Tipy, ako zariadiť deťom peknú detskú izbu
12. 1. 2020 | PR Servis

Tipy, ako zariadiť deťom peknú detskú izbu

Každá mama a otec chce pre svoje dieťa to najlepšie. Väčšinou sa hovorí, že otcovia sú od toho, aby rozmaznávali a mamy, aby vychovávali. To však samozrejme neplatí. Každý rodič, či už mama, alebo otec, chce pre svoje dieťa to najlepšie. Vychováva a zároveň aj tak trošku rozmaznáva.

Ak ale máte pocit, že vaše dieťa by potrebovalo prerobiť komplet celú detskú izbu, čím sa riadiť pri zariaďovaní detskej izby? Aký nábytok a aké doplnky do detskej izby by ste mali kupovať?

neonbrand-b-gtasp517u-unsplash_1579646581.jpg

Rastúce stoly a stoličky

Určite ako mama nechcete, aby vaše dieťa malo v budúcnosti problémy s chrbticou. S pribúdajúcimi rokmi isto aj vy cítite, že vás chrbát bolieva častejšie a že aj kríže sa vedia ozvať práve v najnevhodnejšej chvíli. Ergonomickosť je dôležitá aj pri výbere detských stoličiek a detských stolov a práve z tohto dôvodu by ste mali uprednostňovať šikovné rastúce stoličky a stoly.

Rastúce stoly a stoličky umožňujú dieťaťu nastaviť si výšku sedenia a pracovnej plochy podľa svojej výšky. Výhodou je, že sa vyhnete častému meneniu detského stola a stoličiek. Rastúce stoly a stoličky budú rásť s dieťaťom. Bude to síce možno väčšia investícia, no v konečnom dôsledku sa vám oplatí.

arnel-hasanovic-mnd-rka1o0q-unsplash_1579646586.jpg

Otvorené skrine, plastové boxy a látkové vrecia na hračky

Ak chcete deťom zariadiť peknú detskú izbu, myslite aj na úložný priestor na hračky. Ako mama potrebujete niečo, čo vám uľahčí upratovanie detskej izby. V detskej izbe krásne vyniknú hand made látkové vrecia, do ktorých budú môcť deti dávať hračky, s ktorými sa hrali.

Ak máte dcéru a syna a majú len jednu detskú izbu, odporúčame dať si ušiť, alebo kúpiť dve látkové vrecia. Hračky pre dievčatá sa budú dávať napríklad do ružového látkového vreca. Hračky pre chlapcov zase do modrého.

mathilde-merlin-3c4l8jnasla-unsplash_1579646579.jpg

Okrem látkových vriec umiestňujte do detských izieb otvorené vysoké úzke skrine, do ktorých si deti budú odkladať hračky, ktoré by sa vo vreciach alebo v plastových uzatvárateľných boxoch mohli poškodiť.

Komody a skrine na oblečenie

Pri zariaďovaní musíte myslieť aj na zabezpečenie úložného priestoru na oblečenie. Menším deťom stačia aj menšie komody, väčšie ale potrebujú skrine. Pri výbere nábytku uprednostňujte skôr kvalitnejších dodávateľov detského nábytku. Ak vás financie neobmedzujú, investujte do dreveného nábytku. Do skríň by sa malo zmestiť všetko oblečenie, vrátane detských kostýmov detí a princeznovských šiat vašej dcéry.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Základná výbava a veci, ktoré by vám v aute nemali chýbať
Nielen tehotenské chute vás môžu prekvapiť
3 tipy ako správne vybrať náramky
Viete, nosiť ikonické poltopánky?
Poznáte tieto spôsoby, pomocou ktorých si môžete vypestovať vlastné potraviny vo svojom byte?
Svadobné obrúčky - trendy 2021
Kedy je ten spávny čas začať s vreckovým pre deti? Čo by nemalo chýbať v detskej peňaženke?
Darček pre muža. 4 veci, ktoré potešia chlapské srdcia

Ďalšie články na podobné témy

Ako je to s vreckovým pre deti?
Tieto darčeky pre deti sú aktuálne najžiadanejšie
Príjemne sa posaďte a vychutnajte si svoj obľúbený nápoj
Aktivity, ktorým sa s deťmi venujte, keď ste doma
9 tipov pre rodičov, ako viesť deti k zodpovednosti, rešpektu a samostatnosti
Tipy, ako naučiť deti zásady bezpečnosti na cestách
Kedy je ten spávny čas začať s vreckovým pre deti? Čo by nemalo chýbať v detskej peňaženke?
Nanovo zariaďujete detskú izbu? Máme pre vás dobré rady, ktoré pri zariaďovaní oceníte

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.