Unikátna technológia Filmogel® na drobné poranenia
4. 4. 2023 | PR Servis

Unikátna technológia Filmogel® na drobné poranenia

Francúzska značka URGO predstavila na tlačovej konferencii patentovanú technológiu Filmogel®. Tekuté krytie prináša inovatívnu metódu pomoci pre ľudí trpiacich rozličnými kožnými problémami. Značka ponúka okrem iného aj rad produktov vyvinutých technológiou Filmogel® na opary, afty, popraskanú kožu či poškodené nechty.

POMOC V KAŽDEJ OBLASTI

Bolestivé afty v ústnej dutine, nepríjemné opary na perách, praskliny na pokožke, svrbivé štípance od hmyzu či poškodené nechty. Pomerne bežné kožné problémy či drobné poranenia, ktoré však často spôsobujú veľký diskomfort a človeka dokážu obmedzovať aj pri vykonávaní bežných činností. Jednotlivé produkty na báze Filmogelu® sa orientujú na všetky spomenuté oblasti s cieľom poskytnúť každému pacientovi účinnú pomoc pri týchto problémoch.

 ilmogel-afty-6ml-novy-s-produktem-min_1680706651.jpg

ČO JE FILMOGEL®?

Filmogel® je unikátna technológia tekutého krytia, vďaka svojej flexibilite sa prispôsobí rozličným povrchom na pokožke a je novinkou na trhu. Po aplikácii vytvorí
na problematickom mieste ochrannú bariéru, ktorá je priedušná, ale zároveň mimoriadne odolná proti vonkajším vplyvom a postihnuté miesto chráni pred rizikom infekcie. Tenká vrstva filmu zároveň obsahuje aktívne látky, ktoré pomáhajú upokojiť podráždené miesto,  zmierňujú bolesť a urýchľujú celkový proces hojenia.

Výrobky na báze technológie Filmogel® majú množstvo výhod, medzi ktoré patrí aj rýchla
a jednoduchá aplikácia, odolnosť voči vode, ale aj ich niekoľkohodinové pôsobenie na postihnutom mieste.

 lmogel-opary-3ml-novy-s-produktem-min_1680706654.jpg

OPARY TRÁPIA VIAC AKO 3/4 ĽUDÍ NA CELOM SVETE

Vírusové ochorenie spôsobujúce herpesy, inak nazývané aj opary, patrí medzi najčastejšie vyskytujúce sa ochorenia.. Štatistiky poukazujú na to, že až 80% súčasnej ľudskej populácie je nositeľom vírusu Herpes simplex (HSV 1), ktorý spôsobuje spomínané infekčné ochorenie. Vírus sa prenáša priamym kontaktom z človeka na človeka, slinami či kvapôčkovou infekciou a je ľahko prenosný. Zaujímavosťou je, že prenášačom vírusu HSV 1 môže byť aj osoba, u ktorej sa ochorenie doposiaľ nikdy neprejavilo. „K prvému kontaktu dochádza ešte v detskom veku naočkovaním vírusu do daného človeka,vysvetľuje dermatovenerologička MUDr. Regina Paulínyová a ďalej dodáva: „Vírus má schopnosť roky pretrvávať v organizme v latentnej alebo neviditeľnej forme a v prípade stresu alebo oslabenia dochádza k prejavom oparu.

Inkubačná doba ochorenia je zvyčajne 2 až 10 dní a medzi prvé príznaky vzniku herpesu patrí nepríjemné svrbenie, brnenie a pálenie pier. Typickým prejavom je „začervenané ložisko na tvári s drobnými pľuzgierikmi na povrchu, napríklad na perách, pri nose,vysvetľuje dermatovenerologička. Postihnuté miesto môže byť aj opuchnuté a teplé na dotyk, taktiež sa môže objaviť únava, zvýšená teplota a bolesť svalov.

lmogel-opary-3ml-novy-s-produktem-min_1680706654.jpg

V priebehu nasledujúcich dní sa objavia malé boľavé pľuzgieriky naplnené infekčnou tekutinou. Približne po 4 až 6 dňoch dochádza k ich prasknutiu a z mokvajúcich rán sa vytvoria malé chrasty. Práve v tomto období, keď z pľuzgierov prestane vytekať tekutina a rany sa pretvárajú na chrasty, človek prestáva byť infekčný. Zvyčajne po týždni dochádza k úplnému vyliečeniu, keď sa chrasta odlúpne a zahojí.

Aj keď sa primárna infekcia vylieči, vírus naďalej ostáva v tele človeka v tzv. latentnej (spiacej) fáze po celý život. Jeho opätovné prepuknutie môže ovplyvniť viacero faktorov – oslabenie imunity, stres, únava, časový posun, hormonálne zmeny či vplyv UV žiarenia.

Liečba oparu je pomerne zdĺhavá a môže trvať niekoľko dní až týždňov, aj preto je dôležité proti nemu zakročiť čo najskôr. „S liečbou treba začať hneď pri prvých prejavoch, zvýšiť prísun vitamínov skupiny B, C a D. Odporúča sa aplikácia špeciálnych prípravkov napríklad vo forme Filmogelu, ktoré zamedzia rozširovaniu a prenosu vírusu, tekuté krytie zároveň chráni pred vlhkom a nečistotam,. odporúča MUDr. Regina Paulínyová.

mudr-regina-paulinyova-1_1680706653.jpg

URGO Filmogel® Opary je vyrobený patentovanou technológiou Filmogel®, po jednoduchej a rýchlej aplikácii sa na postihnutom mieste vytvorí tekutý film, ktorý obmedzuje šírenie ochorenia, odstraňuje pocit pálenia a podporuje celkový proces hojenia. Filmogel je nenápadný priehľadný film, ktorý je účinný vo všetkých štádiách oparu – zmierňuje prvé príznaky, zamedzuje rozširovaniu a rastu oparu, znižuje tvorbu pľuzgierikov, podporuje hojenie a znižuje možnosť šírenia infekcie,poukazuje na výhody dermatovenerologička.

Produkty na báze Filmogelu® sú odolné voči vode a na postihnutom mieste dokážu pôsobiť stabilne až niekoľko hodín, v čom spočíva ich výhoda oproti náplastiam či krémom. Filmogel sa ľahko aplikuje, je dobre priľnavý, vodeodolný, vydrží až niekoľko hodín a nezmýva sa, čo je výhodou aj pri jedení a pití,dodáva MUDr. Paulínyová. Balenie obsahuje až 24 jednorazových špachtličiek na jednoduché nanášanie. Zdravotnícka pomôcka je voľne dostupná v lekárňach a je vhodná pre dospelých a deti od 6 rokov. Pred použitím je potrebné prečítať si návod na použitie. Viac informácií nájdete na www.magnapharm.sk.

 

AUTOR:

Daniela Handlovičová, TS

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Proti kvasinkám funguje rozumná hygiena
Dušičky sa blížia. Nezabudnite na svojich zosnulých blízkych
Módna obuv jeseň/zima 2023/2024: Nové trendy
Ako zvládnuť začiatky bývania s partnerom
Dettol sa znova spojil s Nadáciou Kvapka Nádeje. V boji pomáha napríklad štrnásťročnému Marekovi
Viete,kedy si môžete alebo musíte vymeniť vodičský preukaz?
Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?

Ďalšie články na podobné témy

Čo pomáha pri reume?
S mykózou si poradíte aj sama
Tabletka od bolesti hlavy? Skúste najskôr magnézium
Tehotenstvo a (ne)dostatok zinku
Kyselina hyalurónová pomáha aj očiam
Čo je získaná, adaptívna imunita?
Dokáže homeopatia zmierniť priebeh ovčích kiahní?
Včely nám nedávajú len med, ale aj propolis. Poznáte jeho účinky?