Tipy ako stráviť jesenné dni
22. 11. 2016 | Janka P.

Tipy ako stráviť jesenné dni

Aj keď jeseň môže byť pochmúrna a neprívetivá, na druhej strane, okrem prírodných krás, v ktorých vie byť aj pri troške slnečných lúčov neprekonateľná, ponúka množstvo iných aktivít a podujatí, ktoré v inom ročnom období nemajú také čaro.  Ako si užiť jesenné dni?

Turistika

Aj keď vzduch je už chladnejší, teploty stále nedosahujú bod mrazu, takže sa dá vyraziť na turistiku. Jesenná príroda má svoje čaro a každého uchváti svojimi farbami. Výlety do prírody, na prechádzky, objavovanie hradov a zrúcanín, predĺžený víkend v Tatrách.. Možností je neúrekom. Nezabudnite sa však prispôsobiť náročnosti turistických výprav. Teplé oblečenie, kvalitné turistické topánky a fľaša s vodou sú priam nevyhnutnosťou. Vďaka tomu uvidíte veľa krás bez akejkoľvek ujmy na zdraví. Zoberte so sebou partnera alebo deti a hneď bude väčšia zábava. Navyše, takéto spoločné výpravy rodinu utužujú.

Husacie hody

Toto obdobie sa v našich končinách nesie v znamení husacích alebo kačacích hodov. Mnohé reštaurácie lákajú hostí na chuťovky tejto tradičnej kuchyne. Môžete absolvovať buď samostatnú večernú akciu, ktorá je sprevádzaná dobrým jedlom a zábavou, alebo dokonca aj celé pobyty, ktoré sa venujú tejto tematike.

Wellness pobyty

Je najvyšší čas zlepšiť si imunitu a trošku nechať zrelaxovať telo. Najlepšie sa vám to podarí na kúpeľoch. Na Slovensku je ich veľmi veľa, takže je na vás, či si vyberiete podľa miesta, kde sa nachádzajú alebo sa zameriate na konkrétne ochorenie, ktoré liečia. Wellness a relaxačné pobyty sa zase postarajú aj o zovňajšok.

Opekačky

Kto by si na ne nepamätal z vlastného detstva? Opekanie je stále obľúbený spôsob trávenia času, ktorému sa môžete venovať aj na jeseň. Vôňa špekáčikov, slaninka a iné podobné pochúťky.. Aj pre to si mnohí opekačky priam zamilovali. Ak sa k tomu priráta čas strávený s priateľmi a gitara, z ktorej sa ozývajú známe tóny, o zábavu máte postarané.

Prechádzky

Najkrajšie sú práve v jesennom období, keď listy hýria rôznymi farbami. Popritom môžete zbierať gaštany, ktorých je ako maku. Môžete si z nich vyrobiť rôzne ozdoby a dekorácie do bytu. Inšpirujte sa na internete, kde nájdete ukážky všakovakých gaštanových výtvorov. Alebo si môžete pozbierať listy a trochu sa vrátiť do detských čias, keď ste ich nosili domov a robili z nich koláže, či pekné odtlačky. Aj taký pekný jesenný obrázok, poskladaný z listov rôznych farieb v ráme dokáže oživiť miestnosť a dodať jesennú atmosféru. Na jeseň si prídu na svoje hlavne hubári. Hubárčenie má jednu výhodu. Aj keď nič nenájdete, aspoň sa poprechádzate po lese a nadýchate sa úžasného horského vzduchu.

Trochu kultúry

Na jeseň začína nová divadelná sezóna. Schválne, kedy ste boli naposledy v divadle? Ak dlho lovíte v pamäti, je na čase to zmeniť. Divadlo je príjemným spestrením všedných dní a má svoju čarovnú atmosféru. Ísť za kultúrou do divadla znamená opustiť pohodlie v teple obývačky, pretože každé divadelné predstavenie je originálne a neopakovateľné.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Janka P.

Ďalšie články od autorky Janka P.

Starostlivosť o pokožku na jar
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?

Ďalšie články na podobné témy

Rýchle a chutné recepty pre jesennú barbecue party
Skvelé víno na každú príležitosť
Viac než nápoj: Netradičné využitie koly, ktoré oceníte v domácnosti!
Detský svet v srdci Petržalky otvoril svoje brány
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
5 seriálov na dlhé zimné večery
Vaša práca, výtvory a diela tu nie sú preto, aby vydržali večne. Sú tu preto, aby splnili svoj účel
Knižné tipy pre vaše ratolesti