Učte sa od vašich miláčikov - 11 vecí, ktoré nás psy môžu naučiť
10. 1. 2020 | PR Servis

Učte sa od vašich miláčikov - 11 vecí, ktoré nás psy môžu naučiť

Učíme my psy alebo ony nás? Existuje mnoho článkov, v ktorých sa dočítate o tom, ako naučiť psa rôznym základným návykom, ale aj zaujímavým trikom. Neučia ale aj ony nás?

So psami je to ako s deťmi. Chceme ich viesť životom, a pritom niekedy práve ony učia nás, ako sa na život pozerať inými očami. Tento článok teda nebude o tom, čo by sme psy mohli naučiť, ale čo psy môžu naučiť nás.

11 vecí, ktoré nás psy môžu naučiť

Hovorí sa, že pes je najlepším priateľom človeka. A priatelia si predsa navzájom pomáhajú, no nie? Poďme sa teda pozrieť, v čom nám ich príklad môže pomôcť.

1. Čistá radosť

Asi nemusíme opisovať ten pocit, keď sa vrátite z práce domov a váš štvornohý miláčik pomaly nevie, čo od radosti robiť. Skáče, vrtí chvostíkom a niektorí si od samého šťastia aj cvrknú.

Samozrejme, v tom poslednom bode si z nich príklad neberte, no tú čistú radosť, ktorá z vášho psa sála vždy, keď vás uvidí, tou by nás mohli nakaziť, čo poviete?

2. Starostlivosť

Videli ste už tie videá, kde pes pomáha s nákupom či nesie domov noviny? Ako si ho naučíte, tak vám bude pomáhať. No starostlivosti o členov svojej rodiny ho učiť nemusíte. To skôr my by sme sa mohli učiť od nich, ako si chrániť svojich blízkych a byť pri nich, keď nás potrebujú.

3. Čerstvý vzduch

Ukážte nám psa, ktorý nemiluje pobyt vonku. Každý pes sa vždy teší na prechádzku so svojím páničkom. Aj v tomto by sme si z nich mali vziať príklad. Aktívny životný štýl pomôže nielen nášmu psovi, ale aj nám.

TIP: Ak váš psík stále miluje prechádzky, doprajte mu výživu v podobe kolagénu do krmivaIncapetcollagen je kolagén určený pre zvieratá , pozitívne ovplyvňuje  regeneráciu a výživu pohybového aparátu a takisto pôsobí na kvalitu srsti, kože a pazúrov.

Tip na článok: Incapet Collagen a jeho účinky: Ako je kolagén prospešný pre zviera?

rsz-image3-105_1578670785.jpg

4. Vychutnávanie si daného okamžiku

O psej radosti zo všetkého naokolo by sa dalo rozprávať. Vychutnáva si každý váš príchod, každú vašu pozornosť a každé jedlo, ktorého sa mu dostane. Niekedy aj to, ktorého sa mu dostať nemalo.

Naučme sa aj my vychutnávať si daný okamžik a tešiť sa aj z maličkostí. Užívajme si viac toho, čoho sa nám dostáva a nesmúťme za tým, čo nemáme.

5. Zaslúžený oddych

Určite to poznáte. Keď si váš pes potrebuje zdriemnuť, miesto si nájde vždy. A všade. Nevýhodou dnešnej doby je, že svet okolo nás je až neprirodzene uponáhľaný a sami často nemáme dostatok priestoru na oddych

Čo takto urobiť to ako váš psí priateľ a prosto si ten čas nájsť? Oddych je predsa potrebný a navyše veľmi zdravý a nápomocný. Uvidíte, ako z vás opadne stres, ak si vo svoj bežný deň nájdete aj čas na relax.

rsz-1rsz-1rsz-2image2_1578670785.jpg

6. Čas na hranie

Chce sa s vami hrať, no práve nemáte náladu? V tom prípade je čas na hru. Pes vycíti, keď sa potrebujeme odreagovať, keď sme smutný či nahnevaný. Učí nás tak, ako tieto obdobia zastaviť a pretaviť v niečo pekné a zábavné. 

7. Lojálnosť

Psy nás milujú. Je im jedno, ako vyzeráme, čo máme oblečené či akú máme zrovna náladu. Čo takto zobrať si z nich príklad aj v tomto?

8. Žiadne rozdiely medzi starým a novým

Všimli ste si, že by váš pes ohŕňal ňufák nad starou hračkou? Je mu to jedno. Nezáleží mu na majetku a najnovších vymoženostiach. Ani my by sme na nich nemuseli toľko lipnúť.

9. Úprimnosť

Pes sa na nič nehrá. Keď je smutný, vidíte to. Keď sa teší, dá to najavo. Nepozná intrigy, faloš, ani nič podobné. Nie je práve preto takým skvelým spoločníkom?

rsz-image4-74_1578670785.jpg

10. Záujem

Ešte sme nezažili psa, ktorý by sa s nami nešiel hrať, keď mu hodíme loptičku či obľúbenú hračku. Hoci nemusí byť v najlepšej kondícií alebo mať super náladu. Koľko krát vidíme na prechádzke pomaly kráčajúceho už staršieho psíka,  keď ho potrebujeme, je tu pre nás

Koľkí z nás sa s nimi dokonca rozprávajú, no nie? Aj my by sme sa mohli posnažiť byť tu viac pre našich blízkych, keď nás potrebujú. 

11. Empatia

Ako sme už spomenuli, pes vycíti, keď vám je smutno či zle. Isto ste si to všimli, ako je zrazu pri vás a hľadí na vás tými krásnymi očami. Nebolo by na škodu, keby sme aj my viac pozerali na druhých a predtým, ako niečo zlé vyriekneme či niekoho vopred odsúdime, by sme najskôr porozmýšľali, čo prežíva ten druhý.

Máme sa od nich čo učiť

Tak ako my učíme ich, tak učia aj psy nás. Čomu vás naučili vaši domáci miláčikovia?

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Kvetinárstvo nie je len o kyticiach
Ste pozvaná na svadbu? Poradíme vám, čo všetko si zabezpečiť a na čo nezabudnúť
Čistota v kuchyni alebo na ktoré miesta sa najviac zamerať?
Plánujete prerábať interiér? Nechajte si vytvoriť návrh interiéru
Záleží vám na životnom prostredí? Myslite naň aj pri výbere oblečenia a rôznych módnych doplnkov
Potrebujete si oddýchnuť a hľadáte ideálne miesto? Zajednajte si pobyt v Jasnej
Je váš dámsky botník pripravený na leto?
Našli ste šperky, ktoré sú nadčasové a dajú sa nosiť roky?

Ďalšie články na podobné témy

Leto bez alkoholu? Zvládnete túto výzvu aspoň mesiac?
Prečo je také ťažké nájsť DOBRÝCH priateľov?
Úprimnosť? Nie ďakujem, neprosím
Ako sa starať o pleť v zime?
Ako začať cvičiť?
Žena kvitne z lásky
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Jesenné tipy na posilnenie imunity

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.