Úspešné chudnutie: Začať od pondelka sa nie vždy vypláca
19. 6. 2020 | Paťka

Úspešné chudnutie: Začať od pondelka sa nie vždy vypláca

Začiatok diéty je jedným z najhorších začiatkov vôbec. V prvý deň sme plné optimizmu a ideálov z nových začiatkov, ale keď po 3 hodinách od začiatku diéty sa ešte stále nič nezmenilo, začíname byť nervózne. A hladné. Kedy je najlepší čas pre vhupnutie do nového tela?

Pondelok nie je zrovna ten najlepší deň

Prečo nie v pondelok? Pretože prvé dni s novým stravovaním môžu byť náročné. V prvých dňoch väčšinou radikálne meníte svoje stravovacie návyky, aj keď sa vám to tak nemusí zdať na prvý pohľad. Máte oveľa menší príjem kalórií ako bežne a vaše telo vám to môže nepríjemne spočítať vo forme bolestí hlavy, nevoľnosti či nepríjemnej nálady. 

 jamie-matocinos-wayy2wogb8w-unsplash_1592512781.jpg

Pondelok je väčšinou deň, kedy ideme všetky do práce. A tento deň asi nechceme znepríjemniť všetkým kolegyniam naokolo a nechceme od diéty upustiť hneď ako prídeme domov a opäť sa vrátime ku chladničke. To isté platí aj pre ,,začnem od ďalšieho týždňa a mesiaca". Tieto začiatky si väčšinou len nahovárame a pritom sa na ne vôbec psychicky nepripravujeme.

Najlepšie je začať vtedy, kedy máte voľno

Skúste svoju diétu začať cez víkend. Alebo napríklad už v piatok. Sobota a nedeľa sú síce dni, ktoré sa nám spájajú s obžerstvom alebo aspoň s ,,odmenou" za celý týždeň, ale sú to zároveň aj 2 dni, kedy nemusíte ísť nikam a víkendové upratovanie môžete v jeden týždeň vynechať. Skúste si cez víkend zostaviť plán toho, čo budete jesť a pre istotu v tieto dva dni nezaraďujte ešte vyšší pohyb. Skúste si tieto dva dni zvyknúť iba na vaše nové stravovacie návyky.

l-shotsoflouis-k47107ap8uu-unsplash-1_1592512781.jpg

Hlavne pomaly

Vyhoďte si rovno z hlavy, že začnete drasticky. Pokiaľ chcete schudnúť 10-20 kilogramov, tak určite nevyhadzujte svoje stravovacie návyky von oknom, ale radšej ich len o niečo upravte. Milujete zákusky a pečivo? Skúste sa im vyhnúť. Nemusíte hneď obom. Na začiatok postačí, ak vysadíte zákusky, sladkosti a koláčiky. Tie v sebe ukrývajú veľké množstvo nadbytočného tuku a cukru, ktoré naozaj nepotrebujete pre ukľudnenie nervov. 

Pijete veľa sladených minerálok a iných vôd, ktoré takisto nepotrebujete? Vymeňte ich za čistú vodu alebo aspoň za verziu bez cukru. Ale tú naozajstnú verziu bez cukru, kde je 0 g cukru na porciu. 

-media-marketing-a-ec-o3trcu-unsplash_1592512780.jpg

„Pomaly ďalej zájdeš“ sa pri diéte naozaj vypláca. Postupujte malými krôčikmi ku svojej vysnívanej váhe. Neviete si zistiť, koľko kalórií v skutočnosti naozaj prijímate? Stiahnite si kalorické tabuľky a začnite si potraviny vážiť. Budete prekvapené, koľko ste toho naozaj zjedli.

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Prestaňme sa vyhovárať a začnime žiť
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia

Ďalšie články na podobné témy

Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Dobre sa vyspite. Schudnete ľahšie!
Je možné schudnúť len z tukových zásob?
Ako neskončiť po karanténe s kilami navyše?
SERIÁL: Štíhla do leta: Ako schudnúť 10 kilo? Pomôžu smoothie?
Prečo je silný a zdravý sexy?
Cvičíte pre radosť... alebo?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.