Týchto 5 rád vám zaručene pomôže zabudnúť na EX
7. 2. 2020 | Paťka

Týchto 5 rád vám zaručene pomôže zabudnúť na EX

My vieme. Bolí to. Keď sa s niekým rozídeme, trvá istú dobu kým začneme postupne zabúdať na všetky tie pekné chvíle. Najlepšie by bolo, aby spomienky okamžite zmizli. Toto kúzlo sa nedá vykonať a nie je prospešné ani z dlhodobého hľadiska. Spomienky sú ukryté v malých šuflíčkoch v hlave a čakajú, kedy môžu rozkopnúť dvierka a vyletieť na povrch. Čo však robiť, aby táto chvíľa trvala čo najkratšie? 

Skúste začať športovať

Je jedno, čo vyskúšate. Fitness, aerobic, zumba, spinning, plávanie...  Možností je veľmi veľa a kľudne môžete každý týždeň vyskúšať iný šport. V jeden týždeň si dajte plávanie, v ďalší týždeň choďte na spinning, o 3 týždne na jumping, o dva mesiace na zumbu. Alebo ak máte čas, striedajte ich každý deň. Zabavíte tak svoju myseľ, vyčerpáte svoje telo a nebudete naňho myslieť. Lebo už nebudete mať chuť myslieť ani na nákup a nie ešte na niekoho, kto pri vás už teraz nestojí. A ako bonus, vyformujete si postavu!

toa-heftiba-9vnftkm-pus-unsplash_1581030530.jpg

Nájdite si hobby

Zaujímali ste sa dlho o výrobu šperkov? Chceli by ste sa naučiť štrikovať? A čo tak kurz varenia? Na koníčkoch je najlepšie to, že vám môžu vždy len pomôcť. Po práci sa odreagujete, cez víkend zabavíte. A navyše, ak začnete chodiť na nejaký kurz, zažijete aj plno zábavy a spoznáte nových ľudí. Teraz máte jedinečnú možnosť, kedy sa môžete venovať iba sama sebe. 

davidcohen-qghulqyh3ne-unsplash_1581030532.jpg

Spravte si rýchlu dovolenku

Dovolenka alebo výlet na pár dní je vždy výborný nápad! Zoberte kamošku, mamu alebo sa vyberte len tak sama na wellness. Doprajte si pohľad na nové miesta, prechádzku po zaujímavých uliciach, kávu v kaviarni s výhľadom na námestie, dobré miestne jedlo, dlhé kúpele, masáže s božským masérom. Neseďte doma a netápajte vo svojich myšlienkach. Vybehnite von a premýšľajte nad tým aký je svet krásny a koľko možností vám ponúka.

Určite si nehľadajte nového partnera

Toto je rada nad všetky rady, pretože ísť hneď zo vzťahu do vzťahu nie je príliš dobrý nápad. Ak si myslíte, že takto na svojho ex zabudnete oveľa rýchlejšie, mýlite sa. Spočiatku sa táto možnosť môže javiť ako správna, ale po pár týždňoch/mesiacoch, kedy spoznáte i nového partnera a už nebudete mať na ňom čo objavovať, môžu sa začať vynárať myšlienky typu: ,,Čo asi tak robí? Aké by to bolo keby tu bol so mnou? Bolo to správne rozhodnutie, že som sa s ním rozišla?" Málokedy sa stane, že rozchod nebol dobré rozhodnutie. Každá z nás určite podvedome cíti či chce byť s partnerom alebo nie. Ak vieme, že vzťah nemá budúcnosť, nenaťahujme ho zbytočne pridlho. 

frank-mckenna-a9kygejkmze-unsplash_1581030531.jpg

Rozíďte sa v dobrom

Ak sa rozídete v dobrom, máte vyhraté. Nie je nič lepšie ako si len v šťastí občas spomenúť na spoločne prežité chvíle. Keď sa stretnete niekde vonku, pozdravíte sa, prehodíte pár viet a môžete spokojne kráčať ďalej. Niekedy sa ku sebe dvaja ľudia jednoducho nehodia. Na začiatku všetkého je iskra, no po čase sa vytratí a vy zrazu zistíte, že pre oboch bude lepšie, ak si každý pôjde znova svojou cestou. 

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Prestaňme sa vyhovárať a začnime žiť

Ďalšie články na podobné témy

Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Ku šťastiu stačí málo. Na začiatok je dobré naučiť sa prevziať zodpovednosť za naplnenie vlastných potrieb
Úvod do sveta emocionálnej inteligencie
Láska a iné závislosti
Nové "ja" v roku 2018. Ako zmeniť svoj život k lepšiemu!
Partner mi nedokáže povedať, že ma ľúbi. Čo sa za tým skrýva?
Odkiaľ vlastne prišiel Valentín?
Príležitosť k romantike aj ľahká cesta k erotike. A čo budete robiť na Valentína Vy?