Tipy, ako zariadiť deťom peknú detskú izbu
12. 1. 2020 | PR Servis

Tipy, ako zariadiť deťom peknú detskú izbu

Každá mama a otec chce pre svoje dieťa to najlepšie. Väčšinou sa hovorí, že otcovia sú od toho, aby rozmaznávali a mamy, aby vychovávali. To však samozrejme neplatí. Každý rodič, či už mama, alebo otec, chce pre svoje dieťa to najlepšie. Vychováva a zároveň aj tak trošku rozmaznáva.

Ak ale máte pocit, že vaše dieťa by potrebovalo prerobiť komplet celú detskú izbu, čím sa riadiť pri zariaďovaní detskej izby? Aký nábytok a aké doplnky do detskej izby by ste mali kupovať?

neonbrand-b-gtasp517u-unsplash_1579646581.jpg

Rastúce stoly a stoličky

Určite ako mama nechcete, aby vaše dieťa malo v budúcnosti problémy s chrbticou. S pribúdajúcimi rokmi isto aj vy cítite, že vás chrbát bolieva častejšie a že aj kríže sa vedia ozvať práve v najnevhodnejšej chvíli. Ergonomickosť je dôležitá aj pri výbere detských stoličiek a detských stolov a práve z tohto dôvodu by ste mali uprednostňovať šikovné rastúce stoličky a stoly.

Rastúce stoly a stoličky umožňujú dieťaťu nastaviť si výšku sedenia a pracovnej plochy podľa svojej výšky. Výhodou je, že sa vyhnete častému meneniu detského stola a stoličiek. Rastúce stoly a stoličky budú rásť s dieťaťom. Bude to síce možno väčšia investícia, no v konečnom dôsledku sa vám oplatí.

arnel-hasanovic-mnd-rka1o0q-unsplash_1579646586.jpg

Otvorené skrine, plastové boxy a látkové vrecia na hračky

Ak chcete deťom zariadiť peknú detskú izbu, myslite aj na úložný priestor na hračky. Ako mama potrebujete niečo, čo vám uľahčí upratovanie detskej izby. V detskej izbe krásne vyniknú hand made látkové vrecia, do ktorých budú môcť deti dávať hračky, s ktorými sa hrali.

Ak máte dcéru a syna a majú len jednu detskú izbu, odporúčame dať si ušiť, alebo kúpiť dve látkové vrecia. Hračky pre dievčatá sa budú dávať napríklad do ružového látkového vreca. Hračky pre chlapcov zase do modrého.

mathilde-merlin-3c4l8jnasla-unsplash_1579646579.jpg

Okrem látkových vriec umiestňujte do detských izieb otvorené vysoké úzke skrine, do ktorých si deti budú odkladať hračky, ktoré by sa vo vreciach alebo v plastových uzatvárateľných boxoch mohli poškodiť.

Komody a skrine na oblečenie

Pri zariaďovaní musíte myslieť aj na zabezpečenie úložného priestoru na oblečenie. Menším deťom stačia aj menšie komody, väčšie ale potrebujú skrine. Pri výbere nábytku uprednostňujte skôr kvalitnejších dodávateľov detského nábytku. Ak vás financie neobmedzujú, investujte do dreveného nábytku. Do skríň by sa malo zmestiť všetko oblečenie, vrátane detských kostýmov detí a princeznovských šiat vašej dcéry.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Nanovo zariaďujete detskú izbu? Máme pre vás dobré rady, ktoré pri zariaďovaní oceníte
Aby klasické sobotné upratovanie nebolo pre vás nočnou morou!
Vychutnávajte si vianočné sviatky bez výčitiek
Vyzerajte nádherne s týmito obľúbenými dámskymi šperkami
Túžite sa zdokonaliť v cudzích jazykoch? Takéto máte možnosti!
Hľadáte vianočné darčeky pre vášho drahého? Máme pre vás tipy!
Nakupujte rozumne nové oblečenie
Tieto dámske topánky budete môcť najčastejšie kombinovať k jesenným dámskym outfitom!

Ďalšie články na podobné témy

Ako je to s vreckovým pre deti?
Tieto darčeky pre deti sú aktuálne najžiadanejšie
Nanovo zariaďujete detskú izbu? Máme pre vás dobré rady, ktoré pri zariaďovaní oceníte
Katarína Szárazová: Základ spokojného a naplneného života je rovnováha
Návrat do práce po materskej - ako sa s ním vysporiadať?
Otvorte sa možnostiam
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Hoplea: Na "čo keby" sa v živote nehrá!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.