ste radšej za štipľavé alebo za sladšie. Podľa toho doplňte med alebo chilli. Kuracie krídelká umyte, vložte do plytkej misky a poriadne ich potrite pripravenou zmesou. Takto pripravené krídelká nechajte odpočívať aspoň 3 hodiny v chladničke. Samozrejme najlepšie celú noc. 

Rúru si predohrejte na 200 stupňov a krídelká pečte približne 40 – 45 minút. Ak máte gril, tak ani nepremýšľajte a šup s krídelkami na gril! Tá vôňa je nenahraditeľná. 

Krídelká podávame s čerstvým chlebom alebo opečenými zemiakmi. Ako príloha sú najvhodnejšie kyslé uhorky, baranie rohy, nakladaná cibuľka alebo čerstvý zeleninový šalát.

Nechcete jesť krídelká samé?

Domáci cesnakový dresing je lepší ako majonéza!

Na cesnakový dresing potrebujete len kyslú smotanu, trochu bieleho jogurtu, soľ, čierne korenie a cesnak. Všetko spolu premiešate a máte ideálny dresing ku krídelkám. 

Teraz si len všetko vyložte na stôl a prajeme vám dobrú chuť!

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Tajomstvo raw dezertov
Ako si pripraviť dokonalý šálok čaju?
Úžasný cviklový šalát nielen na chudnutie
Pripravte si domáce smoothies do sychravého počasia!
Sviatočné pečenie
Matcha čaj pomôže v boji s chrípkou a zároveň povzbudí. Spoznajte jeho ďalšie výhody!
Ako na uskladňovanie vašich dobrôt v mrazničke?
Tri ingrediencie pre zdravý nápoj: osviežia a dokonca uzdravia!