Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť
10. 1. 2022 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť

Vedeli ste, že bolesť chrbta a chrbtice trápi až 80% ľudí? Niektorých občas niečo zabolí či pichne, niektorých trápi pravidelne. Niet sa čomu čudovať. Veď takmer celý život príliš sedíme, málo sa pohybujeme. Sedavý spôsob života si vyberá svoju daň.

Keď bolí chrbát

Bolesť chrbtice netreba podceňovať a určite je potrebné navštíviť lekára, aby odborne zhodnotil, čo nám treba, ako rehabilitovať a ako náš boľavý chrbát liečiť. Veľa však vieme urobiť pre seba aj sami. Napríklad zdravý pravidelný pohyb, vhodné cviky na chrbticu, pravidelné cvičenie (napríklad SM systém je na chrbticu vynikajúcim riešením), masáže, relaxácia, správny matrac na spanie, vhodný vankúš a podobne. Uľaviť bolavému chrbtu je veda! 

Ach, tie kĺby

Mnoho ľudí sa sťažuje takisto na bolesť kĺbov rôzneho charakteru. Ako bolesť kĺbov vzniká? Za bolesť kĺbov a svalov môžu napríklad degeneratívne zmeny, na ktoré trpia najmä ľudia vo vyššom veku. Bolesti kĺbov môžu vzniknúť tiež ako dôsledok infekčného ochorenia, zápalu alebo príznak iného ochorenia. Veľmi často sú následkom neprimeranej záťaže a zlého držania tela. Spôsobí ju aj nevhodná obuv. Môže prísť po cvičení, po úraze, a podobne. Opäť, správnu diagnózu určí až váš ošetrujúci lekár.  

Len kým sa k nemu človek dostane, hľadá úľavu.

"Ako si pomôcť hneď teraz? Čo mám doma poruke, čo si môžem na to dať?"

flex-rub-siberian-wellness_1641807342.jpg

Rýchla pomoc v každej situácii! 

Máme pre vás tip, ktorý prirodzene napomáha k úľave. Balzám “Uyam Nuomo”, po novom “FLEX RUB” balzám od Siberian Wellness. Klasické zloženie, ktoré si získalo lásku a dôveru tisícok zákazníkov po celom svete. Tento prírodný balzam je ideálny pre každého, kto veľa pracuje v jednej polohe a pozná bolesti chrbta, krížov a kĺbov. Poskytuje rýchle a dlhotrvajúce účinky, vďaka čomu je ideálnym SOS ošetrením. Organická síra, chondroitín, mentol, enzým papáje a borovicová živica rýchlo odstraňujú pocit nepohodlia a opuchy, normalizujú metabolické procesy v kĺboch ​​a zvyšujú ich pohyblivosť.

Organická síra (známa tiež ako MSM - Methylsulfonylmetán) je dôležitá pre správne fungovanie bielkovín, zdravie kĺbových a kožných spojivových tkanív, svalov, vlasov a nechtov.

Chondroitín - pomáha zmierniť príznaky pri artróze. Zvyšuje syntézu medzibunkovej hmoty chrupavky, inhibuje jej degradáciu a taktiež má protizápalový efekt.

Mentol - Mentol pôsobí lokálne antisepticky, má miestne znecitlivujúce účinky a tlmí bolesť. Ďalej chladí a spôsobuje miestne prekrvenie. Prináša úľavu pri zápalových ochoreniach kĺbov a mäkkých tkanív akútneho alebo chronického charakteru.

Borovicová živica - uľavuje kĺbom a svalom 

Enzým papáje (papaín) - sa používa v kozmetike aj pre jeho antibakteriálne a protizápalové účinky.

Ako to funguje? 

5-úrovňový prípravok na podporu kĺbov každý deň!

flex-rub-balzam_1641807341.jpg

Kedy je vhodné siahnuť po balzáme FLEX RUB?

- pri bolestiach krížov a šije

- ochorenie kĺbov;

- zotavenie po fyzickej námahe;

- osteochondróza;

- opuch a modriny.

Aplikácia

Balzam nanášajte na problémové partie tela jemnými masážnymi pohybmi 2–4 krát denne. Veľmi dobré je naniesť prípravok, prikryť igelitom na cca 30 minút a nechať pôsobiť. Takisto je možné balzám FLEX RUB kombinovať s masážnym balzamom “Root” pre dokonalý efekt. 

Najväčšia účinnosť sa dosiahne pri každodennom používaní balzamu FLEX RUB po dobu minimálne 2 týždňov. Na modriny sa odporúčajú obklady na 20-30 minút.

Pred použitím odporúčame vyskúšať kozmetický prípravok na ohybe lakťa - možný prejav kožných reakcií je spôsobený individuálnou neznášanlivosťou zložiek, ktoré tvoria zloženie.

Čo o balzame Flex Rub povedali ostatní?

Pán Alexander: Skvelý produkt! Trpím bolesťou rúk súvisiacou s artritídou. Po použití tohto krému asi päť dní som si začal všímať rozdiel. Moja bolesť je menej silná a lepšie zvládnuteľná. Obzvlášť dobre mi robí, ak si ho nanesiem večer pred spaním.

Pani Lea: Funguje to lepšie ako akýkoľvek krém na úľavu svalov, ktorý som kedy použila. Skvelá pomoc pri bolestiach chrbta, krku a bedier. Predtým som používala veľa krémov proti bolesti, ale vždy mali veľmi silnú vôňu, tento je veľmi príjemný. Pri aplikácii krému pocítite mierny hrejivý efekt, po ktorom bolesť ustúpi.

Pani Zuzana: Skvelý produkt! Gél mi pomáha pri bolestiach chrbta, najmä po cvičení.

Pán Michal: Zdá sa, že funguje dobre pri zmierňovaní bolesti sedacieho nervu.

Pán Juraj: Už nejaký čas trpím artritídou na rukách a nič nepomáha. Tento krém nepomohol hneď, ale po 4 dňoch som cítil rozdiel, bolesť sa stala menšou a zmierňovala sa ďalej. Používajte ho nejaký čas, aby ste začali vidieť výsledok.

Pán Vadim: Moja mama používa tento produkt na zmiernenie bolesti kĺbov a považuje ho za veľmi užitočný.

Pani Janka: Maminka 80 rokov - ležiaca cca 2 a 1/2 roka - pochvaľuje si, že bolesti v krížoch sú omnoho menšie, pociťuje zvláštnu úľavu. Manželov ocino 88 rokov - veľmi si pochvaľuje, že lepšie ako krémy z lekárne - natiera ráno, keď pri vstávaní pociťuje pichanie v kolene ( bolesti má už veľmi dlho). Hovorí, že musí to byť niečo zvláštne, keď už po prvom natretí ráno, koleno do večera vydrží v kľude, Uyan nomo budem kupovať. 

Kde kúpiť balzám FLEX RUB? A koľko stojí?

To najlepšie nakoniec. :) Balzam Flex Rub môžete získať v našej sieti Konzultantov značky Siberian Wellnes za skvelú cenu 6,29 EUR!

Pre viac info neváhajte nás kontaktovať

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, podporuje ŽENY na ceste ku ZMENE.  Miluje kvalitnú pleťovú kozmetiku a má slabosť pre pekné kabelky. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autora Bohumila Vrbovská Ďurišová

Dr. C. Tuna Age Reversist vyhladzujúci krém proti vráskam – revolučný krok v boji proti starnutiu pleti
9 tipov pre podnikanie a pasívny príjem pre ženy v roku 2024
Objavte čaro levandule s NOVOU Levanduľovou sadou od Farmasi
Midnight Touch Trio od Farmasi premení váš make-up z obyčajného na mimoriadny.
Nemôžete prehliadnuť ten jeden kúsok, ktorý zmení všetko. Áno, hovorím o červenom rúži!
Ste pripravené na absolútnu revolúciu vo vašej kozmetickej taštičke?
Nutriplus Beauty Shot Kolagén: dostupný elixír mladosti a krásy
Nutriplus Instantná káva s čakankou a kolagénom tajným spojencom na ceste za krásou a zdravím

Ďalšie články na podobné témy

Ako si udržať zdravú chrbticu aj pri sedavom zamestnaní?
Ako začať cvičiť?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako sa cvičí jóga v Malackách
Zdravý tip: POČULI STE UŽ O KURKUME?
Tabletka od bolesti hlavy? Skúste najskôr magnézium
Tehotenstvo a (ne)dostatok zinku
Najčastejšie chyby, ktoré robíte pri cvičení: Čomu sa vyhnúť?