TOP 8 atrakcií na západnom Slovensku
13. 6. 2017 | Paťka

TOP 8 atrakcií na západnom Slovensku

Slovensko je krásna krajina, ktorá má množstvo miest a atrakcií, ktoré môžete navštíviť. Keďže sa letné prázdniny a čas dovoleniek neúprosne blížia, pripravili sme si pre vás rebríček najlepších miest a atrakcií, ktoré môžete navštíviť či už s deťmi alebo bez nich na západnom Slovensku.

Bratislava – takisto prezývaná ako krásavica na Dunaji, naše hlavné mesto. Bratislava má nespočetne veľa miest, ktoré môžete navštíviť, ako napríklad: Bratislavská ZOO, reštaurácia UFO s výhliadkou na celé mesto, Bratislavský hrad, Michalská veža takisto s výhliadkou, hrad Devín. Pre tých akčnejších je v Bratislave Lanoland na Kolibe alebo Action park v Rusovciach.

Trnava – prezývaná ako Malý Rím. V Trnave nájdete veľa kostolov či už katolíckych alebo evanjelických. Židovské synagógy nie sú výnimkou. Trnava je takisto mestom študentov, ktorí keď odídu domov na víkend alebo po skúškovom období, mesto sa zahalí do ticha a kľudu. Na Trojičnom námestí je vždy veľa ľudí sediacich v rôznych kaviarňach, tak prečo si nesadnúť k nim?

 Trnava

Piešťany – kúpeľné mesto preslávené sochou Barlolámača a kúpeľmi zameranými na liečenie reumatických chorôb. V meste nájdete Kursalon, v ktorom sa odohrávajú rôzne predstavenia. Pár kilometrov od mesta v dedine Podolie objavíte v areáli základnej školy park miniatúr, kde môžete vidieť rôzne slovenské hrady na jednom mieste.

Trenčín – okrem toho, že môžete zájsť na Trenčiansky hrad vám odporúčame ochutnať tradičnú trenčiansku medovinu, ktorá obsahuje 12 % alkoholu a je vynikajúcim domácim liekom pri poruchách trávenia, nechutenstve alebo poruchách spánku.

Bojnice – romantický Bojnický zámok a ZOO. Tieto dve atrakcie sú charakteristické pre Bojnice. Okrem kochania sa krásami zámku môžete vidieť aj expozície Slovenského národného múzea, ktoré je jeho súčasťou. Bojnická ZOO je najstaršou a zároveň najnavštevovanejšou ZOO na Slovensku. Môžete v nej vidieť rôzne zvieratá od medveďov, cez hady až po exotické vtáctvo.

Červený Kameň – hrad Červený Kameň leží na juhovýchodnom svahu Malých Karpát nad obcou Častá. Toto územie je charakteristické nie len majestátnym hradom ale aj poctivými slovenskými vínami. Na svoje si teda prídu nie len historici, ale aj vinári. Už len rozhodnúť, kto bude šoférom domov.

Oáza sibírskeho tigra – nachádza sa kúsok od obce Kostolná pri Dunaji. Toto čarovné miesto plné silných zvierat môžete navštíviť počas víkendov, sviatkov alebo školských prázdnin medzi 12. a 17. hodinou. Vstupné je vo forme doborovľného príspevku na chov tigríkov. Ak by ste ale chceli fotku s tigrom, bohužiaľ vás musíme sklamať. Najmladšia tigrica už dospela, s čím sa zmenila jej povaha a fotenie s ňou nie je možné. Momentálne mláďatká nemajú.

Topoľčianky – sú známe nie len vínom či zámkom ale i národným žrebčínom. V žrebčíne môžete vidieť okrem žrebcov aj dostihy, ktoré sa tam pravidele usporadúvajú. Po prechádzke na zámku vám odporúčame zastaviť sa niekde na dobré vínko. A opäť sa dostávame ku tomu, kto bude cestou domov šoférovať. 

Ilustračné foto: Pexels.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Kam na dovolenku s deťmi? Tipy na 5 slovenských aquaparkov, ktoré sa oplatí navštíviť
Príjemný jesenný pobyt môžete zažiť aj v Púchove
Prečo odložiť dovolenku na neskôr? Výhody, ktoré vás presvedčia
Nechajte sa uniesť čarom slovenskej zimy
Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
Čo na dovolenku?
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
Firmy aj súkromní užívatelia sa môžu tešiť na nákup leteniek po novom