Úspešné chudnutie: Začať od pondelka sa nie vždy vypláca
19. 6. 2020 | Paťka

Úspešné chudnutie: Začať od pondelka sa nie vždy vypláca

Začiatok diéty je jedným z najhorších začiatkov vôbec. V prvý deň sme plné optimizmu a ideálov z nových začiatkov, ale keď po 3 hodinách od začiatku diéty sa ešte stále nič nezmenilo, začíname byť nervózne. A hladné. Kedy je najlepší čas pre vhupnutie do nového tela?

Pondelok nie je zrovna ten najlepší deň

Prečo nie v pondelok? Pretože prvé dni s novým stravovaním môžu byť náročné. V prvých dňoch väčšinou radikálne meníte svoje stravovacie návyky, aj keď sa vám to tak nemusí zdať na prvý pohľad. Máte oveľa menší príjem kalórií ako bežne a vaše telo vám to môže nepríjemne spočítať vo forme bolestí hlavy, nevoľnosti či nepríjemnej nálady. 

 jamie-matocinos-wayy2wogb8w-unsplash_1592512781.jpg

Pondelok je väčšinou deň, kedy ideme všetky do práce. A tento deň asi nechceme znepríjemniť všetkým kolegyniam naokolo a nechceme od diéty upustiť hneď ako prídeme domov a opäť sa vrátime ku chladničke. To isté platí aj pre ,,začnem od ďalšieho týždňa a mesiaca". Tieto začiatky si väčšinou len nahovárame a pritom sa na ne vôbec psychicky nepripravujeme.

Najlepšie je začať vtedy, kedy máte voľno

Skúste svoju diétu začať cez víkend. Alebo napríklad už v piatok. Sobota a nedeľa sú síce dni, ktoré sa nám spájajú s obžerstvom alebo aspoň s ,,odmenou" za celý týždeň, ale sú to zároveň aj 2 dni, kedy nemusíte ísť nikam a víkendové upratovanie môžete v jeden týždeň vynechať. Skúste si cez víkend zostaviť plán toho, čo budete jesť a pre istotu v tieto dva dni nezaraďujte ešte vyšší pohyb. Skúste si tieto dva dni zvyknúť iba na vaše nové stravovacie návyky.

l-shotsoflouis-k47107ap8uu-unsplash-1_1592512781.jpg

Hlavne pomaly

Vyhoďte si rovno z hlavy, že začnete drasticky. Pokiaľ chcete schudnúť 10-20 kilogramov, tak určite nevyhadzujte svoje stravovacie návyky von oknom, ale radšej ich len o niečo upravte. Milujete zákusky a pečivo? Skúste sa im vyhnúť. Nemusíte hneď obom. Na začiatok postačí, ak vysadíte zákusky, sladkosti a koláčiky. Tie v sebe ukrývajú veľké množstvo nadbytočného tuku a cukru, ktoré naozaj nepotrebujete pre ukľudnenie nervov. 

Pijete veľa sladených minerálok a iných vôd, ktoré takisto nepotrebujete? Vymeňte ich za čistú vodu alebo aspoň za verziu bez cukru. Ale tú naozajstnú verziu bez cukru, kde je 0 g cukru na porciu. 

-media-marketing-a-ec-o3trcu-unsplash_1592512780.jpg

„Pomaly ďalej zájdeš“ sa pri diéte naozaj vypláca. Postupujte malými krôčikmi ku svojej vysnívanej váhe. Neviete si zistiť, koľko kalórií v skutočnosti naozaj prijímate? Stiahnite si kalorické tabuľky a začnite si potraviny vážiť. Budete prekvapené, koľko ste toho naozaj zjedli.

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Prestaňme sa vyhovárať a začnime žiť

Ďalšie články na podobné témy

Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Dobre sa vyspite. Schudnete ľahšie!
Je možné schudnúť len z tukových zásob?
Ako neskončiť po karanténe s kilami navyše?
SERIÁL: Štíhla do leta: Ako schudnúť 10 kilo? Pomôžu smoothie?
Prečo je silný a zdravý sexy?
Čo by ste mali vedieť než začnete chudnúť do plaviek
Obezita straší mnohých aj pri Covid-19. Ako schudnúť a trvalo si udržať váhu?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.