Udržateľný prístup v intímnom svete: ako vyzerá moderná menštruácia?
10. 2. 2020 | PR Servis

Udržateľný prístup v intímnom svete: ako vyzerá moderná menštruácia?

Možno aj vy poznáte tie dni, keď máte pocit, že každú chvíľu dostanete menštruáciu a pre istotu siahnete po vložke. Pár ich za deň vymeníte, aj keď menštruácia ešte neprichádza, keďže sa pri nosení aj tak opotrebujú. 

out-safe-use-1296x728-header-1024x575_1581191228.jpg

Niekoľko vložiek takto poputuje zbytočne do komunálneho odpadu, čo zaťaží nielen vašu peňaženku, ale vo veľkej miere aj životné prostredie. Smutná skutočnosť je, že rozklad jednej vložky trvá približne 500 rokov. 

Existuje viacero ekologických alternatív hygienických potrieb, ale predsa, kým sa “to” rozbehne, viacero z nás preferuje počkať, pokiaľ použijú akúkoľvek vnútornú hygienickú potrebu. Niektoré stále preferujú tampóny, iné si už bez kalíška nevedia “svoje dni” ani len predstaviť. 

Skúsili ste už?

V prvom rade, v prípade používania kalíška, ide o ekologické hľadisko ale aj o vynález, ktorý dokáže nesmierne zjednodušiť život. Vydrží až 12 hodín, čo v praxi znamená, že ráno si ho vložíte, celý deň “fungujete” ako počas dní bez periódy, večer doma kalíšok vyberiete, prepláchnete vodou a opäť vložíte, a takto komfortne strávite večer, celú noc, až do rána, kedy ho opäť vyberiete, prepláchnete a vložíte. Kľúčom k správnemu “zavedeniu” kalíška je, že musí obopnúť kŕčok maternice. Toto si skontrolujete tak, že keď zaň potiahnete, nejde vďaka vzniknutému podtlaku vytiahnuť. 

clipboard01_1581191229.jpg

Vráťme sa ale späť k dňom, kedy má menštruácia prísť. Veľmi pohodlnou a ekologickou pomôckou sú menštruačné nohavičky, ktoré sa používajú namiesto bežnej spodnej bielizne, majú ale jednu vlastnosť k nezaplateniu. Tou je savosť, ktorá zabráni prípadnému pretečeniu na oblečenie. Nosenie takýchto nohavičiek je podobne komfortné ako samotné nosenie menštruačného kalíška. Menštruačné nohavičky, ktoré sú vyrábané v Čechách, vydržia až 12 hodín, absorbujú taký objem tekutiny ako sú schopné vsiaknuť tri vložky a neutralizujú zápach. 

Absolútny hit medzi ženami

Nohavičky značky Snuggs si ženy obľúbili aj vďaka ich komfortnému využitiu pri športových aktivitách, a dokonca počas celej doby trvania menštruácie. Podľa zakladateľov je ideálne mať doma dva-tri kusy a tieto prestriedať počas dní s periódou. Napokon, vyrábajú sa vo viacerých strihoch a prevedeniach, tak prečo ich nezaradiť do svojho bielizníka?

846016142484289-8374598309230216286-n_1581191229.jpg

Spoznávajte svoje telo

Pre tie z nás, ktoré majú odvahy na rozdávanie, je blízka aj tzv. kontrolovaná menštruácia, pri ktorej je žena “naostro”, čiže bez akejkoľvek hygienickej pomôcky. Žena pri tejto metóde pracuje so svalmi panvového dna, krv takto dokáže zadržať, a keď je na toalete, elegantne sa jej zbaví. Táto metóda si vyžaduje aktívne spojenie ženy samej so sebou a nejaký ten tréning, ale ženy, ktoré kontrolovanú menštruáciu aplikujú, si ju nevedia vynachváliť.

-674819263257360-605585903233084555-n_1581191229.jpg

Potreba zníženia našej uhlíkovej stopy sa prirodzene takto dostala až do tej najintímnejšej módy a čoraz viac žien s radosťou siaha po udržateľnejších alternatívach hygienických potrieb, ktoré prinášajú komfort a jednoduchosť nosenia ako bonus.

Fotografie: getsnuggs.com, instagram

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Aké sú štýly džínsov?
Boho štýl – poznáte ho?
Skôr než kúpite byt
Očkovanie ako postrach detí? Vyhnite sa strachu z injekcií
Ako si posilniť imunitu? Máme pre vás pár tipov
Geniálna superpotravina? Spirulina a jej preukázané účinky na zdravie
Ako sa správať na ceste, keď ste chodec alebo vodič?
Pančuchy - oživ svoj outfit

Ďalšie články na podobné témy

Cvičíte pre radosť... alebo?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nielen v lete?
Jednoduché triky pre krásne vlasy