Tipy, ako sa pripraviť na letnú dovolenku
29. 7. 2022 | PR Servis

Tipy, ako sa pripraviť na letnú dovolenku

Leto predstavuje obdobie oddychu, slnka, tepla, kúpania a hlavne výletov a dovoleniek. Tento čas venujeme nášmu telu a organizmu, aby sa regenerovalo, či už turistikou v Tatrách alebo plávaním v mori. Pri dovolenkách je dôležité mať na pamäti, aby ste mali so sebou všetko potrebné. Máme pre vás pár tipov, ako sa pripraviť na každý výlet!

 Vyberte si správnu batožinu

Predtým než začnete rozmýšľať, čo si zbaliť, je dôležité nájsť cestovnú tašku, ktorá bude tak všestranná, ako potrebujete, a zároveň sa do nej zmestia všetky vaše veci a bude sa ľahko prenášať. Zvážte dĺžku svojej cesty, ako aj to, či ide o medzinárodnú dovolenku, či budete využívať nízkonákladové letecké spoločnosti alebo idete vlastným autom – všetky tieto faktory ovplyvňujú, ktorá taška je pre vašu cestu najvhodnejšia.

2.       Organizácia oblečenia

Pred balením si vždy pozrite aké počasie vás čaká vo vašej destinácii. Aj keď tam vidíte samé slnko a čistú modrú oblohu, pribaľte si pre istotu pršiplášť a sveter alebo mikinu. Počasie je nevyspytateľné a nikdy neviete, ako vás môže prekvapiť. Povinnosťou sú náhradné topánky, navyše spodná bielizeň, malý uterák a jedny dlhé nohavice. Pri balení začnite najprv oblečením – najlepší spôsob, ako nemať pokrčené veci, je použiť rolovaciu metódu. Tričká a topy položte smerom nadol, rukávy zahnite a zrolujte zdola nahor. Pri nohaviciach ich preklopte na stranu a rolujte od pása nadol. Keď všetko zrolujete, umiestnite nohavice a tričká do batožiny a pokračujte s prípravou topánok. Ideálne ich dajte do igelitu, aby vám nezašpinili oblečenie. Do vnútra topánok si môžete vložiť ponožky, aby ste šetrili priestor.

3.       Cestovná lekárnička

Lekárnička by mali byť rozdelená na 2 časti : na akútnu a cestovnú. Akútnu majte vždy pri sebe. Tá obsahuje najdôležitejšie lieky, ktoré potrebujete denne alebo pri vážnych stavoch (cukrovka, migrény, tráviace ťažkosti). Pri letení lietadlom ju majte v malej taštičke uloženú v príručnej batožine. Cestovnú lekárničku si môžete zbaliť do kufra alebo podpalubnej batožiny. V nej by nemali chýbať : obväzy, leukoplasty, lieky na tráviace ťažkosti (ideálne prírodné bylinkové), lieky na alergiu,  dezinfekcia a lieky na horúčku a bolesť.  

4.       Toaletná taštička

Bez toaletnej taštičky ani krok! Či už letíte lietadlom alebo idete autom, mať správne zbalenú toaletnú taštičku je povinnosť. Nikdy si nezabúdajte zobrať : kefku, pastu, hrebeň / kefu, vatové tyčinky, deodorant, voňavku, malý šampón a sprchový gél a žiletku na holenie. Pri letení musíte mať krémy, šampóny a voňavky maximálne do 100ml za kus v uzatváracích vrecúškach. Toaletná taštička by mala byť z nepremokavého materiálu, aby sa vám počas cesty nestalo, že sa vám šampón vyleje na oblečenie.

5.       Príručná batožina na osobné veci

Či už cestujete autobusom, autom alebo lietadlom, vždy majte pri sebe ruksak, kabelku alebo iný typ príručnej batožiny, v ktorej budete mať esenciálne dôležité veci. Do vrecka za zips si vždy ukladajte svoje doklady. Nesmie vám chýbať občiansky preukaz, zdravotná kartička (alebo kartička do zahraničia či poistná kartička), pas a kreditné karty. Pri cestovaní do zahraničia, majte pri sebe aj hotovosť v mene danej krajiny. Síce žijeme už vo svete, kde sa dá skoro všade platiť kartou, ale mať pri sebe hotovosť je vždy potrebné – na taxík, nápoj z automatu alebo na prepitné. Ďalej by vo vašej taštičke mal byť telefón s nabíjačkou, vytlačené potvrdenie o rezervácii hotela a do určitých krajín aj potvrdenie o očkovaní – covid-pass.

6.       Nezabúdajte na prípravu vášho domova

Všetko je zbalené a môže sa vyraziť! Avšak pozor, to, že vy ste pripravení na odchod, ešte neznamená, že môžete len tak odísť. Treba splniť ešte poslednú vec, a to pripraviť svoj domov na vašu neprítomnosť.

·         Povypínajte všetky nadbytočné elektrické spotrebiče (TV, počítač, toaster atď)

·         Zatvorte všetky okná a dvere

·         Vyneste smeti

·         Vypracte chladničku tak, aby vám tam nič nemohlo za ten čas splesnivieť

·         Umyte riad v umývačke a nechajte ju otvorenú

·         Schovajte si všetky cennosti na miesto, kde ich nik nenájde (ideálne trezor)

·         Odovzdajte náhradné kľúče vašej rodine alebo známym

·         Polejte všetky kvetiny

rogast-100ml-cz-box-bottle-side2-2020_1659006571.jpg

Prvá pomoc s tráviacimi ťažkosťami

Ste na svojej vysnívanej dovolenke no postihli vás neočakávané problémy s trávením? Pri akomkoľvek výlete, dovolenke alebo dobrodružstve je dobré mať pribalený liek na tráviace ťažkosti. Vezmite si so sebou prírodný liek Iberogast. Bylinný liek Iberogast sa používa ve svete na ťažkosti s trávením už viac ako 60 rokov. Vďaka osvedčenej receptúre až z 9 osvedčených rastlín sa pomoc dostaví rýchlo a efektívne. Výťažky z týchto bylín majú blahodarné účinky na problémy s tráviacim systémom. Medzi najčastejšie patria bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče a nevoľnosť. Šesť problémov a jedno riešenie sa nachádza v kvapkách Iberogast. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov lieku a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Iberogast je liek na vnútorné použitie. Liek je zložený  z kvapalných extraktov rôznych častí bylín. Viac informácií na www.iberogast.sk

 

 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Robel pre dámy
Wobenzym opäť dostupný
Postavte si letný kapsulový šatník s značkou TATUUM - čo by v ňom malo byť?
Jarné osvieženie šatníka so značkou Wojas. Sprievodca pánskou obuvou na novú sezónu
Tieto bobule vás na jar nakopnú!
Perlové šperky: trend, ktorý ovládol tohtoročnú sezónu
Každodenná športová obuv pre aktívneho chlapca – čo by ste mali vedieť pred kúpou?
Zažiarte so značkou Tamaris

Ďalšie články na podobné témy

Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
Čo na dovolenku?
Idete na dovolenku lietadlom? Poradíme, ako sa zbaliť v rámci limitov
Neviete sa dočkať leta? Spríjemnite si čakanie dovolenkovými tipmi
Idú dokopy deti a dovolenka? Skúste baby friendly hotel
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
TOP 10 destinácií pre odvážne SINGLE ženy!
Dovolenka v Egypte? 5 tipov, ako si ju maximálne užiť!