Tipy ako sa starať o svoje telo počas zimy
15. 1. 2020 | PR Servis

Tipy ako sa starať o svoje telo počas zimy

Zima nepatrí medzi obľúbené ročné obdobia a väčšina ľudí by bola rada, keby bolo radšej leto. Ešte pár týždňov si ale budeme musieť počkať, kým pani zima nadobro odíde z našej zemepisnej šírky. Náš organizmus dostáva v posledných týždňoch zabrať. Extrémne výkyvy teplôt, ľadový vietor a riziko vírusového ochorenia je práve na zimnom období to najnebezpečnejšie. Ako sa teda počas zimy starať o svoje telo?

Vrstvite oblečenie

Veľký teplotný rozdiel medzi ránom a poobedím sa neskôr môže prejaviť miernym prechladnutím, preto nepodceňujte mrazivé zimné dni a oblečenie vrstvite. Je potrebné chrániť si najmä rizikové partie, ako krk, tvár, ruky, kríže, chodidlá a celkovo hlavu. Chrániť by ste si mali aj močové cesty, aby ste nemali zápal močových ciest a nemuseli ísť na urológiu.

online-marketing-higeoqjs-ie-unsplash_1579110596.jpg

Na prechádzky do prírody si obliekajte aj zimnú termo bielizeň, ktorá vás ochráni pred mrazmi a silným nárazovým vetrom. Odporúčame používať aj teplé termo ponožky. Chodidlá patria k najháklivejším častiam tela a preto je potrebné si ich chrániť.

freestocks-org-rmrqtzkne2m-unsplash_1579110593.jpg

Hydratujte pokožku

Striedanie teplôt a prechod z interiéru do exteriéru a opačne najťažšie znáša pokožka. Ak ste zaznamenali, že sa vám pokožka extrémne mastí, lebo naopak extrémne šúpe, je to spôsobené práve chladným ročným obdobím. Vplyv na stav pokožky má ale aj strava, životný štýl a hygiena.  

V chladných zimných mesiacoch preto hydratujte pokožku. Odporúčame používať hlavne prírodnú kozmetiku a vynechať by ste nemali ani bio organické za studena lisované oleje. Z tých uprednostňujte hlavne arganový a šípkový bio olej. Konkrétne šípkový olej pomáha redukovať starecké škvrny, jazvičky po akné, strie. Zároveň zabraňuje starnutiu kožných buniek a udržiava vodu v pokožke.

Arganový olej má schopnosť napnúť pokožku, spevniť ju a dokáže vyhladiť jemné vrásky. Odporúča sa používať aj pri kožných ochoreniach, napríklad pri lupienke, či pri hnisavých zápaloch kože.

katherine-hanlon-mod2s3-qfoc-unsplash_1579110595.jpg

Okrem argánu a šípok sa zamerajte na používanie kozmetiky, ktorá obsahuje nechtík lekársky. Nechtík lekársky dokáže hojiť rany na pokožke a masť z nechtíka je vhodná na odstraňovanie kŕčových žíl, zápalov ciev, popálenín, či dokonca omrzlín. Odporúčame vám aj zber kvetov repíka lekárskeho. Následne ho uskladňujte v ľanových vrecúškach na suchom mieste.

Vrstvenie oblečenia a hydratácia pokožky ale nie sú všetko. Okrem toho by ste si mali dopriať viac spánku, minimalizovať stres a dopĺňať vitamíny (najmä jedením čerstvého ovocia a zeleniny obsahujúceho vitamín C).

Ilustračné fotografie: unsplash.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Blíži sa čas letných románikov, prežite ich naplno
Kvalitnú drogériu v kúpeľni ocení každý! Nemusíte kvôli nej cestovať ďaleko
Veľký prehľad legín: ktoré sa hodia najviac vám?
Každá žena môže byť krásna, len treba vedieť ako na to!
Vykročme letu v ústrety: Tieto pohodlné krásky čakajú na vaše nôžky!
LOVE by Lukáš Krnáč: Byť iný je v poriadku!
Moderné hodiny na stenu
Doplňte váš dámsky šatník o ľahko kombinovateľné kúsky

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa starať o pleť v zime?
Trápi vás únava? Táto bomba je lepšia než energeťák!
Doprajte vášmu telu regeneráciu
Žena kvitne z lásky
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Akné sa dá vyliečiť aj bez mastičiek a chémie. Na trhu je revolučný prístroj Face - Up.
4 chyby v starostlivosti o pleť počas zimy
Prečo niektoré ženy zabúdajú na svoju ženskú podstatu?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.