Tipy na dokonalú záhradnú party
18. 5. 2022 | PR Servis

Tipy na dokonalú záhradnú party

S letnými mesiacmi prichádza čas grilovania, garden party a trávenia času s kamarátmi a rodinou pod holým nebom. Slnko hreje, veje príjemný vánok a kvety kvitnú – ideálny čas na poriadny záhradný večierok s kamarátmi. Ako ho však pripraviť? Máme pre vás pár tipov!

1.  V prvom rade by ste mali mať vždy záložný plán

Jarné a začiatočne letné počasie môže byť stále trochu temperamentné, ale stojí za to odvážiť sa na party na dvore – a to platí aj vtedy, keď sa stretávate len s najbližšou rodinou alebo kamarátmi. Po dlhej zime ukrytej vo vnútri nie je nič uspokojivejšie (a zábavnejšie!) ako popoludnie pod holým nebom medzi blízkymi. Dúfajme, že v deň vašej garden party bude modrá obloha, ale vždy je dobré mať pohotovostný plán. Na dážď nemôžete byť nikdy príliš pripravení, preto majte k dispozícii veľa dáždnikov, stan alebo iné miesto v interiéri. Pamätajte, že letné búrky môžu byť nebezpečné – neriskujte to. Tiež, ak vám predpoveď píše slnko a 30 stupňov, radšej  si naplánujte udalosť na večer, keď sa ochladí.

2.       Urobte svojim hosťom pohodlie

Každý dobrý organizátor večierkov vám povie, že pohodlie vašich hostí by malo byť vašou najvyššou prioritou. Ak je vaše stretnutie počas dňa, uistite sa, že máte zatienené miesta a poskytnite svojim hosťom opaľovací krém. Pri večerných party sú citronelové sviečky a sprej proti hmyzu nevyhnutnosťou. V závislosti od počasia zvážte ponuku ručných ventilátorov, dáždnikov, šálov alebo vyhrievacích lámp. Vaši hostia by mali byť uvoľnení a nemali by sa cítiť nepríjemne s klímou. Uistite sa, že máte primeraný prístup k toaletám, vode a iným základným veciam.

3.       Pri dekoráciách zvoľte minimalizmus

Čo sa týka dekorácií, často vám postačí pekné prestieranie a svetielka. Jedlo dokáže na stole spraviť krajšiu výzdobu, ako kebyže miniete peniaze na rôzne balóny, kulisy a iné drahé dekorácie. Ak chcete stôl trochu zveľadiť, kvety sú vždy dobrý nápad, ale uistite sa, že sú dostatočne výdatné na to, aby odolali teplu a vetru. Môžete pripraviť napríklad záhradné ruže, georgíny alebo čokoľvek tropické. Na dno váz pridajte číre guličky alebo kamienky, aby ich vietor neprevalil, alebo vsaďte na rastliny v črepníkoch či sukulenty. Každá dekorácia musí byť zaťažená a je najlepšie nepoužívať papierový tovar, pokiaľ nie je pevný a ťažký. Používajte recyklovateľné poháre a taniere alebo plastové na viacero použití.

4.       Otvorený priestor – nie sedenie pri jednom stole

Pripravte priestor tak, aby sa ľudia navzájom cítili pohodlne, navštevovali sa a neboli pripútaní k jednému stolu. Ak je podujatie dostatočne neformálne, otvorené sedenie je správna cesta. To dáva hosťom možnosť sedieť pod slnkom alebo v tieni a miešať sa. Tiež je dobré pripraviť útulné posedenie v obývačke, pre tých, ktorí sú radšej vnútri. Ak je vaša party na betónovej ploche, uistite sa, že máte dostatok stoličiek, aby si každý mohol sadnúť, a malé skladacie stolíky, aby si mohli odložiť aj jedlo. Ak je vaša party na trávniku, využite to a jednoducho položte deky a vankúše. Stačí pripraviť skladací stôl pre bufet s jedlom alebo ešte lepšie, prineste si piknikové koše a usporiadajte celú party v tráve!

1970075-kotlikovy-gulas_1652870908.jpg

5.       Podávajte sezónne menu

Inšpirujte sa sezónou. Vždy je fajn začať party drinkom z rozmixovaného sezónneho ovocia alebo letnou limonádou s čerstvými vetvičkami mäty alebo levandule. Samozrejmosťou má byť aj chladené pivo, víno a nealkoholické limonády pre šoférov. Čo sa týka potravín, ideálne je nakupovať sezónne a lokálne. Dobré jedlo nemusí byť drahé ani luxusné, keď sú ingrediencie čerstvé. Ideálnym hlavným pokrmom na garden party je pravý a originálny slovenský guláš. Môžete ho pripravovať počas večierku na otvorenom ohni alebo dopredu, aby pri príchode vašich hostí sa mohol rovno servírovať. Na prípravu skutočne pravého slovenského gulášu použite koreninový prípravok na Kotlíkový guláš od spoločnosti Kotányi. Tento koreninový prípravok bol pripravený jedinečne pre slovenských kuchárov a kuchárky. Jeho originálna receptúra bola namiešaná z korenín tak, aby bol guláš skutočne rýdzo slovenský. Zmes obsahuje mletú papriku, sušený cesnak, sušenú cibuľu, rascu, majorán a čierne korenie. Kotányi figuruje na trhu už viac ako 140 rokov a jeho kvalitu korenia potvrdzujú spokojní zákazníci a chutné a voňavé jedlá. Vysoká kvalita korenín, overení dodávatelia a moderná technológia výroby sú zárukou, že si svoj guláš určite užijete.  Viac informácii nájdete na https://www.facebook.com/KotanyiSK

6.       Hrami pre dobrú náladu

Večierok na dvore je ideálny čas na vypustenie vášho vnútorného dieťaťa. Aj keď môže byť vaša party bez detí, hry sú zábavné v každom veku. Využite priestor a pripravte rôzne outdoorové aktivity. Pri veľkých trávnikoch vytvorte bránku a pripravte futbalové lopty. Chlapi sa určite potešia. Na každej party nesmú chýbať stolové hry – môžete si zobrať napríklad vtipné české černé historky, človeče nehnevaj sa, žolíkové karty alebo scrabble. Pri detských party pripravte ceruzky a papiere na kreslenie, lopty, kriedu na betón a spoločenské hry.

7.       Majte veci pod kontrolou

Hudba je nevyhnutnosťou! Nezabudnite si však skontrolovať miestne zvukové predpisy, ktoré vám pomôžu určiť úroveň hlasitosti, ktorú prehrávate, a ako dlho do noci ju môžete púšťať. Ideálnym hudobným playlistom, ktorý sa páči väčšine sú oldies (70., 80. a 90. roky). Čo sa týka upratovania, určite si to všetko neodkladajte do konca noci. Ak je party u vás doma či na záhrade, pripravte si odpadkový koš a snažte sa upratovať počas party – nie veľmi, ale primerane, aby sa to potom na vás celé nenahrnulo. Ak ste v parku alebo na inom vonkajšom mieste, nezabudnite si zobrať so sebou veľa vriec na odpadky a všetko po sebe upratať, aby ste nezanechali žiaden neporiadok.

 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Robel pre dámy
Wobenzym opäť dostupný
Postavte si letný kapsulový šatník s značkou TATUUM - čo by v ňom malo byť?
Jarné osvieženie šatníka so značkou Wojas. Sprievodca pánskou obuvou na novú sezónu
Tieto bobule vás na jar nakopnú!
Perlové šperky: trend, ktorý ovládol tohtoročnú sezónu
Každodenná športová obuv pre aktívneho chlapca – čo by ste mali vedieť pred kúpou?
Zažiarte so značkou Tamaris

Ďalšie články na podobné témy

Domáce udiarne: Zdravotné výhody údených pokrmov
Zdravé ovsené sušienky
Letné osviežujúce nealkoholické nápoje vyrobené doma
Letná párty je vždy pri grile
Jednoduché triky pre krásne vlasy
Zdravý bezlepkový dezert na nedeľu
Leto s vínom PURUS - Správny výber vína
Tieto neznáme zdravé potraviny stoja za vyskúšanie