Unikátna technológia Filmogel® na drobné poranenia
4. 4. 2023 | PR Servis

Unikátna technológia Filmogel® na drobné poranenia

Francúzska značka URGO predstavila na tlačovej konferencii patentovanú technológiu Filmogel®. Tekuté krytie prináša inovatívnu metódu pomoci pre ľudí trpiacich rozličnými kožnými problémami. Značka ponúka okrem iného aj rad produktov vyvinutých technológiou Filmogel® na opary, afty, popraskanú kožu či poškodené nechty.

POMOC V KAŽDEJ OBLASTI

Bolestivé afty v ústnej dutine, nepríjemné opary na perách, praskliny na pokožke, svrbivé štípance od hmyzu či poškodené nechty. Pomerne bežné kožné problémy či drobné poranenia, ktoré však často spôsobujú veľký diskomfort a človeka dokážu obmedzovať aj pri vykonávaní bežných činností. Jednotlivé produkty na báze Filmogelu® sa orientujú na všetky spomenuté oblasti s cieľom poskytnúť každému pacientovi účinnú pomoc pri týchto problémoch.

 ilmogel-afty-6ml-novy-s-produktem-min_1680706651.jpg

ČO JE FILMOGEL®?

Filmogel® je unikátna technológia tekutého krytia, vďaka svojej flexibilite sa prispôsobí rozličným povrchom na pokožke a je novinkou na trhu. Po aplikácii vytvorí
na problematickom mieste ochrannú bariéru, ktorá je priedušná, ale zároveň mimoriadne odolná proti vonkajším vplyvom a postihnuté miesto chráni pred rizikom infekcie. Tenká vrstva filmu zároveň obsahuje aktívne látky, ktoré pomáhajú upokojiť podráždené miesto,  zmierňujú bolesť a urýchľujú celkový proces hojenia.

Výrobky na báze technológie Filmogel® majú množstvo výhod, medzi ktoré patrí aj rýchla
a jednoduchá aplikácia, odolnosť voči vode, ale aj ich niekoľkohodinové pôsobenie na postihnutom mieste.

 lmogel-opary-3ml-novy-s-produktem-min_1680706654.jpg

OPARY TRÁPIA VIAC AKO 3/4 ĽUDÍ NA CELOM SVETE

Vírusové ochorenie spôsobujúce herpesy, inak nazývané aj opary, patrí medzi najčastejšie vyskytujúce sa ochorenia.. Štatistiky poukazujú na to, že až 80% súčasnej ľudskej populácie je nositeľom vírusu Herpes simplex (HSV 1), ktorý spôsobuje spomínané infekčné ochorenie. Vírus sa prenáša priamym kontaktom z človeka na človeka, slinami či kvapôčkovou infekciou a je ľahko prenosný. Zaujímavosťou je, že prenášačom vírusu HSV 1 môže byť aj osoba, u ktorej sa ochorenie doposiaľ nikdy neprejavilo. „K prvému kontaktu dochádza ešte v detskom veku naočkovaním vírusu do daného človeka,vysvetľuje dermatovenerologička MUDr. Regina Paulínyová a ďalej dodáva: „Vírus má schopnosť roky pretrvávať v organizme v latentnej alebo neviditeľnej forme a v prípade stresu alebo oslabenia dochádza k prejavom oparu.

Inkubačná doba ochorenia je zvyčajne 2 až 10 dní a medzi prvé príznaky vzniku herpesu patrí nepríjemné svrbenie, brnenie a pálenie pier. Typickým prejavom je „začervenané ložisko na tvári s drobnými pľuzgierikmi na povrchu, napríklad na perách, pri nose,vysvetľuje dermatovenerologička. Postihnuté miesto môže byť aj opuchnuté a teplé na dotyk, taktiež sa môže objaviť únava, zvýšená teplota a bolesť svalov.

lmogel-opary-3ml-novy-s-produktem-min_1680706654.jpg

V priebehu nasledujúcich dní sa objavia malé boľavé pľuzgieriky naplnené infekčnou tekutinou. Približne po 4 až 6 dňoch dochádza k ich prasknutiu a z mokvajúcich rán sa vytvoria malé chrasty. Práve v tomto období, keď z pľuzgierov prestane vytekať tekutina a rany sa pretvárajú na chrasty, človek prestáva byť infekčný. Zvyčajne po týždni dochádza k úplnému vyliečeniu, keď sa chrasta odlúpne a zahojí.

Aj keď sa primárna infekcia vylieči, vírus naďalej ostáva v tele človeka v tzv. latentnej (spiacej) fáze po celý život. Jeho opätovné prepuknutie môže ovplyvniť viacero faktorov – oslabenie imunity, stres, únava, časový posun, hormonálne zmeny či vplyv UV žiarenia.

Liečba oparu je pomerne zdĺhavá a môže trvať niekoľko dní až týždňov, aj preto je dôležité proti nemu zakročiť čo najskôr. „S liečbou treba začať hneď pri prvých prejavoch, zvýšiť prísun vitamínov skupiny B, C a D. Odporúča sa aplikácia špeciálnych prípravkov napríklad vo forme Filmogelu, ktoré zamedzia rozširovaniu a prenosu vírusu, tekuté krytie zároveň chráni pred vlhkom a nečistotam,. odporúča MUDr. Regina Paulínyová.

mudr-regina-paulinyova-1_1680706653.jpg

URGO Filmogel® Opary je vyrobený patentovanou technológiou Filmogel®, po jednoduchej a rýchlej aplikácii sa na postihnutom mieste vytvorí tekutý film, ktorý obmedzuje šírenie ochorenia, odstraňuje pocit pálenia a podporuje celkový proces hojenia. Filmogel je nenápadný priehľadný film, ktorý je účinný vo všetkých štádiách oparu – zmierňuje prvé príznaky, zamedzuje rozširovaniu a rastu oparu, znižuje tvorbu pľuzgierikov, podporuje hojenie a znižuje možnosť šírenia infekcie,poukazuje na výhody dermatovenerologička.

Produkty na báze Filmogelu® sú odolné voči vode a na postihnutom mieste dokážu pôsobiť stabilne až niekoľko hodín, v čom spočíva ich výhoda oproti náplastiam či krémom. Filmogel sa ľahko aplikuje, je dobre priľnavý, vodeodolný, vydrží až niekoľko hodín a nezmýva sa, čo je výhodou aj pri jedení a pití,dodáva MUDr. Paulínyová. Balenie obsahuje až 24 jednorazových špachtličiek na jednoduché nanášanie. Zdravotnícka pomôcka je voľne dostupná v lekárňach a je vhodná pre dospelých a deti od 6 rokov. Pred použitím je potrebné prečítať si návod na použitie. Viac informácií nájdete na www.magnapharm.sk.

 

AUTOR:

Daniela Handlovičová, TS

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!
Dôležitosť pravidelnej údržby a servisu chladiacich zariadení pre predĺženie ich životnosti
Použitie PUR a PIR Panelov v chladničkách a mrazničkách: Ako zabezpečiť ideálne podmienky pre skladovanie potravín
Ako minimalizovať poškodenie a potrebu opráv pri hliníkových dverách?
Krok za krokom: Ako svojpomocne opraviť poškodenú koženú sedačku?
Vediete priemyselnú firmu? Malá rada k elektromotorom

Ďalšie články na podobné témy

Čo pomáha pri reume?
S mykózou si poradíte aj sama
Tabletka od bolesti hlavy? Skúste najskôr magnézium
Tehotenstvo a (ne)dostatok zinku
Kyselina hyalurónová pomáha aj očiam
Čo je získaná, adaptívna imunita?
Dokáže homeopatia zmierniť priebeh ovčích kiahní?
Včely nám nedávajú len med, ale aj propolis. Poznáte jeho účinky?