Trápi vás únava? Táto bomba je lepšia než energeťák!
16. 9. 2019 | Redakcia

Trápi vás únava? Táto bomba je lepšia než energeťák!

Cítite neustálu únavu, dokonca aj keď ste práve dopili silnú rannú šálku kávy? A počas dňa sa to vôbec nelepší? A vlastne nemáte silu ani chuť nič podnikať? Ale zišlo by sa! Potrebovali by ste nielen viac energie, ale aj chuti do života. Namiesto chémiou nabitého sladkého energetického nápoja siahnite po tomto!

Nebudeme vás dlho napínať – hovoríme o koenzýme Q10, ktorý sa oprávnene nazýva životabudičom. Skutočne pôsobí omnoho účinnejšie, než rôzne cukrom, kofeínom či taurínom nabité nápoje. 

Koenzým Q10 je v našom tele prirodzene prítomný a asi neprekvapíme, keď povieme, že je to hlavne v bunkách orgánov, ktoré sú zodpovedné za množstvo energie v našom tele. Práve vďaka tejto látke má naše telo a jeho orgány silu na správnu činnosť. Ak nefungujú správne, cítime to ako nekonečnú, pomalú, plazivú únavu, ktorá nikdy poriadne nemá konca. Poznáte ten pocit?

Áno, antioxidant!

Z reklám na kozmetické prípravky samozrejme všetky poznáme pojem antioxidant. A aj jeho funkciu, ochraňuje bunky pred škodlivými vplyvmi. Koenzým Q10 patrí medzi veľmi účinné antioxidanty a svojmu telu by sme ho mali dodávať zvnútra pravidelne. 

Jeseň je ideálny čas, aby ste ho odskúšali – podporuje totiž imunitný systém, ale je aj výborným pomocníkom pri problémoch s cievami či krvným tlakom. Priaznivé účinky má aj pri astme, cukrovke a alergiách, dokonca vám pomôže riešiť problémy s paradentózou. A už sme spomenuli, že pomôže zvýšiť účinky vašej snahy schudnúť?! Veru tak. 

humphrey-muleba-nfpkqj9314e-unsplash_1568574791.jpg

V potravinách i z lekárne

Nájdeme ho v prirodzenej podobe v mnohých potravinách, hlavne v zelenej zelenine, v rôznych druhoch ovocia, napríklad čučoriedkach, hrozne, černiciach, melóne ale aj v orechoch. Dobrým zdrojom je rybie mäso i sója. 

V tobolkách si ho však môžete zaobstarať aj v lekárni, hlavne ak potrebujete koenzým dopĺňať v pravidelných dávkach. Účinky spozorujete veľmi rýchlo nielen vnútorne, ale na svojom zovňajšku.

Iste ste si všimli, že sa koenzým Q10 pridáva aj do mnohých kozmetických prípravkov. Nejedná sa o žiadny reklamný trik, táto látka má skutočne omladzujúci a posiľňujúci účinok. Ak teda bojujete s vráskami, prejavmi starnutia či únavy pleti, je koenzým Q10 dobrou voľbou. 

Máte už skúsenosti s koenzýmom? Podeľte sa s nami!

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autora Redakcia

Letná starostlivosť o pleť - Ako pripraviť pleť na horúce dni
Letná romantika – Ako udržať vášeň a romantiku v dlhodobom vzťahu
Chudnutie do plaviek - Ako na to efektívne a zdravo?
Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
DOD Centrum pohybu FitRužinov
Vianočná súťaž, ktorá poteší vaše srdce
Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou
Ako nosiť dámske členkové topánky: 6 nápadov na outfit na rok 2024

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa starať o pleť v zime?
Tipy ako sa starať o svoje telo počas zimy
Doprajte vášmu telu regeneráciu
Leto bez alkoholu? Zvládnete túto výzvu aspoň mesiac?
Žena kvitne z lásky
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Akné sa dá vyliečiť aj bez mastičiek a chémie. Na trhu je revolučný prístroj Face - Up.
4 chyby v starostlivosti o pleť počas zimy