TOP 10 destinácií pre odvážne SINGLE ženy!
29. 6. 2017 | Gabriela

TOP 10 destinácií pre odvážne SINGLE ženy!

Aj ty stále sedíš doma len preto, že nemáš s kým ísť na cesty, či už ide o priateľa či kamarátku? Zdvihni zadok a určite neoľutuješ. Cestovať môžeš i sama. A to nielen ak si single, i keď má svoju polovičku. Nie je to hanba, nevhodné či dokonca poľutovaniahodné. Ak sa v tebe skrýva túžba niekam vyraziť, odskočiť z reality každodennosti, z týchto 10 destinácií si určite vyberieš.

10. Írsko

Írsko sa radí medzi 11 najbezpečnejších krajín sveta. Ak je pre teba najdôležitejšia bezpečnosť, tak nie je dôvod váhať. Všetko, čo táto krajina ponúka môže znieť ako klišé – zeleň, veľa dažďa a krásne prírodné scenérie. Ak túžiš nájsť samú seba a v pokoji premýšľať, v Írsku nájdeš perfektné miesta pre turistiku podľa svojich predstáv. Nevieš, kde začať? Skús navštíviť napr. prenádherný zámok Kylemore Abbey, národný park Connemara, najväčšie európske útesy v Slieve League či jednoducho írsky vidiek.

9. Škótsko

Škótsko poskytuje možno pre niekoho drsnú avšak jednoznačne jednu z najkrajších scenérií na svete. I veľa skvelých príležitostí pre single cestovateľa. Určite odporúčam pozrieť jedno z najkrajších hlavných miest Európy Edinburgh, na trajekte prejsť jazero Loch Ness, Loch Lomond, ochutnať prvú škótsku whisky v liehovare či pozrieť si fabriky na výrobu tartanu. Samozrejme môžete si i len tak užívať nádhernú faunu či flóru.

8. Fidži

Ideálne miesto pre sólo cestovateľa, i keď sa môže na prvý pohľad zdať, že ide o drahú destináciu. Fidži je skvelý výber pre tzv. batôžkarov (z angl. backpacker), ktorý cestujú za minimálne náklady a túžia zažiť život na ostrove. A ktovie? Možno sa pritrafí i nejaká letná láska.

7. Austrália

Ide taktiež o jednu z najbezpečnejších krajín, kam je možné cestovať. Na druhej strane je však domovom niektorých najnebezpečnejších zvierat sveta. Austrália poskytuje dobrodružstvo, aké nenájdete nikde inde na svete. Stačí si len predstaviť scény z Pána Prsteňov. Ponúka tiež možnosť vidieť rôzne prírodné scenérie a divoké zvieratá, u nás nájdené často len v ZOO.pexels-photo-26698_1498716553.jpg

6. Chile

Naozaj! Hoci to znie šialene, najmä pre single cestovateľa z hľadiska bezpečnosti. Chile je však nádherné vo svojej diverzite od Patagónie cez púšť Atacama. Je jedinečné a zanechá nezabudnuteľný dojem.

5. Thajsko

Thajsko je známe aj ako krajina úsmevu, pretože tam vraj žijú najšťastnejší ľudia na svete. Určite sa niečo z toho šťaštia „nalepí“ i na vás. Je nemožné nemilovať Thajsko. Nájdete tu nádherné pláže, možnosti pre dobrodružstvo, skvelé jedlo a mnoho ďalšieho. Rovnako tam stretnete veľa ďalších single cestovateľov. Takže je to výborná voľba pre stretnutie s novými ľuďmi a tvorbu nových priateľstiev.

4. Costa Rica

Možno ju považovať za hlavné mesto dobrodružstva. Je to miesto pre vykonávanie množstva outdoorových aktivít spojených s užívaním si krásnych prírodných scenérií, slnením a spätným kontaktom s prírodou. Mám na mysli horúce pramene, turistiku či jazdu na kajaku. Zároveň však treba dodať, že ide o jednu z najnebezpečnejších krajín, ktoré môžeš navštíviť v Strednej Amerike. Vraj je plná putujúcich duší.

3. Canada

Ak máš rada chladnejšie podnebie a divokú prírodu, určite navštív Kanadu. Je to skvelé miesto pre aktívneho cestovateľa hľadajúceho veľa príležitostí bez možnosti nudiť sa. Môžeš tu vidieť turistami obľúbené Niagarské vodopády, navštíviť Národný park Klaune a na vlastné oči vidieť ohrozené živočíchy, napr. i medveďa grizlyho.

2. Fínsko

Fínsko je tiež jedno z bezpečnejších miest na cestovanie a skvelé pre sólo cestovateľa. Rovnako ponúka obrovskú diverzitu v podobe prírodných scenérií. Nádherná je oblasť Laponska, najmä v zime, kde môžeš uvidieť dedinu Santa Klausa – Joulupukki. Rovnako i leto a jeseň vo Fínsku majú svoje čaro. A čo tak polárna žiara. Áno, aj tú môžete vo Fínsku vidieť a poteší nejedno romantické single srdce.

1. Nórsko

Nórsko sa radí na 9. miesto, čo sa týka bezpečnosti. Má 21 národných parkov, nádherné fjordy, ktoré veľmi ľahko rozbijú objektívy tvojho fotoaparátu. Nie je pochýb, že práve tu nájdeš hľadanú pokoj a mier. Je to ideálne miesto na únik z reality a zažitie „rozprávkova“.

No čo? Už sa tešíš?

Ilustračné foto: Pexels.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Ako na strašiaka s názvom strie?
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Skvelé recepty na domácu horúcu čokoládu. A zima nemá šancu!

Ďalšie články na podobné témy

Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
Cestovanie po Slovensku po stopách režisérov
Môže žena cestovať sama? Dovolenka osamote vám zmení pohľad na život!
Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť II.
Prelet nad planinou Nazca nás dostal na tajuplnú históriu a očaril krásou peruánskej krajiny
Čo na dovolenku?
Nechajte sa uniesť čarom slovenskej zimy

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.