Tipy, ako si s pomocou Feng Shui zariadiť spálňu tak, aby mohla posilniť lásku vo vašom partnerstve
12. 11. 2023 | PR Servis

Tipy, ako si s pomocou Feng Shui zariadiť spálňu tak, aby mohla posilniť lásku vo vašom partnerstve

Zaujíma vás spojenie medzi feng-shui a milostným životom? Hľadáte nového partnera? Alebo si chcete upevniť váš vzťah? To, ako si zariadite domov, môže povedať veľmi veľa o vašej osobnosti a o vašom jedinečnom štýle. Ak hľadáte vo svojom živote viac lásky, romantiky a partnerstva, feng shui vám k tomu môže pomôcť.

Ste zvedaví, ako používať feng shui na lásku? V tomto článku sa dozviete, ako môže zmena usporiadania nábytku a prehodnotenie dekorácií viesť k nastaveniu sa na tú “správnu vlnu” pre “pritiahnutie si” ideálneho partnera.

Čo je Feng-shui?

Feng-shui je starodávne umenie, ktorého cieľom je dosiahnutie rovnováhy a harmónie v životnom a pracovnom priestore pomocou pozitívnej energie. Podľa princípov feng-shui má energiu všetko. Aj také veci ako je nábytok či steny. Feng shui môže vytvárať šťastie, dobré zdravie, lásku a bohatstvo.

Ako si zariadiť spálňu pre posilnenie partnerstva alebo “pritiahnutie partnera”?

1. Vytvorte miesto pre partnera

Aj keď momentálne možno spíte v posteli sami, vytvorte si pre nového partnera miesto.

Predstavte si, že dnes sa stretnete so svojou vysnívanou láskou - máte pre ňu nachystané a vyčlenené miesto? Má si kam zložiť veci? Má si kam sadnúť, ľahnúť?

Napríklad umiestnením dvojice nočných stolíkov a nočných lámp na obidve strany postele si dáta minimálne sami sebe dostatočne najavo, že je tu miesto pre dvoch.

Ak spite spolu s partnerom, uistite sa, že obaja máte nočný stolík, ktorý vo vašom milostnom vzťahu podporuje rovnováhu. V milostnom vzťahu posteľ používajú obaja partneri. Aby milostný vzťah fungoval dlhodobo, je ideálne ak sa obaja partneri cítia rovnocenne a harmonicky. Vytvorte obidve strany postele vyváženým spôsobom.

2.Umiestnenie postele

Podľa feng-shui je dôležité, kam umiestnite posteľ. Majte to teda na pamäti, ak kupujete novú posteľ alebo spálňový komplet. Zmestí sa ku stene? Ideálnym umiestnením pre vašu posteľ, je mať nohy otočené k dverám alebo vchodu, keď ležíte v posteli. Vytvára to pocit bezpečnosti.

Vaša posteľ by mala svojim pevným čelom dosadať na stenu, nie na okno. Pevné čelo postele je dôležité pre kvalitu spánku a je nevyhnutným základom pre vylepšenie romantiky v spálni.

Zlá kvalita spánku môže byť naopak škodlivá pre vaše duševné a fyzické zdravie vrátane ochudobneného partnerského života.

ifestyle-people-living-boho-interiors_1699777171.jpg

3. Výber farieb

Farba určuje atmosféru miestnosti viac, ako ktorýkoľvek iný prvok. Zvážte, či môžete do svojej spálne pridať jemné farby ako ružová alebo krémová. Nielenže sú tieto farby upokojujúce, ale aj neuveriteľne lichotivé. Aj ružová a ružové odtiene môžu stále pôsobiť mužne, ak sú v kombinácii s námorníckou, sivou alebo hnedou.

Tip: V spálni sa vyhýbajte silným energetickym farbám, ako je napríklad červená. Namiesto toho ich použite v kuchyni, kúpeľni alebo obývačke.

4.Priorita je kľud a minimum rušivých vplyvov

Ďalším krokom je odstránenie elektroniky. Vaša spálňa by mala byť miestom pre relaxáciu, spánok a milostný život. Čokoľvek iné prináša disharmóniu a rozptýlenie. Telefón, iPad, televízia a počítače by sa v spálni nachádzať nemali.

Vedeli ste, že...

...podľa feng-shui je juhozápadný roh AKEJKOĽVEK miestnosti alebo domova, oblasťou vzťahov? Aby ste zistili, ktorá časť vášho domova je v juhozápadnom rohu, môžete využiť kompas. Môže to byť vaša obývacia izba, kuchyňa, pracovňa, ale aj záhrada. Nezáleží na tom, ktorá miestnosť to je. V tejto oblasti môžete prilákať viac lásky venovaním pozornosti tomu, čo tam umiestnite.

Čomu by ste sa v spálni mali vyhnúť?

     Žiadne zrkadlá - Odstráňte alebo zakryte všetky zrkadlá, pretože zrkadlá odrážajú všetku negatívnu energiu späť k vám, keď spíte.

     Žiadne rastliny ani fontány - Z podobných dôvodov sa do spálne neodporúčajú ani vodné fontány, čerstvé kvety alebo rastliny. Rastliny vyžarujú jangovú (aktívnu) energiu, ktorá môže narušiť spánok, zatiaľ, čo jinová (pokojná) je to, čo potrebujete.

     Žiadne rodinné obrázky - Vo svojej spálni sa vyhnite rodinným fotografiám, pretože vaša spálňa by mala byť veľmi súkromným miestom, pre vás a vášho partnera, preto sa snažte minimalizovať obrázky svojich detí, priateľov a svokrovcov.

     Žiadna práca ani fitness - Práca a láska sa jednoducho nemiešajú. To isté platí aj pre akékoľvek cvičebné zariadenie.

     Žiadny neporiadok - Ak chcete nájsť skutočnú lásku, začnite upratovaním oblastí vzťahov vo vašom domove. Ak sa chcete lepšie sústrediť na hľadanie skutočnej lásky, zbavte sa všetkého z predchádzajúcich vzťahov, najmä tých nešťastných. Nechcete predsa nadviazať nový vzťah so starou emocionálnou batožinou.

2150794105_1699777169.jpg

Farby lásky

Ružová je farbou romantiky v živote, umení a feng-šuej. Tuto farbu môžete využiť napríklad ako farbu na stenu, alebo obliečok.

Symboly lásky

Symboly lásky, ako sú srdcia, hrdličky, obrázky milujúcich sa párov, môžete použiť ako dekoráciu v oblastiach vzťahov. NIkdy by nemali stáť osamote, vždy veci párujte. Dve ružové sviečky, dva poháre na víno, dva vankúše, dve ratanové stoličky na sedenie a podobne. Buďte kreatívni.

Pozitívne prostredie

Ako v každej oblasti vášho domova, ktorú chcete vylepšiť, vytvorte vo svojom okolí energiu, ktorá bude mať na vás pozitívny vplyv pri dosahovaní toho, čo hľadáte. Ak chcete stráviť život s niekym zvláštnym, dbajte na to, aby ste okolo seba šírili pozitivitu.

Rada na záver

Aj, keď budete postupovať podľa všetkých týchto tipov, vy by ste mali neustále pracovať na zlepšení vášho súčasného vzťahu a stavu. Pracujte na sebe a venujte pozornosť potrebám svojho partnera.

Nečakajte, že po všetkých vylepšeniach feng shui na vaše dvere zaklope skutočná láska alebo, že vás bude váš súčasný partner milovať aj keď si nedáte tú námahu tráviť čas spolu. Feng shui nie je kúzlo, no ak sa budete snažiť určite vám to môže pomôcť.

Byť vo vzťahu si niekedy vyžaduje veľa tvrdej práce, úsilia a odhodlania. Feng-šuej nie je zárukou lepšieho manželstva alebo partnerstva. Ale pomôže vám vylepšiť celkovú energiu vášho domova smerom k láske a harmonickým vzťahom.

Dominika Blchová, Špecialista na optimalizáciu webov - Naučte sa, ako nastaviť základné SEO on page faktory na svojom webe

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!
Dôležitosť pravidelnej údržby a servisu chladiacich zariadení pre predĺženie ich životnosti
Použitie PUR a PIR Panelov v chladničkách a mrazničkách: Ako zabezpečiť ideálne podmienky pre skladovanie potravín
Ako minimalizovať poškodenie a potrebu opráv pri hliníkových dverách?
Krok za krokom: Ako svojpomocne opraviť poškodenú koženú sedačku?
Vediete priemyselnú firmu? Malá rada k elektromotorom

Ďalšie články na podobné témy

Ktorý typ plávajúcej podlahy je pre vás ten najvýhodnejší?
Idete rekonštruovať kúpeľňu? Inšpirujte sa aktuálnymi trendmi
Váhate medzi parketami a laminátovou podlahou? Čím sa odlišujú?
Na čo slúžia a ako si vybrať soklové lišty k podlahe?
Návrat do minulosti a udržateľnosť. Zariaďte si obývačku podľa tohtoročných trendov
Viete, ktoré sú najčastejšie chyby pri zariaďovaní domácnosti, ktorým sa chcete vyhnúť?
Ako vybrať stôl do jedálne?
Kancelária presne podľa predstáv? Zariaďte si ju po svojom