Tukožrútska kapusta: jesenný zázrak
5. 11. 2019 | Redakcia

Tukožrútska kapusta: jesenný zázrak

Opäť sa vám akosi ťažšie zapína gombík na džínsoch? Áno, jeseň je čas, kedy nás príroda akosi tlačí do vytvárania tukových zásob. Ak vám práve v týchto tmavých dňoch chutí akosi viac alebo potrebujete jesť, aby ste sa zahriali či rozveselili,  skúste siahnuť radšej po pokrmoch, ktoré vám nebudú pridávať kila naviac. Napríklad po tukožrútskej kapuste. 

Prečo? Odpoveď je až smiešne jednoduchá! Kyslá alebo „kvasená“ kapusta je nielen lacná a plná vitamínov a minerálov, ale zároveň vám rýchlo posilní organizmus, dodá vám energiu a pomôže s detoxom. Zázrak? Áno, doslova.

Na všetky spôsoby

Siahnite po nej len tak, napríklad namiesto chipsov večer pri telke. Áno, kyslá kapusta sa môže. Ak patríte k stravníkom na low carb diéte, bude kyslá kapusta ideálnym doplnkom napríklad ku chutnému mäsku. 

Avšak pozor, nielen kapusta samotná, ale aj šťava, ktorú neraz na vlastnú škodu vylievame z vrecúška, patrí doslova k zázrakom. Samozrejme, je plná vitamínov a minerálov, napríklad C, vitamínov skupiny B a K, nájdete v nej aj železo, fosfor, flór, horčík, draslík a baktérie kyseliny mliečnej. Keďže táto kapusta prešla kvasením, pomáha pri náprave črevnej mikroflóry, podporuje tvorbu krvi ale v sychravých dňoch vám tiež pomáha bojovať s infekciami a vírusmi. 

sara-dubler-oncljovtyfm-unsplash_1572813820.jpg

Náš tip: Je fakt diétna, veď obsahuje len 17 kalórií na 100 g!

Toto rozhodne skúste

Doprajte si odľahčovací deň. Veľa tekutín (nie kávu a alkohol) a misku kapusty aspoň k dvom jedlám. Pozitívny účinok pocítite už na druhý, najneskôr tretí deň. Odporúčame vydržať aspoň tri (maximálne sedem) dní. Budete sa cítiť ako znovuzrodená a aj sychravý a šedivý november bude plný energie a radosti z blížiacej sa zimy. 

Zdroj fotografií: unsplash.com 

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Už ste to vzdali, alebo to tento rok zvládnete? My totiž vieme ako!
Krásne obočie za pár minút: Ako si ho správne upraviť?
Tento rok jasný cieľ: pevné bruško!
Spoznáte signály, že sa váš vzťah rúti do záhuby?
Šialený stres? Vieme, čo zaberie (aj podľa vedcov)!
Hneď po sviatkoch začnem chudnúť! Tiež ste na tom rovnako?
Zimná výzva: zvládnete ju v sukni?
Lepší sex už dnes? Áno, toto bude fungovať aj u vás!

Ďalšie články na podobné témy

Ako žrať a nepribrať I.
Ako žrať a nepribrať II.
Ako žrať a nepribrať III.: užitočné sacharidy
Ako žrať a nepribrať IV.: Bojíme sa tukov
Prečo by ste nemali chudnúť do plaviek na poslednú chvíľu
Dokonalý jesenný recept na chudnutie: tento veru chutí!
Ako sa starať o pleť v zime?
Ako začať cvičiť?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.