Umelé riasy bez lepidla: poznáte ich?
5. 3. 2019 | Gabriela

Umelé riasy bez lepidla: poznáte ich?

Mať dokonalé dlhé riasy je snom takmer každej ženy. Preto nie je o ich umelé verzie na svetovom trhu núdza. Existuje nespočetné množstvo značiek a prevedení, ktoré sľubujú dokonalý vzhľad a potom je ťažké vybrať si. Niektoré z nás sa preto spoliehajú na skúsenosti kamarátok, známych či blogeriek alebo si radšej na sebe vyskúšajú niekoľko typov rias. 

Ale počuli ste niekedy o umelých riasach bez nutnosti použiť pri ich aplikácii lepidlo? Ja som o nich donedávna ani len netušila. A zistila som, že nie sú úplnou novinkou. Hoci je ťažké zistiť, kedy presne sa objavili, nie je úplne nemožné posvietiť si na skúsenosti žien s ich používaním. Na trhu ich existuje veľa a v rôznych formách. Napriek tomu ich používanie nie je príliš rozšírené.

Mňa osobne veľmi zaujala možnosť ich aplikácie bez lepidla a jednoduché odstránenie. Aspoň to deklarujú rôzne reklamné tvrdenia. Väčšina magnetických rias sa skladá z dvoch častí (hornej a dolnej). Horné magnetické riasy sa upevňujú na vrch a dolné, logicky, na spodnú časť. Obe časti sa potom dokonale spoja a udržia na skutočných riasach.

n-in-purple-sweater-covering-her-face_1551732154.jpg

Skúsenosti žien s ich používaním

Je zaujímavé a vôbec nie ťažké zistiť, aké majú ženy s nimi skúsenosti a čo na ne hovoria. Niektoré tvrdia, že sa ťažšie prispôsobujú tvaru oka a ich váha bola cítiť (vďaka magnetu). Pričom by to tak nemalo byť. Hoci magnety musia zabezpečiť nespadnutie rias z očí, nemôžu príliš zaťažovať očné viečka. Preto je dôležité na vlastnej koži vyskúšať a zistiť či vnímate ich hmotnosť alebo nie. Predsa len, niekomu môže ich váha prekážať. Aspoň zo začiatku. 
Ďalším postrehom žien bolo to, že niektoré magnetické riasy boli tvarované viac do oblúka a iné menej. A rozdiel bol aj v počte magnetov. Buď obsahovali jeden alebo viac drobných magnetov po obvode. Čo výrazne ovplyvnilo aj spôsob, ako na skutočných riasach držali. 

Aplikácia

Väčšinou sa aplikujú už na nalíčené riasy. A nie je potrebné žiadne dodatočné líčenie.

Výhody

Ako jedna z výhod daných typov rias je to, že si svoje pravé riasy neničíte lepidlom. Veľké plus je aj to, že ak sa pomýlite, ľahšie riasy umiestnite na správne miesto a celý proces môžete opakovať dovtedy, pokiaľ nebudete spokojná. Zároveň je potrebná určitá prax, aby ste sa trafili a správne priradili oba kúsky rias. 

 A kde ich kúpite?

Trochu som “pogooglila” a niektoré typy magnetických rias dokážete kúpiť aj na Amazone alebo na vigoshop.sk, krasotika.sk ale samozrejme aj iných e-schopoch či kamenných obchodoch. Najčastejšie sa možno pri vyhľadávaní stretnete so značkou Ardell, ktorá ponúka rôzne sady magnetický rias (rôzne veľkosti a tvary). Je ich možné zakúpiť cez slovenský eshop. Sada stojí okolo 16 eur.
Tak čo? Vyskúšate ich alebo radšej siahnete o osvedčených umelých riasach s lepidlom?
Ilustračné obrázky: unsplash.com, canva.com, pexel.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch
Môžeme ochorieť používaním make-upu?
Frustrácia ako začiatok niečoho nového
Nekonečný boj s rozaceou III: Tieto zmeny pomáhajú
Nekonečný boj s rozaceou II: Pomohol laser?
“NIE” zbytočnostiam: takto sa to naučíte!
Materstvo, blogovanie, biznis: Ako to všetko spolu súvisí?

Ďalšie články na podobné témy

Dobre vyzerať je vyjadrením rešpektu voči spoločnosti
Alchymi - tajná ingrediencia si TY!
Ako sa starať o pleť v zime?
Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?
Kde kúpiť kvalitné prípravky a kozmetiku pre ošetrenie vlasov?
Žena kvitne z lásky
Módne tipy pre našich malých školákov
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.