Úprava vody zabezpečí zdravšiu vodu v našich domácnostiach
18. 10. 2021 | PR Servis

Úprava vody zabezpečí zdravšiu vodu v našich domácnostiach

Problémy s vodným kameňom môžete riešiť so zmäkčovačmi vody, ktoré sú vhodné pre použitie v rodinných domoch alebo vo verejných prevádzkach. Dokážete tak vybrať zmäkčovače vody, ktoré sa postarajú o bezpečnú a čistú vodu bez rozšíreného vodného kameňa.

Vďaka zmäkčovačom vody môžete predísť tvorbe vodného kameňa, stačí ich jednoducho umiestniť  priamo na vodovodné potrubie. Ako hlavné výhody môžete brať nízke náklady, sú bezúdržbové a majú navyše ľahkú inštaláciu.

Aké vlastnosti má magnetická úprava vody?

Magnetická úprava vody má niekoľko podstatných výhod, vďaka čomu sa vyhnete priamemu kontaktu s vodou. Inštalácia magnetu nie je náročná, ale problém môže byť s vhodným umiestnením. Pri magnetickej úprave sa katióny horčíka a vodíka udržujú vo vode. Síce nedokáže tvorbe vodného kameňa úplne zabrániť, ale rozhodne dokáže jeho tvorbu spomaliť a obmedziť.

Na úpravu vody môžete tiež použiť elektromagnetické zmäkčovače, ktoré na prácu používajú elektromagnetické pole. Po rozbití štruktúry vody dochádza k narušeniu jej väzieb. Voda síce nezmäkne, no zmení sa jej štruktúra. Ak sa rozhodnete nechať vodu odstáť, tak dokážete zamedziť funkcii elektromagnetických síl.

Práca s magnetickými a elektromagnetickými zmäkčovačmi

Elektromagnetická úprava vody môže v niektorých prípadoch sklamať, pretože zmäkčenie vody magnetom nefunguje vo všetkých prípadov. Za splnenia určitých podmienok je možné oslabiť tvorbu vodného kameňa, ale nie je možné tomu úplne zamedziť.

Ak vás dlhodobo trápia problémy s tvrdou vodou alebo rozsiahlym vodným kameňom, tak by ste sa to mali snažiť čo najskôr vyriešiť. Od zmäkčovača vody záleží tiež množstvo spotrebovanej vody a jej tvrdosť. Zmäkčovače vyberajte podľa toho na čo sa konkrétne špecializujú, niektoré sú určené napríklad na odstraňovanie železa a amoniaku z vody.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Ďalšie články od autorky PR Servis

Wobenzym s nami už 30 rokov
Vianočné know-how: Ako prežiť sviatky bez ťažoby na žalúdku?
Poznáte alternatívny spôsob bývania? Čo to je a aké možnosti máte?
Ako na skvelú postavu? Toto je 6 dôležitých faktorov, ktoré viete ovplyvniť a pomôžu vám
Ako napísať list Ježiškovi moderným spôsobom
S akými zdravotnými problémami vám môžu pomôcť CBD produkty?
Ako uľaviť dieťaťu pri zápale nosohltanu, tzv. soplíkom?
Chcete, aby aj počas pandémie malo vaše dieťa dostatočné vzdelanie?

Ďalšie články na podobné témy

Ako chrániť svoju domácnosť pred vírusmi a baktériami?
Alergie na plesne – aké sú ich príznaky a ako sa im dá vyhnúť?
Zdravý tip: POČULI STE UŽ O KURKUME?
Tabletka od bolesti hlavy? Skúste najskôr magnézium
Tehotenstvo a (ne)dostatok zinku
Kyselina hyalurónová pomáha aj očiam
Ako sa efektívne zbaviť roztočov v domácnosti
Viete čo je choroba DNA a ako znížiť kyselinu močovú v tele?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.